PAO JE DRIM TIM! Srbija ostvarila utešnu pobedu nad Amerikom: Bogdanović napunio Amerikance, Orlovi će igrati za peto mesto u Kini! VIDEO

Finale pre finala

SP KINA -
1 / 70 Foto: Dado Đilas

Specijalni izveštači Kurira iz Kine: Predrag Gajić i Dado Đilas

Reprezentacija Srbije igraće za 5. mesto na Svetskom prvenstvu pošto je savladala aktuelnog svetskog prvaka Sjedinjene Američke Države rezultatom 94:89.

Orlovi će u subotu igrati protiv pobednika meča Poljska - Češka.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Bogdan Bogdanović sa 28 poena, četiri skoka i šest asistencija, Lučić je ubacio 15, Micić deset, dok je Jokić imao 9 i sedam asistencija.

SAD je predvodio Herison Barns sa 22 poena, Kemba Voker sa 18 i Kris Midlton sa 16 poena.

Srbija je otvorila utakmicu na neverovatan način, a rezultat toga je bilo vođstvo 32:7 posle deset minuta igre.

Odgovor Amerikanaca je usledio odmah, vratili su se posle 25 poena minusa i do poluvremena smanjili na podnošljivih četiri - 44:40.

U drugih 20 minuta Srbija nijednom nije dozvolila Drim timu da preuzme vođstvo.

SRBIJA - SAD 94:89 (32:7, 12:33, 27:28, 23:21)

Hala: Donguan

Sudije: Maranjo (Brazil), Ju (Kineski Tajpeh), Kastiljo (Španija)

SRBIJA: Simonović, Bogdanović 28, Bjelica 8, Lučić 15, Raduljica, Birčević, Jokić 9, Milutinov 7, Micić 10, Gudurić, Jović 9, Marjanović 8. Selektor: Aleksandar Đorđević.

SAD: Vajt 2, Mičel 9, Heris 4, Smart, Barns 22, Braun 4, Tejtum, Plamli 2, Tarner 10, Lopez 2, Midlton 16, Voker 18. Selektor: Greg Popović

4. ČETVRTINA

40. minut - Tarner je na liniji penala na 11 sekundi pre kraja pri rezultatu 94:88. Pogodio je samo jedno slobodno bacanje za konačan rezultat - 94:89

40. minut - Voker za tri - 91:87. Bogdanović postiže jedno od dva - 92:87. Heris je polovičan sa linije penala - 92:88. Jokić je siguran sa penala - 94:88.

39. minut - Barns postiže trojku - 91:84.

38. minut - Voker postiže nove poene - 87:81. Bogdanović koristi asistenciju Jokića - 89:81. Bogdanović prolazi kroz odbranu Amerike - 91:81.

37. minut - Kris Midlton je siguran sa penala - 85:77. Odlična kombinacija Bogdanović - Jokić - 87:77. Lagani poeni Vokera - 87:79.

36. minut - Sjajna blokada Bjelice i zakucavanje Micića u kontri - 85:72. Barns pogađa trojku - 85:75. Barns se razigrao, njegovih 17 poena.

35. minut - Bjelica iz velike daljine pogađa trojku, naša 15. - 81:70. Barns smanjuje - 81:72. Vasa Micić pogađa za dva - 83:72.

34. minut - Barns sa linije penala smanjuje rezultat - 78:70. Treći dvocifreni košarkaš Amerike, posle Midltona i Vokera.

33. minut - Lučić je oba puta promašio slobodna bacanja, ali postiže trojku - 78:68. Lučić je posle Bogdanovića drugi dvocifreni košarkaš Srbije.

32. minut - Marjanović je siguran sa linije slobodnih bacanja, osam poena centra Srbije - 75:68.

31. minut - Marjanović otvara poslednju četvrtinu - 73:68.

3. ČETVRTINA - 27:28

30. minut - Marjanović je postigao još dva poena - 71:66. Lopez je na liniji penala, smanjuje na 71:68.

29. minut - Marjanović je pogodio za dva - 69:63. Braun je polovičan sa penala - 69:64. Midlton uzima loptu Bjelici i zakucava - 69:66.

28. minut - Lučić pogodio za tri poena - 67:61. Vajt uzvraća sa dva poena - 67:63.

27. minut - Nova trojka Bogdanovića, 23 poena - 64:59. Midlton uzvraća sa dva poena - 64:61.

26. minut - Voker pogađa trojku, njihova sedma trojka a njegov 13. poen - 61:56. Mičel vezuje drugu trojku za Ameriku - 61:59.

25. minut - Nova trojka Bogdanovića - 61:51. Voker postiže dva - 61:53.

24. minut - Bogdanović ponovo siguran za tri - 5/8 za tri, njegovih 17 poena - 56:49. Barns ponovo sa linije penala, Srbija je izašla iz bonusa, Amerikanci imaju samo jedan prekršaj u četvrtini - 56:51. Jović je video prazan prostor i ušao pod reket, 58:51.

23. minut - Barns u kontri postiže poene - 51:47. Dvojka Jokića, - 53:47. Barns je precizan sa linije slobodnih bacanja - 53:49.

22. minut - Trojka Lučića, 9/17 Srbije za tri - 49:42. Heris vraća trojku - 49:45. Sjajna asistencija Jokića za Milutinova i zakucavanje ovog drugog za 51:45.

21. minut - Jović postiže prve poene u trećoj četvrtini - 46:40. Mičel uzvraća - 46:42.

2. ČETVRTINA 12:33

20. minut - Jokić je polovičan sa linije penala - 44:38. Tarner u solo akciji - 44:40.

19. minut - Jokić dodaje nova dva poena - 43:32. Tarner postiže trojku iz velike daljine - 43:35. Midlton još jedna trojka za Ameriku - 43:38.

18. minut - Midlton smanjuje 38:28. Voker u naletu - 38:30. Milutinov postiže dva piena uz prekršaj - 41:30. Barns smanjuje - 41:32.

17. minut - Tarner za kucava u kontri - 36:26. Bjelica prekida seriju Amerikanaca - 38:26.

16. minut - Barns siguran za dva - 36:21. Midlton je pogodio za tri poena - 36:24.

15. minut - Voker je bio polovičan sa linije slobodnih bacanja - 36:19.

14. minut - Voker preko Bogdanovića postiže nove poene za svoj tim, Amerika u seriji 8:0 - 34:18. Jović prekida seriju - 36:18.

13. minut - Milutinov je promašio dva bacanja, Simonović ofanzivnim skokom doneo novi napad Srbiji. Na MIlutinovu je u kratkom periodu napravljeno tri prekršaja. Mičel pogađa za dva poena - 34:16.

12. minut - Bogdanović je siguran za dva poena - 34:10. Duži prekid jer sudije većaju da li je Bjelica napravio namernu ličnu ili ne. Bjelici su dosuđena dva faula u istom napadu, jedan običan i jedan nameran. Plamli je siguran sa linije penala - 34:12. Mičel u visokom luku postiže prve svoje poene - 34:14.

11. minut - Braun postiže trojku - 32:10.

1. ČETVRTINA - 32:7

10. minut - Micić još jednom pogađa trojku, njegova druga - 29:7. Bjelica od table u poslednjoj sekundi pogađa trojku - 32:7.

9. minut - Midlton prekida seriju Srbije - 26:7.

8. minut - Opet trojka, Jović - 26:5. Srbija ima 6/6 za tri poena.

7. minut - Nova trojka za Srbiju, Vasa Micić postiže petu trojku za Orlove - 23:5

6. minut - Lučić je ponovo fauliran pri šutu za tri poena. I ponovo je sigurne ruke - 20:5.

5. minut - Lučić je dobio prekršaj pri šutu za tri poena, sva tri puta je bio siguran - 17:5.

Bogdanović je morao da izađe iz igre zbog velike rasekotine na desnom ramenu.

5. minut - Bogdanović 4/4 za tri poena - 14:5.

4. minut - Voker postiže prvu trojku za Amerikance - 11:5.

3. minut - Serija Srbije 8:0, Bogdanović postiže drugu trojku - 8:2. Još jedna trojka Bogdanovića - 11:2.

2. minut - Bogdanović je pogodio prvu trojku na meču - 5:2.

1. minut - Milutinov zakucavanjem donosi izjednačenje 2:2, prethodno je Tarner pogodio.

Srbija počinje sa petorkom: Jović, Bogdanović, Lučić, Jokić, Milutinov.

SAD: Barns, Heris, Mičel, Tarner, Voker

12:57 - Bratstvo i jedinstvo u Kini

12:50 - Razgovor Grega Popovića i Dejana Tomaševića

12:38 - Osmesi naših košarkaša govore da su spremni za meč

Očekivalo se da ovo bude finale.

Umesto toga košarkaše Srbije i SAD gledaćemo u borbi od 5. do 8. mesta na Svetskom prvenstvu.

Pobednik će igrati protiv boljeg iz meča Poljska - Češka za peto mesto, poraženi sa poraženim za sedmi.

Kako god, to je mala uteha za očekivanja od ove dve selekcije.