ZVEZDA ŠAMPION: Marakana posle sedam godina slavi titulu!

Sve je gotovo

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su OFK Beograd sa 4:2 u 29. kolu Superlige i osvojili 26. šampionsku titulu u istoriji kluba
1 / 16 Foto: Printskrin

BEOGRAD – Pobedom u dramatičnom meču sa OFK Beogradom (4:2) fudbaleri Crvene zvezde su posle sedam godina osvojili 26. titulu šampiona Srbije i prekinuli dominaciju Partizana, koja traje od 2008. godine.Pred punom Marakanom, tim trenera Slaviše Stojanovića šokiran je u 12. minutu kada je posle prodora Gavrića, koji je psovkom u TV prenosu prokomentarisao i trener Ljupko Petrović OFK Beograd poveo sa 1:0.Vrlo brzo stadion je proključao jer su Lazović u 15. i Pečnik u 40. minutu doneli preokret i vođstvo Zvezde od 2:1. Opomenu da nema opuštanja i da se OFK Beograd ne predaje tim sa Marakane, koja je poklonila i nekadašnjem ljubimcima Nemanji Vidiću, Marku Panteliću, Dejanu Stankoviću, Perici Ognjenoviću, dobio je neposredno pred poluvreme kada je Gajić izjednačio na 2:2. U drugo poluvreme Zvezda je ušla rešena da brzo postigne gol, što je Mrđa uradio u 46. minutu. Crveno-beli nisu stali kidisali su ka golu OFK Beograda, a konačan signal za slavlje nastao je u 85. minutu kada je Ninković postigao četvrti gol i povećao na 4:2.Partizan je u Subotici savladao Spartak sa 4:1.

TOK MEČA18.56 - Sve je gotovo, Zvezda je novi šampion!Fudbaleri Crvene zvezde savladali su OFK Beograd u 29. kolu Superlige i tako osvojili 26. titulu u istoriji kluba. Počelo je slavlje na Marakani, pošto su crveno-beli konačno prekinuli višegodišnju dominaciju Partizana. Zvezda je poslednju titulu osvojila još 2007. godine.18.48 (85. minut) - Gooooool, Zvezda vodi 4:2! Sve je gotovo, Miloš Ninković postiže četvrti gol za Crvenu zvezdu i overava titulu. Dugo je trajao napad Zvezde, da bi Ninković na kraju savladao Čupića.18.48 (46. minut) - Počelo je drugo poluvreme u Subotici18.42 (79. minut) - Ninković propušta novu prilikuPropušta Ninković još jednu lepu priliku, nakon prodora Pečnika po levoj strani. Golman Čupić uspeva da odbrani njegov šut.

18.34 - Završeno je prvo poluvreme u Subotici18.31 - (45. minut) - Gooooool, Partizan vodi 2:0!Fudbaleri Partizana dupliraju prednost u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Sjajnu akciju crno-belih novim pogotkom kruniše Luka. Lazović je sjajno prošao po levoj strani i dodaje loptu Luki, koji sa pet metara plasira loptu u prazan gol.18.25 - (62. minut) - Mrđa pogađa stativuNe da se fudbalerima Zvezde da postignu i četvrti gol i osiguraju pobedu. Mrđa je snažno šutirao sa leve strane, ali lopta završava na stativi. Samo minut kasnije Rakić propušta još jednu izglednu priliku18.17 (54. minut) - Neprecizan je i MrđaSamo minut kasnije Mrđa šutira pored gola. Još jedna velika prilika za crveno-bele odlazi u nepovrat. Lopta je prošla tik uz desnu stativu.18.16 (53. minut) - Novi promašaj RakićaRakić propušta još jednu priliku za Crvenu zvezdu, koja je u velikom naletu od početka drugog poluvremena. On je odlično primio loptu u srcu peterca, ali potom volej udarcem šutira visoko preko gola.18.15 (29. minut) - Ponovo preti PartizanOdličan prodor Živkovića posle pasa Ilića. Usledio je centaršut iz prve ali je neko izbija u korner ispred Lazovića.18.09 (46. minut) - Gooooool, Zvezda vodi sa 3:2!Povela je Zvezda već u prvom minutu nastavka. Mrđa je sjajno reagovao i postigao 19. pogodak u sezoni. Nakon centaršuta sa desne strane Pečnik je loptu ubacio u peterac, a Mrđa glavom pogađa levi ugao.

18.09 (46. minut) - Počelo je drugo poluvreme na Marakani18.07. (21. minut) - Gooooool, Partizan vodi 1:0!Danko Lazović je preuzeo odgovonost i rutinski vara golmana Janoševića. On je loptu poslao u desni ugao, a golman se baca na levu stranu. Partizan je sada prišao Zvezdi na bod razlike pošto crveno-beli na Marakani trenutno igraju nerešeno 2:2.18.06 (20. minut) - Penal za Partizan!Dosuđen je penal za Partizan posle predršaja nad Volkovim. Prethodno je Lazović sjajno uposlio svog saigrača.

17.56 (10. minut) - Sjajna prilika za PartizanPosle dodavanja Ilića Živković šutira iz prve, ali golman Janošević izbacuje loptu u korner. Posle kornera skače odlično Volkov i šalje loptu tik iznad prečke.17.52 - Kraj prvog poluvremena na Marakani17.48 (43. minut) Gooooool, OFK Beograd poravnava na 2:2!Novo izjednačenje na Marakani, ne da se OFK Beograd. Dražić je prosledio loptu do Gajića koji postiže drugi gol za Romantičare i poravnava na 2:2. Nemoćan je bio golman Bajković.

17.46 (1. minut) - Počela je utakmica u Subotici!Počela je i utakmica u Subotici. Iako je teren nakvašen fudbaleri Spartaka i Partizana su na terenu. Evo sastava timova:Spartak: Janošević, Kovačević, Šarac, Torbica, Džugurdić, Trivunović, Nosković, Novaković, Antonić, Radović, Banjac. Partizan: Lukač, Vulićević, Volkov, Stanković, Ostojić, Brašanac, Luka, Ilić, Pantić, Živković Lazović.17.45 (40. minut) Gooooool, Crvena zvezda vodi 2:1!Preokret Zvezde, koja na Marakani vodi sa 2:1. Pečnik glavom pogađa gol OFK Beograda i matira golmana Čupića.

17.35 (30. minut) - Velika borba na Marakani, sve spremno za početak meča u Subotici 17.28 (23. minut) - Bajković spasao Zvezdu 17.25 (20. minut) - Ređaju se prilike za Crvenu zvezdu 17.22 (17. minut) - Nova prilika za Milijaša

17.20 (15. minut) - Gooooool, Zvezda poravnava na 1:1!Izjednačenje na Marakani, a strelac je Lazović. Prvo je šutirao Rakić, ali golman Čupić brani. Međutim u nastavku akcije lopta stiže do Lazovića koji trese mrežu OFK Beograda i vraća Zvezdu u život.

17.15 (10. minut) - Gooooool, OFK Beograd vodi 1:0!
17.11 (6. minut) - Velika prilika za Zvezdu
Rakić pogađa samo spoljni deo mreže, ali je publika na stadionu pomislila da su crveno-beli poveli. Bila je to lažna uzbina, ostaje 0:0.

17.10 (5. minut) - OFK Beograd ima prvu prilikuObradović je centrirao, a na petercu najbolje skače Čavrić i glavom šutira, ali je neprecizan. Odlična prilika za goste i velika greška defanzivaca Zvezde.17.05 (1. minut) - Počela je utakmica na MarakaniPočeo je duel između fudbalera Crvene zvezde i OFK Beograda. Istovremeno, u Subotici se i dalje razmatra da li postoje uslovi da se odigra utakmica Spartak - Partizan. Evo sastava timova:Crvena zvezda: Bajković, Petković, Pavićević, Kelhar, Mijailović, Milijaš, Ninković, Pečnik, Lazović, Mrđa i Rakić.OFK Beograd: Čupić, Vasilić, Planić, Vasiljević, Obradović, Micevski, Zdjelar, Gajić, Paločević, Dražić, Čavrić.16.55 - Puni se severna tribina MarakaneNavijači Crvene zvezde s nestrpljenjem očekuju početak meča sa OFK Beogradom. Atmosvera na severnoj tribini je sjajna, a za nekoliko minuta očekuje se početak duela koji crveno-belima može da donese prvu titulu u poslednjih sedam godina.

16.50 - Teren u Subotici pod vodomPljusak koji je zahvatio Suboticu pred početak utakmica 29. kola Superlige doveo je u pitanje odigravanje susreta između Spartaka i Partizana. Redari pokušavaju da sklone vodu sa terena, ali je pitanje je da li će uspeti.

16.45 - Dobrodošli na Kurir sport!Fudbaleri Crvene zvezde na Marakani igraju protiv OFK Beograda, a eventualnom pobedom crveno-beli će osvojiti 26. titulu u istoriji kluba. Istovremeno Partizan gostuje Spartaku u Subotici i nada se kiksu najvećeg rivala. Poslednje 30. kolo Superlige Srbije na programu je u sredu 28. maja, a sve utakmice počinju u 17 časova.Superliga Srbije, 29. Kolo: Crvena zvezda – OFK Beograd 4:2 Donji Srem – Sloboda 0:0 Čukarički – Radnički Niš 0:0 Jagodina – Javor 1:1 Napredak – Vojvodina 0:2 Novi Pazar – Radnički 1923 0:1 Spartak – Partizan 1:4 Voždovac – Rad 2:1Tabela: 1. Crvena zvezda 72, 2. Partizan 68, 3. Jagodina 47, 4. Čukarički 44, 5. Vojvodina 44, 6. Radnički Niš 40, 7. Novi Pazar 39, 8. Voždovac 39, 9. Napredak 35, 10. Spartak 34, 11. OFK Beograd 33, 12. Radnički 31,13. Donji Srem 29, 13. 14. Sloboda 28, 15. Rad 26, 16. Javor 26.