Stutgart u Dortmundu oteo bod Borusiji

Žestoko

U neverovatno uzbudljivom meču domaćin je u 87. minutu poveo golom Ivana Perišića, ali se Štutgart nije predavao pa je Gentner u nadoknadi sudijskog vremena postigao izjednačujuć pogodak

DORTMUND - Fudbaleri Borusije iz Dortmunda i Štutgarta igrali su nerešeno 4:4 (1:0) u derbiju 28. kola Bundeslige.

U neverovatno uzbudljivom meču domaćin je u 87. minutu poveo golom hrvatskog internacionlaca Ivana Perišića, ali se Štutgart nije predavao pa je Gentner u nadoknadi sudijskog vremena postigao izjednačujuć pogodak.
Golovima Japanca Šindži Kagave i Blaščikovskog Borusija je do 71. minuta vodila sa 2:0, a za dramatičnu završnicu pobrinuli su se Ibišević i Šiber, koji je postigao dva brza gola.
Borusija trenutno ima šest bodova prednosti u odnosu na drugoplsirani Bajern, koji ima utakmicu manje.
Rezultati i strelci 28. kola Bundeslige:
Borusija Dortmund - Štutgart 4:4 (Kagava 33, Blaščikovski 49, Humels 82, Perišić 87 - Ibišević 71, Šiber 77, 79, Gentner 94)