Juventus stigao do 28. šampionske titule

Posle devet godina

Navijači Stare dame smatraju da se radi o 30. naslovu prvaka, jer su im dva oduzeta 2006. u aferi "Kalčopoli".Stara dama je gostovala Kaljariju u Trstu, jer ekipa sa Sardinije ima spor sa gradskim vlastima oko zemljišta na kojem se nalazi stadion.

TRST/MILANO - Fudbaleri Juventusa osvojili su titulu prvaka Italije posle devet godina, pošto su u gostima pobedili Kaljari sa 2:0, dok je glavni konkurent Milan izgubio u gradskom derbiju od Intera sa 4:2.

Juventusu je ovo 28. šampionska titula, iako navijači Stare dame smatraju da se radi o 30. naslovu prvaka, jer su im dva oduzeta 2006. u aferi "Kalčopoli".Stara dama je gostovala Kaljariju u Trstu, jer ekipa sa Sardinije ima spor sa gradskim vlastima oko zemljišta na kojem se nalazi stadion.

Već u šestom minutu Mirko Vučinić najavio je šampionsku žurku Juventusa, a sve je bilo gotovo u 74. minutu nakon autogola Mikelea Kaninija.Nakon poslednjeg zvižduka sudija nekoliko stotina pristalica Juventusa utrčalo je na teren stadiona Nereo Roko kako bi pokupili suvenire od svojih ljubimaca.

Zvaničnu proslavu titule, najtrofejniji italijanski fudbalski klub organizovaće sledećeg vikenda na svom stadionu, kada u goste dolazi Atalanta.Ogroman posao za Juventus završio je njegov veliki rival Inter, koji je ponajviše zahvaljujući het-triku Dijega Milita došao do pobede nad Milanom.

Milito je prvi gol dao posle konfuzije u odbrani roso-nera, a nakon toga dva puta je pogađao sa "bele tačke". Sudbinu Milana zapečatio je Majkon "bombom" u završnici meča.Prethodno je nadu navijača Milana "podgrejao" Zlatan Ibrahimović sa dva pogotka, ali ispostavilo se, uzalud.

Rezultati i strelci 37. kola Serije A:

Sijena - Parma 0:2 (Đovinko 67, Flokari 90)

Atalanta - Lacio 0:2 (Kozak 35, Cana 90)

Bolonja - Napoli 2:0 (Dijamanti 17, Rubin 64)

Novara - Ćezena 3:0 (Rigoni 29. penal, 68. penal, 85)

Palermo - Kjevo 4:4 (Mikoli 10. penal, 19, 74, Silvestre 89 - Pelisije 27, 72, Uribe 30, Lusijano 46).

Udineze - Đenova 2:0 (Di Natale 30, Floro Flores 66)

Kaljari - Juventus 0:2 (Vučinić 6, Kanini 74. autogol)

Inter - Milan 4:2 (Milito 14, Milito 52. penal, 80. penal - Ibrahimović 44. penal, 46)

U subotu: Leće - Fiorentina 0:1, Roma - Katanija 2:2.Tabela: Juventus 81, Milan 77, Udineze 61, Lacio 59, Napoli 58, Inter 58....