BAJERNU SUPER KUP NEMAČKE: Bavarci savladali Borusiju posle penala
Bajern, Foto: EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Prvi trofej u sezoni

Fudbaleri Bajerna iz Minhena osvojili su večeras nemački Super kup, pošto su pobedili Borusiju iz Dortmunda posle jedanaesteraca.

U regularnom delu utakmice rezultat je bio 2:2, a posle penala 5:4 za Bajern.

Borusija je povela u 12. minutu golom Kristijana Pulišića, a izjendačenje šampionu Bundeslige doneo je Robert Levandovski šest minuta kasnije.

Ekipa iz Dortmunda je ponovo stekla prednost, strelac u 71. minutu bio je Pjer-Emerik Obamejang, a konačnih 2:2 postavio je autogolom Roman Burki u 88. minutu.

U penal seriji istakao se golman Bajerna Sven Ulrajh, koji je odbranio dva udarca, a poslednji Marku Bartri za pobedu svoje ekipe.

Super kup Nemačke, u kojem se sastaju šampion Bundeslige i pobednik Kupa, obnovljen je 2010. godine i od tada je Bajern četiri puta osvajao taj trofej.

Beta, Foto: EPA/FRIEDEMANN VOGEL