(VIDEO) MINIMALCI VODEĆIH: Juventus dobio torinski derbi, Napoli zadržao prvo mesto

SERIJA A

Fudbaleri Juventusa pobedili su danas u gradskom derbiju domaći Torino sa 1:0, u utakmici 25. kola italijanskog prvenstva.

Juventus je pobedio golom Aleksa Sandra u 33. minutu, posle asistencije Federika Bernardeskija, koji se driblingom oslobodio protivnika i poslao loptu do saigrača.

Bernardeski je u igru ušao u 15. minutu, pošto je zamenio povređenog Gonzala Iguaina. Napadač crno-belih je povredio levi skočni zglob posle kontakta sa protivničkim golmanom Salvatoreom Siriguom.

Torino je pretrpeo peti poraz u prvenstvu i zauzima deveto mesto na tabeli sa 36 bodova.

Šestostruki uzastopni šampion Italije je posle devete uzastopne pobede na dva i po sata bio prvi na tabeli sa 65 bodova, ali ga je onda opet pretekao Napoli, koji je takođe zabeležio minimalnu pobedu.

Napolitanci su savladali Spal golom Alana već u šestom minutu.

Ekipi Maurisija Sarija je borba za Skudeto u prvom planu, pa su na ovaj način stavili melem na ranu posle poraza od Lajpciga na domaćem terenu u Ligi Evrope (1:3).

Napoli je još jednom zatresao mrežu "davljenika", ali mu je gol poništen zbog ofsajda.

Lider ima 66 bodova, a Spal sa 17 bodova prvi ispod crte za ispadanje.

U preostala dva meča popodnevnog programa radovali su se domaćini - "fenjeraš" Benevento je savladao Krotone 3:2, dok je Bolonja bila bolja od Sasuola 2:1.

Srpski fudbaler iz Beneventa Filip Đuričić zabeležio je asistenciju.

Juče je Kjevo pobedio Kaljari 2:1, Đenova je nanela poraz Interu 2:0, dok je Roma slavila u Udinama 2:0.

Kasnije danas sastaju se Atalanta - Fiorentina i Milan - Sampdorija.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: EPA/ALESSANDRO DI MARCO)

KURIR SPORT UŽIVO: Navijači - podele, kazne, baklje... Dokle?