(VIDEO) ORLIĆI BOLJI, AZURI KONKRETNIJI: Mlada reprezentacija Srbije poražena u prijateljskom meču od Italije u Novom Sadu

prijateljska

Mlada reprezentacija Srbije poražena je u Novom Sadu u prijateljskom meču od vršnjaka iz Italije rezultatom 0:1 (0:0).

Mlada reprezentacija Srbije poražena je golom Luke Vida u 56. minutu.

Naša reprezentacija tokom čitavog meča bila je bolji protivnik, ali nikako nije uspevala da realizuje kolosalne šanse koje je stvarala.

Radonjić je nekoliko puta uspeo da uđe u šesnaesterac Azura, ali niko nije uspeo da ga isprati u njegovim zamislima.

Imali su Orlići nekoliko prekida na ivici šesnaesterca, ali Lukić i Radonjić nisu uspeli da realizuju ove sjajne prekide.

Gosti poveli bukvalno iz prvog šuta u okvir gola i do kraja su uspeli sa sačuvaju tu prednost.

U narednih nekoliko minuta, Azuri su preuzeli incijativu, imali nekoliko sjajnih šansi, ali nisu uspeli da uvećaju prednost.

Do kraja se uglavnom igralo na sredini terena bez značajnijih šansi.

DRUGO POLUVREME:

91. minut - Žuti karton za Šaponjića koji je ušao u manji konflikt sa Ađeapongom.

90. minut - Radonjić je iz slobodnog udarca sa nekih 17. metara gađao u golamovu stranu po zemlji, ali lopta je prošla malo pored leve stative Italijana.

86. minut - Iz igre su izašli Lukić i Gajić, njih su zamenili Stevanović i Denić.

80. minut - Iz igre izašli Dikman, Varner i Valcanija, u igru ušli Pesina, Kapradozi, Ađeapong.

78. minut - Fabio Depaoli oštro startovao na Mićinu i zaradio novi žuti karton za svoju selekciju.

75. minut - Iz igre izlaze Pantić i Zlatanović, ulaze Adžić i Mićin.

70. minut - Iz igre izlaze Dimarko i Barela, u igru ulaze Pecela i Edera

66. minut - Jedini strelac u dosadašnjem delu igre, ujedno i najopasniji u redovima Italijana, Luka Vido izašao je iz igre. U igru umesto njega ušao je Palombi.

64. minut - Ivan Šaponjić je odmah kako je ušao u igru imao sjajnu šansu, šutnuo je po zemlji tik pored stative Italijana.

63. minut - Luka Vido je imao još jednu sjajnu šansu, ali ovog puta golman Nikolić je uz dosta sreće izašao kao pobednik.

60. minut - Na grešku odbrane Ćeri je imao još jednu dobru priliku, ali je loše šutnuo. Luka Jović je izašao iz igre, Šaponjić je ušao umesto njega.

51. minut - GOOOOL! Luka Vido sjajnim šutem po zemlji, sa ivice šesnaesterca, pogađa iz prvog šuta u okvir gola za Italijane.

46. minut - Sjajna šansa za Italiju, napadač Azura pogađa u golmana.

45. minut - Iz igre su izašli Manojlović i Milenković, u igru su ušli Nikolić i Ćelasan.

PRVO POLUVREME:

42. minut - Po ko zna koji put Radonjić je probio do šesnaesterca gostiju, ali ponovo bez realizacije. Srbija napada, ima veći posed lopte, ali bez uspeha za sada.

39. minut - Manćini je dobio žuti karton. Jović je za dlaku uzeo loptu golmanu Italije koji je fintom prevario Srbina.

34. minut - Igro Zlatanović je dobio žuti karton, prvi za reprezentaciju Srbije.

31. minut - Danilo Pantić je imao kolosalnu šansu za Srbiju. Šutnuo je sa ivice šesnaesterca po zemlji, ali Audero je bio na visini zadatka.

30. minut - Uroš Račić je ušao u igru umesto povređenog Vukašina Jovanovića.

20. minut - Kapiten Italije imao je najbolju šansu na meču. Lopta mu se odbila na ivicu šesnaesterca i on je na prvu šutnuo tik preko prečke gola Manojlovića.

16. minut - Žuti karton dobio je odbrambeni igrač Italije Dikman. Iz tog prekida lopta se odbila do Pantića koji je sa ivice šesnaesterca šutnuo pored leve stative gola Italije.

15. minut - Pariđini je individualnim potezima probio po levoj strani, zalomio na desnu nogu i šutnuo daleko preko gola.

9. minut - Prvi udarac iz ugla na meču izvela je reprezentacija Srbije. Danilo Pantić je loptu centrirao na prvu stativu, ali bez opasnosti za gostujućeg golamana.

3. minut - Jović je probio sa leve strane i zavrnuo loptu na ivicu peterca, ali niko od srpskih fudbalera nije uspeo da stigne do lopte.

Srbija nastupa u sledećem sastavu: Manojlović; Gajić, Milenković, Jovanović (C), Bogosavac; Lukić, Mašović, Pantić; Zlatanović, Jović, Radonjić.

Za Italiju igraju: Audero; Dickmann, Mancini, Varnier, Dimarco; Verde, Valzania, Mandragora (C), Barella, Parigini; Vido.

Naša mlada reprezentacija nalazi se u odličnoj formi.

Bez poraza su na prethodnih šest mečeva.

U kvalifikacija za EP se nalaze na čelu tabele sa šest pobeda u isto toliko duela.

Italija se takođe nalazi u odlično formi. Nisu poraženi u poslednjih pet duela. Imaju pet pobeda i jednu nerešenu utakmicu.

Na sledećem EP Italija će biti domaćin, pa zbog toga ne učestvuju u kvalifikacijama.

Što se tiče međusobnog skora, obe reprezentacije imaju po 4 pobede, a tri meča su okončana nerešenim rezultatom.