CRNO-BELI POBEDOM NAD RADOM NAJAVILI VEČITI DERBI: Partizan se mučio, Janković srušio bedem Građevinara (KURIR TV)

SUPERLIGa Srbije

Fudbaleri Partizana savladali su golom Marka Jankovića u 49. minutu Rad, u zaostalom meču 5. kola Superlige Srbije.

1 / 8 Foto: Starsport©

Rad je od 64. minuta igrao i sa igračem manje, jer je Mladenović dobio drugi žuti karton posle starta nad Jankovićem, pa automatski i crveni.

Partizan ne može da bude zadovoljan igrom pred večiti derbi sa Crvenom zvezdom, koji se igra u nedelju od 19 sati na stdionuu u Humskoj.

Obe ekipe su utakmicu počele prilično leženo, međutim, na kraju poluvremena ostale su zabeležene po tri ozbiljne šanse za psotizanje gola. Rad je dva puta pokušao preko Mladenovića da ugrozi gol Partizana, odličnu priliku imao je i Mihajlović, međutim, u svim situacijama golman Vladimir Stojković je bio skoncentrisan i siguran.

Partizan je do gola pokušao prvo preko Zakarića, kasnije je i Rikardo tukao glavom, ali pravo u golmana Rada, da bi na kraju poluvremena Valijente promašio ceo fudbal pred golom.

Ipak, u nastavku se sve promenilo, očigledno je Zoran Mirković uspeo da razmrda izabranike, koji su od prvog minuta drugog poluvremena zaigrali mnogo angažiovanije.

Takva igra im je donela rezultat već u 49. minutu, kada je Marko Janković posle centaršuta Nemanje Nikolića pocepao mrežu "građevinara" i tako je postavio konačan rezultat.

Imao je Partizan prilika i posle tog detalja da reši meč, značajno im je olakšao posao crveni karton Bogdana Mladenovića u 61. minutu, ali do kraja nije bilo promene rezultata.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj utakmice

85. minut - Partizan održava prednost, opet se igra između dva šesnaesterca

73. minut - Dobra šansa za Partizan, ali i intervencija Kasalice u petercu Rada

71. minut - Janković pada u kaznenom prostoru posle kontakta sa fudbalerom Rada, ali nema penala

68. minut - Rikardo je probao, ali je lopta otišla pored gola

66. minut Bomba Pantića! Fudbaler Partizana je šutirao sa dvadeset dva tri metra, ali je pogodio stativu

65. minut - Mladenović je posle starta nad Jankovićem dobio drugi žuti karton, pa će Rad nastaviti sa igračem manje

63. minut - Igra se između dva kaznena prostora

54. minut - Rikardo je probao posle kornera ali je odbrana Rada opet dobro intervenisala i i izbila loptu u novi korner

50. minut GOOOOOOOOL 1:0 Janković! Dobra akcija i centaršut Nikolića koji je janković pretvorio u gol

46. minut - Utakmica je nastavljena

45. minut - Kraj prvog poluvremena

43. minut - Stojković je sačuvao crno-bele. Šutirao je Mladenović sa ivice kaznenog prostora, lopta je išla u rašlje, ali je usledila prava parada čuvara mreže Partizan

40.minut - Šćekić je posle kornera na prvoj stativi loptu glavom prebacio na drugu, a tamo je Valente promašio fudbal

38. minut - Centrira Vulićević, ali Rikardo Gomeš pogodio golmana Rada

36. minut - Probao je Zakarić, ali bez uspeha

35. minut - AU KAKVA ŠANSA! Sjajna akcija i pas Mladebnovića za Mihajlovića. Centarfor Rada je prevario Stojkovića, ali je sa gol linije loptu izbio Vulićević

28. minut - Dobar prodor Lutovca, ali ispred Mihajlovića Stojković hvata loptu

22. minut - KAKVA ŠANSA ZA RAD! Mladenović je odlično prošao stigao u zonu šuta, ali je Stojković, uspeo da odbije loptu u polje

13. minut - Lutovac je krenuo ka golu "parnog valjka", ali je bio u nedozvoljenoj poziciji

5. minut - Napao je Partizan preko Vulićevića, ali je dobro postavljena odbrana "građevinara", na vreme su odreagovali i sprečili crno-bele ozbiljnije da zaprete golmanu Markoviću

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Sastavi

Sudija: Miloš Đorđić (Novi Beograd)

PARTIZAN: Stojković - Vulićević, Marković, Valijente, Urošević - Janković, Šćekić, Pantić, Zakarić - Nikolić, Rikardo.

RAD: Marković – Ignjatijević, Perendija, Šipčić, Vico – Bainović, Mladenović, Marinković – Lutovac, Mihajlović, Kasalica.

Tok meča

Meč 5.kola Super lige Srbije između Partizana i Rada nije odigran u prvobitno planiranom terminu, zbog učešća Partizana i Crvene zvezde u evropskim kvalifikacijama. Ovaj zaostali meč biće odigran sutra, u sredu 19.septembra 2018.godine, sa početkom u 17:00 časova.

Domaćini su sezonu započeli sa pet pobeda, uz jedan remi i jedan poraz, pa sa 16 bodova na svom kontu trenutno zauzimaju 3.mesto na tabeli. Gosti su na startu sezone ostvarili tri pobede, uz jedan remi i tri poraza, pa sa 10 bodova na svom kontu trenutno zauzimaju 7.mesto na tabeli.

Trener tima iz Humske je pred ovaj meč rekao da respektuje "građevinare" i da očekuje težak meč:

"Rad ima dosta igrača iz svoje omladinske škole, koji osećaju klub i koji znaju da igraju, imaju brzinu po bokovima, čvrsti su u defanzivi, imaju jakog napadača, Mihajlovića. Biće veoma teško. Jedino što nije dobro što će neko morati da izađe nezadovoljan rezultatom", rekao je Mirković na konferenciji za medije.

On je dodao da je svestan da igrači već misle na "večiti derbi" koji je na programu u nedelju.

Utakmica između Partizana i Rada igra se danas od 17 časova uz tekstualni prenos na našem sajtu.

Tokom prethodne sezone dva tima su odigrala dva međusobna susreta, a oba puta slavili su crno-beli. Prvi meč odigran na Banjici završen je rezultatom 2:4 (0:2), dok je meč u Humskoj završen rezultatom 3:1(1:1).