MAŽIĆ DOKTORSKI NA OLD TRAFORDU: Ronaldo slavio protiv svog Mančestera, Džeko razbio Ruse, Tadiću pripao srpski derbi (VIDEO)

SITI PROTUTNJAO UKRAJINOM

Fudbaleri Juventusa pobedili su Mančester junajted na "Old Trafordu" 1:0 u derbiju trećeg kola Lige šampiona.

Pobednika je odlučio Paulo Dibala golom već u 17. minutu. Ronaldo je centrirao sa leve strane, Kvadrado nije uspeo da dođe do lopte na "prvoj stativi", ona se odbila do Dibale, kome nije bilo teško da zatrese mrežu.

Juventus je u prvom poluvremenu bio daleko bolji rival, a ekipa Žozea Murinja probudila se tek u nastavku, ali osim stative, koju je pogodio Pol Pogba, nije imala prilika za izjednačenje.

Zato su se na kraju radovali torinski crno-beli, predvođeni Kristijanom Ronaldom, bivšim igračem Mančester junajteda, koga je publika pozdravila na povratku na "Old Traford".

Nemanja Matić je odigrao svih 90 minuta za domaći tim.

Utakmicu je sjajno vodio srpski sudijski tim na čelu sa Miloradom Mažićem.

"Stara dama" ima maksimalan učinak posle tri kola, sve tri pobede zabeležio je bez primljenog gola i na vrhu je Grupe H, "crveni đavoli" su ostali na drugom mestu sa četiri boda, Valensija ima dva, a Jang bojs jedan.

Jang bojs i Valensija remizirali su ranije danas u Bernu 1:1.

Ajaks je u srpskom derbiju u Grupi E savladao Benfiku pogotkom Mazrauija u 93. minutu! Ceo meč u Amsterdamu odigrali su Dušan Tadić za domaćina, a Ljubomir Fejsa za goste.

"Kopljanici" su se zadržali na prvom mestu sa sedam bodova, koliko ima i Bajern, koji je ranije danas savladao AEK u Atini 2:0. Benfika je ostala na tri boda, dok su Grci bez bodova.

Mančester siti je protutnjao Ukrajinom. Bez problema je pobedio Šahtjor 3:0 golovima Davida Silve (30. minut), Ajmerika Laporta (35) i Bernarda Silve (71) i popeo se na vrh Grupe F sa šest bodova.

"Građani" su iskoristili ludi remi Hofenhajma i Liona - 3:3, posle kog su Francuzi drugi sa pet bodova, dok Nemci, kao i Šahtjor imaju dva boda.

Lion je kao gost poveo golom Traorea u 27. minutu, ali je Kramarić pogocima u 33. i 47. doneo prvi preokret na meču. Francuzi su zahvaljujući Ndombeleu (59) i Depaju (67) ponovo stekli prednost, ali je Hofenhajm do remija i boda stigao preko Žolintona u 92. minutu!

Real Madrid je prekinuo crnu seriju! Konačno je pobedio! Međutim, šampion Evrope je Plzenj na svom "Santjago Bernabeuu" pobedio sa mršavih 2:1.

Benzema je na centaršut Lukasa Vaskeza doveo "kralja" u vođstvo već u 11. minutu, a na drugi gol domaćin je čekao do 55. minutu kada je mrežu gostiju iz Češke zatresao Marselo. Međutim, da završnica ipak ne bude rutinska za Real pobrinuo se Hrosovski, koji je u 79. minutu savladao Kejlora Navasa.

Real se u poslednjim minutima utakmice branio i odbranio, pa je zabeležio prvu pobedu još od 22. septembra. U međuvremenu je odigrao pet mečeva u prvenstvu i Ligi šampiona u kojima nije osetio slast osvajanja celog plena i doživeo četiri poraza.

Roma je ubedljivo pobedila CSKA na "Olimpiku" 3:0 najviše zahvaljujući Edinu Džeku. Kapiten reprezentacije BiH je dao dva gola, u 30. i 43. minutu, a onda asistirao Underu u 50.

Real i Roma drže vrh tabele u Grupi G sa po šest bodova, CSKA ima četiri, a Plzenj jedan.

Utakmice trećeg kola u grupama A, B, C i D igraju se u sredu, a četvrto kolo Lige šampiona na programu je za dve nedelje.

TOK MEČEVA:

90+3. minut - AJAKS - BENFIKA 1:0 - MAZRAUI!

90+2. minut - HOFENHAJM - LION 3:3 - ŽOLINTON!

79. minut - REAL MADRID - PLZENJ 2:1 - HROSOVSKI!

75. minut - STATIVA! Pogba nije imao sreće da donese izjednačenje Mančester junajtedu.

71. minut - ŠAHTJOR - MANČESTER SITI 0:3 - BERNARDO SILVA!

67. minut - HOFENHAJM - LION 2:3 - DEPAJ!

59. minut - HOFENHAJM - LION 2:2 - NDOMBELE!

56. minut - REAL MADRID - PLZENJ 2:0 - MARSELO!

50. minut - ROMA - CSKA 3:0 - UNDER! Džeko je posle dva gola zabeležio i asistenciju.

47. minut - HOFENHAJM - LION 2:1 - KRAMARIĆ!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Mažić je na "Old Trafordu" državo sve konce u svojim rukama.

43. minut - ROMA - CSKA 2:0 - DŽEKO!

35. minut - ŠAHTJOR - MANČESTER SITI 0:2 - LAPORT!

33. minut - HOFENHAJM - LION 1:1 - KRAMARIĆ!

30. minut - ROMA - CSKA 1:0 - DŽEKO! Pelegrini ga je spojio s golom.

30. minut - ŠAHTJOR - MANČESTER SITI 0:1 - DAVID SILVA! Iz voleja!

27. minut - HOFENHAJM - LION 0:1 - TRAORE! Velika greška domaćina...

17. minut - MANČESTER JUNAJTED - JUVENTUS 0:1 - DIBALA! Ronaldo je centrirao sa levog krila, Kvadrado nije uspeo da dođe do lopte na "prvoj stativi", ona se odbila do Dibale, kome nije bilo teško da zatrese mrežu.

11. minut - REAL MADRID - PLZENJ 1:0 - BENZEMA! Francuz je gol dao glavom posle centaršuta Lukasa Vaskeza.

1. minut - Utakmice su počele.

Utakmicu na "Old Trafordu" sude srpske sudije na čelu sa Miloradom Mažićem.

U Amsterdamu se igra "srpski derbi", jer Ajaks sa Dušanom Tadićem dočekuje Benfiku, za koju igra Ljubomir Fejsa (Andrija Živković i Mile Svilar na klupi).

Od srpskih fudbalera večeras igra i Nemanja Matić za Mančester junajted protiv Juventusa, u meču koji će obeležiti Kristijano Ronaldo. Portugalac u crno-belom dresu izlazi na megdan bivšem klubu.

Kapitena srpske reprezentacije Aleksandra Kolarova nema u sastavu Rome zbog povrede.