POTOP HRVATSKE NA VEMBLIJU: Vatreni ispali iz A divizije posle poraza od Engleske!

Liga nacija

Fudbaleri Engleske savladali su posle preokreta Hrvatsku na Vembliju 2:1 (0:0) u derbiju četvrtog kola A grupe Lige nacija.

Prvi gol postigao je Andrej Kramariću 57. minutu, kada je primio je loptu, lažnjacima prevario nekoliko engleskih defanzivaca i i pogodio, uz malo sreće, jer lopta je dirala jednog igrača, izjednačio je Džesi Lingard posle gužve u kaznenom prostori vicešapniona sveta, u 78. minutu, a konačan rezultat opostavio je Hari Kejn golom šest minuta pre kraja.

Pre i posle toga bilo je mnogo prilika pred oba gola, ali su se istakli golmani Pikford i posebno Lovre Kalinić.

Navijači Hrvatske su tokom meča skandirali: "Vukovar, Vukovar", a imali su i transaparet na kom je pisalo: "Zapamtite Vukovar".

Engleska je osvojila prvo mesto u grupi sa 7 bodova,Španija je druga sa 6, dok je Hrvatska sa 4 boda ispala i naredne sezone će igrati u B Ligi nacija.