SPEKTAKL U LUCERNU: Preokret Švajcaraca i tri gola Seferovića za plej-of grupe A Lige nacija! (VIDEO)

LUDNICA

Fudbalska reprezentacija Švajcarske pobedila je večeras u Lucernu Belgiju sa 5:2 u poslednjem kolu Lige nacija i tako obezbedila plasman na završni turnir tog takmičenja.

U brobi za prvo mesto Grupe dva Lige nacija "A" na stadionu Svispor arena Belgija je posle 17 minuta igre bila u prednosti od čak 2:0, do koje su došli golovima Torgana Azara u drugom i 17. minutu.

Selekcija Švajcarske ipak je uspela da se "izvuče" iz vrlo neugodne situacije, a čak i na kraju da dodje do ubedljive pobede.

Prvo je Rikardo Rodriges u 26. minutu iz penala smanjio zaostatak, da bi izjednačenje doneo Haris Seferović u 31.

Isti igrač je u 44. minutu doveo Švajcarsku do prednsoti, da bi na 4:2 povisio Niko Elvedi u 62, a konačan rezultat i prvo mesto u grupi doneo je Seferović.

Švajcarska je do završnog turnira Lige nacija došla usled bolje gol-razlike, pošto i Belgija ima devet bodova. Na kraju Švajcarska gol-razliku od 14:5, a Belgija 9:6.

U Ligi nacija "B", Austrija je u gostima sa 2:1 pobedila Severnu Irsku u meču bez rezultatskog značaja.

Grupa dva Lige nacija "C" donela je mnogo uzbudjenja, s obzirom na to da je Finska trijumfom na svom terenu protiv Madjarske izborila prvo mesto, a Grčka je u Atini izgubila od Estonije sa 1:0 i tako ostala bez plasmana u viši rang.

Finska je prva sa 12 bodova, dva više od Madjarske, tri od Grčke, a osam od Estonije.

Ranije danas Moldavija i Luksemburg igrali su nerešeno 1:1, dok je Belorusija sa slavila sa 2:0 protiv San Marina.