ZVEZDA ŠAMPIONSKI NA PROLEĆNOJ PREMIJERI: Crveno-beli razbili Vojvodinu pred 22.000 navijača na Marakani (VIDEO)

BEZ NEIZVESNOSTI U DERBIJU

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Vojvodinu 4:0 (2:0) na stadionu "Rajko Mitić" u derbiju 23. kola Superlige.

Dva gola za šampiona na prolećnoj premijeri postigao je Ričmond Boaći, a po jedan Veljko Simić i Milan Pavkov.

Tim Vladan Milojevića sada ima 62 boda na vrhu tabele, pa je zadržao prednost od devet bodova nad niškim Radničkim, odnosno 15 nad Partizanom.

Vojvodina je deveta sa 28 bodova.

Pred više od 22.000 navijača crveno-beli su od starta uspostavili kontrolu na terenu i diktirali ritam. Do prednosti 2:0 došli su po kratkom postupku golovima Ričmona Boaćija u 24. i Veljka Simića u 28. minutu.

Kada je domaćin u drugom poluvremenu malo umrtvio ritam, zapretili su i gosti, ali je golman Borjan bio siguran kada su se u šansama našli Eze i Đuričin.

"Lale" je za promašaje kaznio Boaći u 68. minutu svojim drugim pogotkom danas, a osmim u ovoj sezoni Superlige, a konačan rezultat postavio je Milan Pavkov u 89. minutu.

Kao što je i navikao "Delije", ponovo je blistao Marko Marin, koji je neverovatnim pasovima izluđivao goste.

Za Zvezdu su debitovali: Milan Gajić, Nemanja Milunović, Erik Jirka i Mirko Ivanić.

89. minut - 4:0 - PAVKOV! Još jedna sjajna asistencija Marina.

84. minut - Debituje i Ivanić. Mesto mu je ustupio Simić.

75. minut - Pavkov je zamenio Boaćija.

68. minut - 3:0 - BOAĆI! Stojković je centrirao sa desnog krila, Boaći se iskrao čuvaru i sa pet metara ubacio loptu u mrežu. Njegov drugi gol danas, a osmi u sezoni.

63. minut - Šansa za Vojvodinu! Đuričin u velikoj prilici, ponovo brani Borjan!

62. minut - Debituje Jirka, ušao je umesto Bena.

57. minut - Šansa za Vojvodinu! Eze se našao sam pred Borjanom na sedam, osam metara od gola, malo iskosa sa desne strane, ali je Zvezdin golman odbranio njegov udarac.

55. minut - Šansa za Zvezdu! Lopta je stigla do Bena na samo nekoliko metra od gola, ali mu je Rockov na vreme izašao u šut.

ZVANIČNO - 22.364 gledalaca!

54. minut - Ritam igre je u drugom poluvremenu opao.

48. minut - Žuti karton za Ezea zbog prekršaja nad Boaćijem.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Navijači Zvezde rekli šta misle o "jadranskim ligama" u svim sportovima podsećajući na napad na vaterpoliste crveno-belih u Splitu...

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 2:0

44. minut - Žuti karton za Mitoševića zbog oštrog starta.

36. minut - Najozbiljniji pokušaj Vojvodine do sada. U gužvi u kaznenom prostoru Zvezde, lopta je došla do Graovca, koji je pokušao da lobuje Borjana, ali je lopta otišla preko gola.

28. minut - 1:0 - SIMIĆ! Marin je dao fantastičan pas Simiću, koji je obišao Rockova i zatresao mrežu.

24. minut - 1:0 - BOAĆI! Simić je šutirao, lopta se odbila od igrača Vojvodine do Boaćija, koji je sa 12, 13 metara šutirao iz prve i pogodio sedmi put u Superligi ove sezone.

20. minut - Šansa za Zvezdu! Boaći je izašao sam pred Rockova, ali je loptu poslao preko gola.

20. minut - Marin je dobro izveo slobodan udarac, golman Rockov je jedva uspeo da "izvuče" loptu.

16. minut - Prva pretnja gostiju, šutirao je Milojević iz daljine.

7. minut - Evo i prvog kornera za Vojvodinu, ali bez opasnosti po Borjanov gol.

5. minut - Opasan napad domaćina, na kraju je lopta pogodila stativu, ali je tome prethodio ofsajd Gajića.

2. minut - Zvezda je odmah izvela dva kornera, oba puta je bilo "gusto" pre golom, ali su se gosti odbranili.

1. minut - Utakmica je počela.

Sastavi timova:

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Savić, Milunović, Gajić, Jovičić, Čaušić, Ben, Marin, Simić– Boaći.

VOJVODINA: Rockov - Stojković, Graovac, Saničanin, Devetak, Milojević, Mitošević, Đuričin, Đurić, Gojkov, Eze.

Glavni sudija na ovom meču je Milan Ilić.

Zvezda je lider na tabeli, u nastavak sezone ulazi sa devet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Radnički iz Niša. S druge strane, Vojvodina ove sezone beleži rezultate ispod svih očekivanja, trenutno su osmi na tabeli.

U prvom međusobnom duelu ovih timova Zvezda je ubedljivo slavila u Novom Sadu rezultatom 4:1.