PARTIZAN ZAPRETIO ZVEZDI: Crno-belima dovoljno poluvreme, razbili Proleter u istorijskom meču pred večiti derbi (VIDEO)

DVA GOLA RIKARDA, JEDAN NIKOLIĆA

Fudbaleri Partizana pobedili su Proleter u Beogradu 3:0 (3:0) u utakmici 23. kola Superlige Srbije.

Bio je to prvi meč crno-belih na stadionu u Humskoj otkako je sudskom odlukom i zvanično u njihovom vlasništvu, zbog čega su večerašnji duel nazvali "istorijskim".

Osim toga, utakmica sa Proleterom predstavljala je poslednju proveru ekipe trenera Zorana Mirkovića pred večiti derbi, koji je na programu sledeće subota na stadionu "Rajko Mitić".

Domaćin je brzo zagrejao promrzle navijače. Preciznije, učinio je to Nemanja Nikolić već u 16. minutu. Kosović je na "prvoj stativi" propustio loptu, a Nikolić sa pet, šest metara ukucao loptu u mrežu za svoj šesti gol u sezoni.

Već u sledećem minutu Proleter je ostao bez Lambulića, koji je oborio Rikarda Gomeša, kada je napadač Partizana krenuo sam ka golmanu Vesiću, pa je isključen, što je dodatno olakšalo posao domaćinu.

Upravo je Rikardo Gomeš sa dva gola u finišu prvog poluvremena rešio svaku dilemu.

U 41. minutu Nikolić je posle gola zabeležio i asistenciju, "izbacio" je Rikarda samog pred Vesića, a najbolji strelac Partizana je rutisnki obavio posao.

Igrala se sudijska nadoknada vremena prvog poluvremena kada je Rikardo ubacio loptu u mrežu iz neposredne blizine posle centaršuta sa desne strane.

I to bi bilo to.

Crno-beli su u drugom poluvremenu umrtvili igru i utakmicu rutinski priveli kraju.

Dodajmo da je u dresu crno-belih debitovao mladi štoper Strahinja Pavlović, koji je zamenio povređenog Svetozara Markovića.

Partizan je treći na tabeli sa 50 bodova, šest manje od Radničkog i 15 od Zvezde.

Proleter je sedmi sa 29.

KRAJ - 3:0!

88. minut - I dalje bez velikih uzbuđenja.

73. minut - Gosti su izveli prvi korner, a onda je usledila kontra posle koje je Stevanović šutirao, a Vesić odbranio.

64. minut - Poslednja izmena kod Partizana, Miletića je zamenio Enake.

63. minut - Danilo Nikolić je povredio zadnju ložu, pa ga je zamenio Novaković.

56. minut - Iz igre je izašao Zakarić, a ušao Stevanović, koji će za dva dana proslaviti 17. rođendan.

55. minut - Gosti su uputili prvi udarac, ali neprecizno.

50. minut - Ritam je malo opao u odnosu na prvo poluvreme.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Mirković je napravio prvu izmenu, Ostojić je zamenio Valijentea, dok je kod gostiju umesto Vujaklije sada igra Jokić.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 3:0

45+1. minut - GOOOLLL - 3:0 - RIKARDO GOMEŠ! Ubacio je loptu u mrežu iz neposredne blizine posle centaršuta sa desne strane.

41. minut - GOOOLLL - 2:0 - RIKARDO GOMEŠ! Nikolić je posle gola zabeležio i asistenciju, "izbacio" je Rikarda samog pred golmana Vesića, a najbolji strelac Partizana je rutisnki obavio posao. Rikardov 12. gol u Superligi.

37. minut - Posle konera Zakarića velika gužva pred golom Proletera, ali na kraju su se gosti odbranili.

37. minut - Zakarić je izveo slobodan udarac, a golman Vesić poslao loptu u korner.

31. minut - Taktička izmena kod gostiju posle isključenja Lambulića - Danilo Nikolić umesto Plavšića.

25. minut - Još jedna odlična lopta Kosovića, Rikardo je pobegao Lendru, ali je golman Vesić dobro intervenisao.

24. minut - Žuti karton za Nemanju Miletića je "izneo" sa terena Krasića, koji se "zakucao" u reklame.

20. minut - Bakljada "pojačana" vatrometom i na Jugu i na Istoku. Utakmica je na kratko prekinuta.

17. minut - CRVENI KARTON! Rikardo je istrčao ispred Lambulića i imao otvoren put ka golmanu Vesiću, a onda ga je fudbaler Proletera oborio s leđa, pa je dobio crveni karton.

16. minut - GOOOLLL - 1:0 - NIKOLIĆ! Kosović je na "prvoj stativi" propustio loptu, a Nikolić sa pet, šest metara ukucao loptu u mrežu. Njegov šesti gol u sezoni.

10. minut - Žuti karton za debitanta u prvom timu Partizana Pavlovića, zbog prekršaja nad Vujaklijom na sredini terena.

5. minut - Opasnost pred golom Proletera. Zakarić je izveo slobodan udarac sa desne strane, a jedan defanzivac gostiju je izbacio loptu u korner.

3. minut - Ulaz je bio besplatan, pa je i poseta bolja nego ranije.

1. minut - Utakmica je počela.

U odnosu na meč protiv Bačke u prošlom kolu, u prvom timu Partizana nema Svetozara Markovića, Zorana Tošića i Saše Zdjelara, a debitovaće mladi štoper Strahinja Pavlović. On će zauzeti mesto povređenog Markovića.

PARTIZAN: Stojković – N. R. Miletić, Pavlović, Valijente, N. G. Miletić – Šćekić, Kosović, Zakarić, Nikolić, Đerlek – Rikardo.

PROLETER: Vesić – Tanasin, Leandro, Lambulić, Mitrović – Govedarica, Plavšić – Čolović, Čović, Krasić – Vujaklija.

Crno-beli u meč ulaze kao trećeplasirani na tabeli sa 47 bodova, dok su Novosađani sedmi sa 29.

U Partizanu ovu utakmicu smatraju istorijskom, jer prvi put igraju na stadionu u svom vlasništvu.

Presudom Apelacionog suda u Beogradu preinačena je presuda Višeg suda u Beogradu od 7. septembra 2017. godine, pa je stadion u Humskoj i zvanično postao vlasništvo JSD Partizan.

"Pred nama je utakmica sa Proleterom koja je poznata kao čvrsta i neugodna ekipa. Ako se pogleda statistika možemo da kažemo da bolje igraju na gostovanjima, odnosno da su višu bodova uzeli u prvenstvu kao gosti, nego kao domaćini. I u toj prvoj utakmici u Novom Sadu smo se silno namučili. Nisam siguran da smo u tom momentu i zaslužili tu pobedu, tako da sve te stvari pozivaju na oprez", rekao je trener Partizana Zoran Mirković.

Mirković je pohvalio napadačku četvorku Proletera Čovića, Čolovića, Vujakliju i Krasića, od kojih preti najveća opasnost.

Partizan i Proleter sastali su se četiri puta i sva četiri puta bolji su bili crno-beli. Posle tri duela u Kupu, jesenas su prvi put igrali superligaški meč, kada je u Novom Sadu bilo 0:1.