CRVENO-BELI U FINALU KUPA SRBIJE: Ređale se šanse, pucale stative, ali mreže mirovale! Mladost i Zvezda odigrale sjajan meč u Lučanima (KURIR TV)

POLUFINALE KUPA srbije

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u finale Kupa Srbije, pošto su u revanšu u Lučanima remizirali sa timom Mlčadosti (0:0), a u prvom meču u Beogradu pobedili 4:1.

Tim trenera Vladana Milojevića će se za trofej boriti sa boljim iz dvomeča radnički - Partizan. Revanš se igra u sredu u Nišu, a u Beogradu su crno-beli slavili 1:0.

iskusni Nigerijac Obijora Odita se "istakao" u promašajima, nanizao ih je čak četiri uz jednu pogođenu stativu.

Na drugoj strani, stativu je pogodio i Marko Marin u najuzbudljivijem periodu meča u drugom poluvremenu.

Iznad svih valja istaći role oba golmana, Rosića i Borjana, koji su bez dileme najzaslužniji za to što su im mreže ostale mirne u napadačkom dvoboju dva tima.

1 / 5 Foto: Starsport©

.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj utakmice

90+3. minut - Skočio je nakon kornera Milošević, ali opet Borjan odličan!

90+2. minut - Sjajna prilika za Bojića! Opet Borjan sjajan!

85. minut - Odita opet nema sreće. Sada je izblokirao pokušaj Borjana da ispuca u polje, ali je lopta otišla kraj stative

82. minut - STATIVA! Sada je pogodio Marin, a u nastavku akcije ni Stojković nije bio precizan

80. minut - Dobar šut Andrića sa 15 metara, Borjan izbija loptu preko prečke u korner

78. minut - Period sa nešto manje uzbuđenja

70. minut - Opet Odita! Sada sa pet metara, šut mu je izblokiran

68. minut - Odita je bio sam na sedam osam metara od gola, ali je šutirao pored gola

67. minut - Marin je u kaznenom prostoru pokušao da lobuje Rosića. Golman Mladosti je uhvatio loptu

65. minut - STATIVA! Odita je posle kontre Mladosti stigao do lopte pre igrača Zvezde, šutirao je iz prve i pogodio stativu

62. minut - Au, kakva situacija pred golom Mladosti! Gužva u kaznenom prostoru, lopta je nekoliko puta prolazila kroz peterac u jednom momentu igrač domaćih je pošto je nagazio, loptu probao glavom sa zemlje da vrati golmanu. U svoj gužvi niko od napadača Zvezde nije uspeo da zatrese mrežu

55. minut - Uzbudljiv minut! Prvo je Rosić odbranio pokušaj Ivanića, da bi na drugoj strani Borjan ukrotio udarac Radivojevića

54. minut - Igra se brzo i uglavnom između dva kaznena prostora

49. minut - Igrači Mladosti su tražili da se igra prekine, jer je jedan igrač Zvezde nadomak kaznenog prostora igrao rukom. Puštena je prednost i u nastavku akcije gol nije ugrožen

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+1. minut - Kraj poluvremena

45. minut - Odličan šut Marina, posle kojeg je na odbijenu loptu naleteo Pavkov. Šut napadača Zvezde je izblokiran

42. minut - Bomba Jovičića! Sa više od 25 fudbaler Zvezde je šutirao, a golman Mladosti izbio je loptu u korner

39. minut - Novi dobar napad Mladosti, ali Bojović šutira kraj gola

30. minut - Nešto manje uzbuđenja na isteku pola časa igre

21. minut - Treći put fudbaleri Mladosti šutiraju glavom ka golu Zvezde. Sada je Bojović zagrejao dlanove Milana Borjana

18. minut - Novi dobar napad Mladosti i odlična odbrana Borjana

14. minut - Dobra povratna lopta Pavkova, ali Rodić šutira u golmana Rosića

13. minut - Lazar Jovanović je centrirao, a udarac Bojovića glavom sa nekoliko metara je završio kraj stative

8. minut - Loš šut Stojkovića sa 17, 18 metara

6. minut - Marin je sjajno šutirao, gađao rašlje gola Mladosti, ali je Rosić izbacio loptu u korner. U nastavku akcije, Ivanićev pokušaj je završio kraj stative

4. minut - Golman Rosić je dugom loptom pronašao Jovanovića, ovaj je uspeo da uđe u kazneni prostor, ali je Borjan uhvatio loptu u petercu

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Sudija: Petar Piper

MLADOST: Rosić – Andrić, Leković, Milošević, Šatara – Pejović, Tumbasević, Bojić, Radivojević, Jovanović – Bojović.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Stojković, Milunović, Babić, Rodić – Jovičić, Jovančić – Ben, Marin, Ivanić – Pavkov.

Sastavi

Crveno-beli u prvom susretu slavili su sa 4:1 i veliki su favoriti da prođu u finale Kupa.

"Tražim od igrača da shvate kako smo odigrali prvo poluvreme i moramo da se ne obaziremo na taj rezultat. Više puta se u fudbalu pokazalo, pogotovo u poslednje vreme, da ta prednost i nije baš tako velika iako deluje, i možete da imate velikih problema. Tražiću da odigramo kao da je bilo 0:0 u Beogradu", rekao je Milojević