PORAZ ORLIĆA ZA KRAJ: Srbija izgubila i od Danske, ali izbacila Skandinavce sa Evropskog prvenstva (VIDEO)

NESLAVAN OPROŠTAJ

Mlada reprezentacija Srbije izgubila je i treću utakmicu na Evropskom prvenstvu, večeras od Danske 0:2 (0:1).

"Orlići" su takmičenje završili na dnu Grupe B bez bodova, sa gol-razlikom 1:10.

U drugom večerašnjem meču Nemačka i Austrija su odigrale 1:1, pa konačna tabela izgleda ovako:

Nemačka 7, Danska 6, Austrija 4, Srbija 0!

"Panceri" su se plasirali u polufinale, dok su svi ostali učesnici Grupe B završili takmičenje. Danska nema šanse da bude najbolja drugoplasirana reprezentacija, jer je Italija iz Grupe A bolje od nje. Da su Skandinavci dali Srbiji još jedan gol, mogli su da se nadaju...

Selektor Goran Đorović u velikoj meri je izmenio tim u odnosu na poraze od Austrije (0:2) i Nemačke (1:6). Ukazao je šansu fudbalerima koji do sada nisu imali minutažu.

Ipak, ni takav sastav nije uspeo da izbegne poraz.

Zanimljivo je da su "orlići" imali više šuteva u okvir gola od rivala, ali se kao jedina prava šansa naše reprezentacija izdvojio šut Adžića u prečku 85. minutu.

Danci su bili mnogo konkretniji, što su materijalizovali pogocima Bruna Larsena u 21. minutu i Rasmunsena u 52. za zasluženu, ali ipak Pirovu pobedu.

"Orlići" već večeras napuštaju Trst, gde su se proveli neslavno...

KRAJ - 0:2

90+4. minut - Šanse na obe strane, Račić i Kristensen nisu bili precizni.

90+1. minut - Dobar pokušaj Skova iz slobodnjaka, za malo neprecizno.

87. minut - Danci su sada bili blizu trećeg pogotka, ali je Brun Larsen šutirao pored gola.

85. minut - PREČKA! Posle kontre "orlića" iz povoljne pozicije šutirao je Adžić, ali je pogodio prečku.

82. minut - Umesto Sorensena, u igri je Vind. Danci pojačavaju napad ne bi li pobedili sa tri gola razlike i ostali u konkurenciji za polufinale.

80. minut - Joveljić menja Šaponjića.

80. minut - Posle dugo vremena solidan napad Srbije, završen je udarcem Adžića i odbranom Iversena.

75. minut - Još jedna izmena kod Danaca - Duelund umeso Olsena.

68. minut - Prva izmena kod Danaca, Skov menja Drejera.

66. minut - Rasmunsen pao u nesvest! Posle sudara sa golmanom Iversenom, strelac drugog gola je ostao nepomično da leži. Ubrzo je došao sebi...

60. minut - PONIŠTEN GOL DANSKE! Biling je zatresao mrežu, sudija Kulbakov je poništio gol zbog ofsajda, ali se onda narednih nekoliko minuta gledao snimak te situacije, prvo u VAR sobi, a onda je to lično učinio i beloruski arbitar i potvrdio svoju odluku.

55. minut - Sada je i Olsen imao šansu...

51. minut - 0:2 - RASMUSEN! Posle kornera lopta je dva puta pala u srpski kazneni prostor (?!), a onda je na nju natrčao Rasmusen i neometan je poslao u mrežu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Đorović je izvršio izmenu, umesto Radonjića igra Adžić.

45. minut - Kraj prvog poluvremena.

45. minut - ŠANSA ZA DANSKU! Brun Larsen je izašao sam pred Rosića, ali mu je srpski golman ušao u šut i odbranio.

44. minut - Kao da je primljeni gol razbudio "orliće", koji su napravili nekoliko dobrih akcija, izveli dva kornera... Ipak, i dalje nisu stvorili šansu.

38. minut - Prvi šut "orlića" u okvir gola. Dobro je tukao Radonjić, ali je Iversen odbranio, posle čega je Srbija dobila prvi korner.

26. minut - Žuti karton za Šaponjića zbog oštrog starta.

21. minut - 0:1 - BRUN LARSEN! Mladi fudbaler Borusije Dortmun je po levoj strani ušao u kazneni prostor i precizno naciljao suprotni ugao gola Rosića. Deveti gol koji su "orlići" primili na ovom šampionatu.

20. minut - Najbolja akcija Srbije u dosadašnjem toku meča. Sevnula je kontra, povukao ju je Lukić, nastavio Radonjić, ali Šaponjić je nije dobri završio.

9. minut - ŠANSA ZA DANSKU! Drejer je izašao sam pred golmana Rosića, ali je šutirao pored gola.

6. minut - Danski golman Iversen već drugi put loše reaguje, ali "orlići" to nisu uspeli da iskoriste.

1. minut - Utakmica je počela.

"Orlići" su posle poraza u grupi od Austrije (0:2) i Nemačke (1:6) izgubili šanse da se domognu polufinala, pa večerašnji meč u Trstu za njih nema takmičarski značaj.

Danci bi pobedom mogli da uđu u konkurenciju za prolaz dalje.

Selektor Srbije Goran Đorović napravio je veliki broj promena u sastavu.

SRBIJA: Rosić - Terzić, Babić, Mašović, Bogosavac - Ranđelović, Račić, Lukić, Radonjić - Zlatanović, Šaponjić.

DANSKA: Iversen - Kristensen, Sorensen, Rasmusen, Mele - Kofod Andersen, Nelson, Biling - Olsen, Drejer, Brun Larsen.