LUDA UTAKMICA U SUBOTICI: Spartak namučio Zvezdu! Crveno-beli do pobede u finišu za srećan put u Bern (VIDEO)

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crbvene zvezde savladali su posole preokreta u Subotici Spartak 3:2 (1:1) u derbiju 5. kola Superlige Srbije.

1 / 47 Foto: Starsport©

Već u 17. sekundi Milan Jevtović se našao sam ispred Ostojića, ali je golman Spartaka uspeo da loptu izbaci u korner.

U jeku napada gostiju, Spartak je poveo. Lazar Tufegdžić je sjajon prihvatio loptu u kaznenom prostoru, driblingom se oslobodio Milunovića i rezantnim udarcem savladao Borjana.

Na početku 16. minuta Rodić je imao šansu za izjednačenje, ali je bio neprecizan.

Milunović je u nekoliko navrata šutirao glavom, ali nije bilo problema za Ostojića.

Simić je izbio sam ispred Ostojića nakon pasa Jevtović u 27. minutu, ali je Ostojić odlično reagovao. Potom je udarac Jevtovića sa gol linije izbacio Otašević i na semaforu je i dalje bilo 1:0 za domaće.

Zvezda je došla do izjednačenja na isteku 37. minuta, a strelac je bio Miloš Vulić, koji je postigao lep pogodak sa 20-ak metara iskosa sa leve strane.

Subotičani su tražili jedanaesterac u 42. minutu, kada je lopta pogodila Gajića u ruku, ali se pištaljka sudije Simovića nije čula.

Crveno-beli su potpuno preokrenuli rezultat u četvrtom minutu nastavka. Nakon akcije Tomanea, Simić je šutirao ka golu, lopta je zakačila fudbalera Spartaka, ali je prešla gol liniju.

Spartak je potom krenuo ofanzivnije. Stefan Šormaz mogao je da poravna skor u 60. minutu, ali je Pankov u poslednjem trenutku uspeo da blokira njegov udarac. Sedam minuta kasnije, Borjan je sjajno reagovao nakon udarca Tekijaškog glavom i spasao svoj tim. U 76. minutu Gojkov je uputio centaršut sa desne strane, uleteo je Tufegdžić i zahvatio loptu, ali je uspeo samo da „očeše“ stativu.

Spartak je do zasluženog izjednačenja stigao tri minuta kasnije. Dunđerski je topovski šutirao sa 30-ak metara iskosa sa desne strane i uspei da iznenadi Milana Borjana, koji je samo okrznuo loptu na putu do gola.

Tomane je u sledećem da priredi hladan tuš domaćima, ali je zamalo bio neprecizan. Ipak, Portugalac se ispravio šest minuta pre kraja susreta. Nakon prodora Gajića i oštrog centaršuta, Tomane je dobro reagovao glavom i zatresao mrežu domaćih.

Umalo da Spartak još jedanput izjednači. Tako nešto je sprečio Žander, koji je u poslednjem trenutku izbacio loptu sa gol linije. Potom je i Marčić pšokušao da iznenadi Borjana, ali ovoga puta je kanadski reprezentativac bio pribran.

Spartak je napadao, ali nije uspeo da dođe do boda, pa je Zvezda zadržala maksimalan učinak u četiri utakmice.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj utakmice

89. minut - Nezgodan udarac jednog fudbalera Spartqaka. Borjan je loptu koja je odskočila ispred njega poslao u korner

85. minut - GOOOOOOL 2:3, Tomane! Oštro ubacivanje Gajića i prvi gol novog napadača Zvezde

81. minut - Samo dva minuta posle gola, Tomane se našao u dobroj šansi. Portugalac je šutirao pored gola

79. minut - GOOOOOL 2:2, Dunđerski! Kakv udareac fudbalera Spartaka i loša procena Borjana

60 minut - Velika prilika za Šormaza, Pankov sjajno reagovao. Štoper Zvezde odlično se postavio i sprečio Šormaza da ugrozi gol šampiona Srbije

49. minut - GOOOOOOL 1:2 Simić! Tomane je odradio "pola posla", poslao tačan povratni pas ka natrčalom Simiću, a ovaj, uz malo sreće, pogodio za vođstvo Beograđana. Lopta je na putu ka golu pogodila Otaševića, ali mu je prošla kroz noge i prešla gol-liniju, pre nego što je usledila intervencija istog igrača, zakasnela...

46. minut - Utakmica je nastavljena

45. minut - Udarac Mladenovića i odbrana Borjana za kraj poluvremena

43. minut - Solidan napad Spartaka, Tufegdžić nije uspeo da šutira

37. minut - GOOOOOOL 1:1 Vulić! Primio je loptu sa desne strane i sa 17, 18 metara matirao zaklonjenog Ostojića

31. minut - Delije u Subotici pevaju Tamo daleko

29. minut - Jevtović je šutirao, ali je lopta na gol liniji pogodila Otaševića

27. minut - Odličan pas Jevtovića ka Simiću, fudbaler Zvezde je izbio sam pred golmana Spartaka, ali je ovaj bio uspešniji

17. minut - Borjan istrčavanjem sprečava kontru Spartaka

16. minut - Solidan udarac Rodića

15. minut - Posle prekida koji je izveo Vulić, Milunović je pokušao glavom, ali je Ostojić bio siguran

6. minut - GOOOOOOOOL 1:0, Tufegdžić! Fudbaler Spartaka je šutirao, a lopta je prošla kroz noge Milunoviću i prvarila Borjana

5. minut - Milunović je posle kornera pokušao glavom, bez opasnosti po gol

1. minut - Posle 17 sekundi prva gužva pred golom spartaka, od svega samo korner

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Sudija: Novak Simović

Spartak: Ostojić - Dunđerski, Otašević, Tekijaški, Milošević - Jočić, Marčić - Mladenović, Tufegdžić, Denković - Šormaz

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Pankov, Milunović, Rodić - Petrović, Vulić, Simić, Jevtović - Krstović, Tomane

Tok meča

Gosti u ovaj meč ulaze samo tri dana nakon izuzetno napornog i uzbudljivog duela u Kupenhagenu, koji je sigurno ostavio traga, ali se nadaju nastavku niza pobeda na domaćoj sceni. Šef stručnog štaba crveno-belih Vladan Milojević istakao je da je domaći šampionat prioritet i da nema mnogo vremena za slavlje:

’’Vraćamo se obavezama u prvenstvu, idemo u Suboticu na tradicionalno neugodno gostovanje. Spartak ima svoju filozofiju i način rada. Iznedrili su dosta talentovanih fudbalera i u prošloj sezoni su na sjajan način prezentovali Srbiju u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Igraju ofanzivno i publika u Subotici hoće da uživa u fudbalu. Nažalost, kao i svi u Srbiji, primorani su da prodaju najbolje igrače. Prodali su veliki broj fudbalera u prethodnih godinu dana, ali i to je na neki način pokazatelj kvalitetnog rada. Sa klupe ih predvodi Gaćinović koji je dobar trener, temperamentan i neko ko želi da se nadigrava sa protivnikom. Siguran sam da će i ove sezone imati dobar učinak u ligi.

Fokusirani smo na prvenstvo. Juče sam ponovo razgovarao sa igračima i jasno im je da, bez obzira na to ko će igrati, svako je dužan da pruži maksimum i da pokaže da zaslužuje dres Crvene zvezde. Prvenstvo je prioritet, o tome razmišljamo i siguran sam da ćemo odigrati dobru utakmicu protiv kvalitetnog protivnika. Slavili smo posle prolaska protiv Kopenhagena, ali obaveze u sportu su takve da nemate mnogo vremena za slavlje. Već sad moramo da razmišljamo o Spartaku i o novim izazovima. Imamo malih problema sa rehabilitacijom pojedinih igrača, kao i sa povredama, ali verujem u ovaj tim. Posebno raduju kvalitetni tereni i akcija Fudbalskog saveza Srbije koji sam i ranije pohvalio. Pravi potez je sređivanje podloga, igrači zaslužuju da imaju maksimalne uslove.’’

Domaćini sa puno respekta govore o protivniku, a njihov umor zbog napornog evropskog okršaja ne vide kao veliku prednost, zbog velikog broja kvalitetnih igrača koje imaju na raspolaganju. Šef stručnog štaba ’’golobova’’ Vladimir Gaćinović ipak najavljuje snažan otpor aktuelnom šampionu i veliku borbu:

’’Nema potrebe trošiti puno reči na ekipu Crvene zvezde, pogotovo posle one utakmice u Kopenhagenu. Radi se o ekipi koja značajno pomera granice u srpskom klupskom fudbalu. Sa velikim respektom očekujemo Crvenu zvezdu i ovom prilikom svim njihovim igračima i stručnom štabu bih čestitao na onome što rade za srpski fudbal. Mi ćemo učiniti sve da pružimo kvalitetan otpor ekipi koja je na evropskom nivou, koliko ćemo u tome uspeti ne znam, ali sam siguran da će igrači potrošiti zadnji atom snage na tom meču. Bez obzira na njihov umor i emocionalnu istrošenost nakon 120 minuta igra i onih hičkokovskih penala, oni imaju dva tri tima koja mogu da igraju kvalitetno našu ligu na visokom nivou. Puno puta je teže i igrati protiv igrača koji žele da se dokažu. Što se tiče kadrovske situacije, problem nam predstavlja što ne možemo da računamo na Obradovića koji je izostao i u prethodnom susretu zbog napuklog rebra. Neće igrati ni Srećković, ali imamo dovoljno kvalitetnih igrača koji mogu da iz zamene. Učinićemo sve da budemo na jednom zavidnom nivou.’’

Meč 5.kola Super lige Srbije između Spartaka i Crvene zvezde igra se u subotu 17.avgusta 2019.godine, sa početkom u 20 časova.