VAR IZBIO POBEDU CRVENO-BELIMA U BERNU: Remi hrabre Zvezde sa Jang bojsom! Mateo Garsija strelac na debiju, Švajcarci iz penala izbegli poraz (KURIR TV)

ODLUKA U UTORAK NA MARAKANI

Fudbaleri Crvene zvezde igrali su nerešeno 2:2 sa Jang bojsom u Bernu u prvoj utakmici plej-ofa za Ligu šampiona.

Revanš je na programu u utorak na "Marakani" i tada će pasti odluka ko će drugu sezonu zaredom biti učesnik grupne faze elitnog takmičenja.

Domaćin je poveo već u sedmom minutu golom Asalea, a onda je Zvezda napravila preokret. Izjednačio je Degenek u 18. minutu, da bi u uvodu drugog poluvremena debitant u crveno-belom dresu Mateo Garsija upisao prvenac. Međutim, VAR je u 76. minutu odlučio da Jang bojs dobije penal, posle kog je Oaro izjednačio i postavio konačan rezultat.

Tim Vladana Milojevića ima odličan rezultat, isti koji je Zvezda imala i 2004. posle jedinog prethodnog gostovanja Jang bojsa. Tada je u revanšu deklasirala Švajcarce 3:0, a crveno-beli se nadaju da bi i u utorak scenario mogao da bude isti.

Crveno-beli su, nošeni neprekidnom pesmom više od 3.000 "Delija", igrali hrabro i zasluženo stigli do odličnog rezultata. Ipak, kako je meč tekao, sigurno će žaliti što su ispustili pobedu.

Rano vođstvo domaćina nije pokolebalo Milojevićev tim. Asale je iskoristio odličnu asistenciju glavom Nsame, protutnjao pored Gobeljića i Pankova i zatresao mrežu.

Izjednačenje je stiglo u 18. minutu. Marin je izveo korner sa leve strane, Degenek je nadskočio Ebišera i sa sedam, osam metara glavom precizno naciljao gol.

Golman Borjan je ponovo bio jedan od Zvezdinih heroja, jer je nekoliko puta fantastično intervenisao, a naročito je to bilo važno u 26. minutu kada je za samo nekoliko sekundi imao dve sjajne odbrane. Prvo je sprečio siguran gol posle šuta Nsamea iz blizine, a onda zaustavio i šut Ebišera sa distance.

Mogla je Zvezda do vođstva i u 36. minutu, ali Marin nije iskoristio zicer.

Nije kapiten, ali jeste debitant u crveno-belom u prvom minutu drugog poluvremena. Gobeljić je centrirao, Mateo Garsija se našao u pravo vreme na pravom mestu i odregovao kako je trebalo za 1:2.

Zvezda se u nastavku povukla i domaćinu u potpunosti prepustila inicijativu, ali je mogla do još jednog gola kada je Rodić sa osam, devet metara glavom poslao loptu preko gola.

A onda je došao i taj 74. minut. Posle duela Boaćija i Ngamaleua, fudbaler Jang bojsa je pao, a sudija Makeli se konsultovao sa kolegama iz VAR sobe. Na kraju se Holanđanin odlučio da sam pogleda snimak, posle čega je pokazao na belu tačku, a Oaro bio siguran realizator najstrože kazne.

Poslednju veliku priliku imao je Jang bojs, kada je u 84. minutu Oaro poslao loptu ka praznoj mreži, a Gobeljić je izbacio sa gol-linije.

Kada se podvuče crta, crveno-beli mogu da budu zadovoljni, jer Liga šampiona nije daleko od "Marakane"...

1 / 10 Foto: EPA/PETER KLAUNZER

KRAJ - 2:2

85. minut - Petrović umesto Vukanovića, poslednja izmena kod Zvezde.

84. minut - Gobeljić izbacuje loptu sa gol-linije! Oaro je poslao loptu ka praznoj mreži, ali je Gobeljić stigao na vreme.

GLEDALACA NA TRIBINAMA:

77. minut - Druga izmena kod Zvezde - Tomane umesto Boaćija.

76. minut - 2:2 - Oaro iz penala!

75. minut - PENAL!

75. minut - Makeli će ipak sam pogledati snimak spornog momenta.

74. minut - PENAL ILI NE?! Posle duela Boaćija i Ngamaleua, fudbaler Jang bojsa je pao, a sudija Makeli se konsultovao sa kolegama iz VAR sobe.

73. minut - Poslednja izmena kod domaćina: Oaro umesto Ebišera.

72. minut - Jang bojs konstantno napada. Sada je Fašnaht pokušao glavom, za malo preko gola.

67. minut - Janko umesto Ulisesa Garsije - druga izmena kod domaćina.

66. minut - Šansa za Jang bojs! Posle centaršuta sa desne strane Asale je ostao sam na šest metara, ali se spetljao.

63. minut - "Delije" grme: U boj krenite junaci...

60. minut - Šansa za Zvezdu! Četvrti korner za crveno-bele izveo je Marin, a Rodić sa osam, devet metara šutirao glavom, ipak neprecizno.

59. minut - Prvi žuti karton za igrače Zvezde, dobio ga je Žander.

55. minut - Izmena kod domaćina - Fasnaht je zamenio Sijera.

55. minut - Prva izmena na meču. Milojević je iz igre izveo strelca Matea Garsiju, a uveo Žandera.

49. minut - Marin je fauliran, zbog čega je Sijero dobio žuti karton. Zvezdin kapiten je izveo slobodnjak sa 20-ak metara, lopta je zakačila živi zid i završila u korneru.

46. minut - GOOOOLLLL - 1:2 - MATEO GARSIJA! Centaršut Gobeljića i gol Matea Garsije! Debitant u timu Zvezde je postigao prvenac! Našao se u pravo vreme na pravom mestu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 1:1

45+3. minut - Žuti karton za Ebišera zbog prekršaja s leđa nad Marinom.

45+2. minut - Boaći je bio u prilici, ali je loše zahvatio loptu glavom, pa je golman Von Balmos lako intervenisao.

37. minut - Žan Pjer Nsame dobija žuti karton zbog oštrog starta.

36. minut - ODLIČNA ŠANSA ZA ZVEZDU! Marin je posle odličnog pasa izbio sam ispred gola domaćina, savladao golmana, lopta je išla ka praznoj mreži, ali je sa linije praktično izbio kapiten Lustenberger.

30. minut - Boaći je dobio udarac u nos, ali je posle ukazane pomoći nastavio da igra.

26. minut - Borjan napravio čudo! Fantastičnom intervencijom sprečio je siguran gol posle šuta Nsamea iz blizine, a samo nekoliko sekundi kasnije zaustavio je i šut Ebišera sa distance.

20. minut - Šut Garsije, brani Von Balmos.

18. minut - GOOOOLLLL - 1:1 - DEGENEK! Marin je izveo korner sa leve strane, Degenek je nadskočio Ebišera i sa sedam, osam metara glavom precizno naciljao gol.

10. minut - Još jedna prilika za domaćina. Ebišer se ušetao u kazneni prostor Zvezde, ali onda loše šutirao.

7. minut - 1:0 - ASALE! Nsame je dobio skok duel sa Ivanićem na sredini i glavom "izbacio" Asalea, Pankov i Gobeljić su kasnili, pa je napadač Jang bojsa iz povoljne pozicije matirao Borjana.

5. minut - Prvi šut gostiju, Kanjas visoko preko gola.

1. minut - Utakmica je počela.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević nije mogao da računa na suspendovane Milunovića i Jovančića, kao i na povređene Pavkova i Babića, dok je roviti Ben otputovao u Bern, ali ga nema u prvom timu. Priliku da debituje dobio je poslednje pojačanje Mateo Garsija.

Šef struke domaćina Đerardo Seoane lišen je pomoći Miralema Sulejmanija zbog povrede, a prvi izbor napadača Gijom Oro je još rovit, pa je ostao na klupi.

JANG BOJS: Von Balmos - Lotomba, Cesiger, Luštenberger, Garsija - Sijero, Ebišer, Martins Pereira - Asale, Nsame, Ngamaleu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Pankov, Degenek, Rodić - Kanjas, Ivanić - Vukanović, Marin, Garsija - Boaći.

Revanš je na programu u utorak 27. avgusta na "Marakani".

20:56 - Koreografija domaćih navijača

20:54 - Više od 3.000 navijača Zvezde!

20:49 - Spektakularno predstavljanje igrača!

20:47 - Zvanični spiker na stadionu se obratio na srpskom: "Molimo vas da za vreme i posle utakmice ne ulazite na teren"!

20:46 - SAMO JEDNA KAPIJA ZA DELIJE!

Veliki propust organizatora. Navijača Crvene zvezde ima više od 2.000, a otvorena je samo jedna kapija za ulazak na tribinu rezervisanu za njih.

20:45 - Biće korišćen VAR!

20:44 - STRIPTIZ U GROTLU DELIJA

20:36 - SKANDAL! ŠVAJCARCI OCRNILI DELIJE I ANGAŽOVALI HRVATSKE POLICAJCE

19:48 - Atmosfera ispred stadiona

19:46 - Brošura za utakmicu

19:40 - PALA KRV NA ULICAMA BERNA: Ovo je MESTO ZLOČINA!

19:28 - Navijači Zvezde se svuda "potpisuju"