SUMA I TOŠIĆ ZA MINIMALNU PREDNOST PARTIZANA: Crno-beli posle preokreta pobedili Molde i oduševili 6.000 mališana u Humskoj (KURIR TV)

NATHO DEBITOVAO, ASANO PROMAŠIO NEMOGUĆE

Fudbaleri Partizana pobedili su Molde 2:1 (1:1) u prvoj utakmici plej-ofa za Ligu Evrope.

Revanš će se igrati sledećeg četvrtka u Norveškoj.

Utakmici u Humskoj svedočilo je 5.780 mališana uzrasta do 14 godina, koji su na zapadnoj tribini pravili karnevalsku atmosferu.

Podsetimo, UEFA je kaznila Partizan sa dva meča na svom stadionu bez prisustva publike, ali mu je dozvolila da na tribini budu deca iz škola fudbala širom Srbije.

Crno-beli su zasluženo pobedili i u Norvešku idu sa prednošću, a do trijumfa su došli posle preokreta.

Po jedan opasan šut na obe strane bilo je sve što su rivali pokazali do 44. minuta, a tada je Boli, koji u igru ušao nešto ranije zbog povrede Knudzona, precizno šutirao i loptu od stative poslao u mrežu - 0:1.

Vođstvo Norvežana nije trajalo ni dva minuta jer je u sudijskoj nadoknadi Suma izjednačio. Tošić ga je proigrao, on je napravio majstoriju, "okrenuo" svog čuvara i pogodio metu - 1:1.

U drugom poluvremenu Molde se orijentisao na odbranu gola, a Partizan na sve jaču ofanzivu.

Trener Savo Milošević je u pauzi izvršio prvu izmenu, Sadika je zamenio Ožegovićem, a kasnije je na teren poslao i Asana i debitanta Natha, sve u cilju da se slomi otpor Norvežana.

Sve do 79. minuta nije bilo uzbuđenja pred golom gostiju, a onda je Asano promašio nemoguće. Urošević je ušao u kazneni prostor po levoj strani i šutirao, golman Kraninks je odbranio, a lopta se odbila do Japanca, koji je sa pet metara promašio prazan gol!

Ipak, ni taj promašaj nije pokolebao crno-bele u nastojanju da stignu do trijumfa, a do drugog gola su konačno došli u 84. minutu. Posle akcije kratkim pasovima, lopta je došla do Uroševića na levoj strani, on je uposlio Tošića pred praznim golom, pa Bambiju nije bilo teško da zatrese mrežu.

Kako crno-beli na terenu, tako i deca na tribini, skakali su od sreće!

Tošić je, dakle, upisao i asistenciju i gol.

Mora se dodati i da je Molde dva puta opasno zapretio, oba puta preko Džejmsa, ali je Stojković bio na visini zadatka.

Na kraju, Partizan je zasluženo pobedio, ali stečena prednost ne garantuje mu miran put na sever Evrope.

KRAJ 2:1!

87. minut - Stojković spasava Partizan! Posle duplog pasa Džejms je izašao sam pred golmana crno-belih, koji je fantastično reagovao.

84. minut - GOOOLLL! - 2:1 - TOŠIĆ! Akcija crno-belih kratkim pasovima, lopta je došla do Uroševića na levoj strani, a on je uposlio Tošića pred praznim golom, pa Bambiju nije bilo teško da zatrese mrežu.

83. minut - Sve je jači pritisak Partizana...

79. minut - KAKVA ŠANSA! ASANO PROMAŠIO NEMOGUĆE! Urošević je ušao u kazneni prostor po levoj strani i šutirao, golman Kraninks je odbranio, a lopta se odbila do Asana, koji je sa pet metara promašio prazan gol!

78. minut - Šansa za Partizan! Asano je protutnjao po levom krilu i centrirao, a Ožegović promašio loptu.

75. minut - Žuti karton za trenera Savu Miloševića. Strateg crno-belih je oštro reagovao pošto je sudija Kasai dosudio prekršaj za Molde. Milošević je glavnom sudiji dobacivao da je preterao u svojim odlukama tokom meča.

73. minut - Izmena u Partizanu. Umesto Sume u igri je Natho. Ovo je debi izraelskog reprezentativca u crno-belom dresu.

69. minut - Elingsen ulazi umesto najboljeg igrača Moldea Ejkrema.

62. minut - Druga izmena u Partizanu, Asano umesto Stevanovića. Mališani su sa oduševljenjem dočekali ulazak Japanca.

61. minut - Šansa za Molde! Šut Džejmsa odbranio je Stojković.

60. minut - Molde igra "bunker" u drugom poluvremenu, ali je sada organizovao opasan napad. Ejkrem je ubacio loptu pred gol, gde su intervenisali defanzivci Partizana.

53. minut - "Požuteo" i Urošević posle skok duela sa Orsnesom.

49. minut - Žuti karton za Džejmsa zbog udaranja Vujačića u lice.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Milošević je Sadika zamenio Ožegovićem.

45+3. minut - Kraj prvog poluvremena.

45+1. minut - 1:1 - SUMA! Manje od dva minuta trajalo je vođstvo gostiju... Tošić je proigrao Sumu, koji je sa sedam, osam metara iskosa od gola Moldea "okrenuo" čuvara i precizno ciljao suprotan ugao.

44. minut - 0:1 - BOLI! Rezervista Moldea primio je loptu na levoj strani Partizanovog šesnaesterca, zatim se malo "prošetao" i šutirao - lopta se od stative Stojkovićevog gola odbila u mrežu.

39. minut - Tošić je izveo prekid, Vujačić je bio sam pred golmanom, ali loše je reagovao glavom, a onda se ispostavilo i da je bio u ofsajdu.

33. minut - Prinudna izmena u Moldeu - povređenog Knudzona zamenio je Boli.

28. minut - Dugo je trajao napad Partizana, kružili su crno-beli oko kaznenog prostora Moldea kao kiša oko Kragujevca, na kraju je lopta došla do Sadika, koji je očajno reagovao glavom, a onda se ispostavilo i da je bio u ofsajdu.

25. minut - Opasna akcija gostiju, ali se Džejms okliznuo u presudnom trenutku i šansa za Molde je propala.

20. minut - Na oštar centaršut Stevanovića, Miletić nije odreagovao, jer nije očekivao da Norvežanin promaši loptu.

18. minut - Deca sa tribina grme: "Hoćemo pobedu"!

11. minut - Nezgodan šut Ejkrema, Stojković je jedva uspeo da odbrani.

8. minut - Sadik je, okrižen trojicom, šutirao, ali slabo.

6. minut - Stevanović preti! Mladi fudbaler je hrabro ušao u meč i prvi probao da ugrozi gol Moldea.

4. minut - Na tribinama je 5.780 dece, koja pevaju: "Mi smo Grobari, najjači smo, najjači".

2. minut - Prvi napad gostiju, posle šuta Ejkrema dobili su prvi korner.

1. minut - Utakmica je počela.

SKORO 6.000 MALIŠANA NA TRIBINAMA

DECA KAO PRAVI NAVIJAČI

Trener Partizana Savo Milošević nije mogao da računa na povređenog Ostojića, a u prvi tim nije uvrstio Japanca Asana, kao ni poslednje pojačanje Natha. Mesto na krilnoj poziciji, umesto Asana, zauzeo je mladi Stevanović.

PARTIZAN: Stojković - Miletić, Vujačić, Pavlović, Urošević - Šćekić, Zdjelar - Stevanović, Suma, Tošić - Sadik.

MOLDE: Kraninks – Haraldsejd, Bjernbak, Gabrijelsen, Foren – Husein, Aursnes - Hestad, Ejkrem, Knudson - Džejms.

20:58 - Leonardo ponovo u Partizanu?

20:45 - Armija mališana bodri Partizan

19:33 - Mališani pristižu sa svih strana

19:09 - Partizan nikada nije ispao od skandinavskih ekipa

Tradicija je na strani Partizana kada su u pitanju Skandinavci. Prolaze UVEK!

PARTIZAN SA SKANDINAVCIMA

1983/1984, Kup šampiona, 1. kolo: Partizan - Viking (Norveška) 5:1, 0:0 2002/2003, Liga šampiona, 2. kolo kvalifikacija: Partizan - Hamarbi (Švedska) 4:0, 1:1 2003/2004, Liga šampiona, 2. kolo kvalifikacija: Partizan - Đurgarden (Švedska) 1:1, 2:2 2010/2011, Liga šampiona, 2. kolo kvalifikacija: Partizan - Helsinki (Finska) 3:0, 2:1 2012/2013, Liga Evrope, plej-of: Partizan - Tromso (Norveška) 1:0, 2:3 2014/2015, Liga šampiona, 2. kolo kvalifikacija: Partizan - Tornšavn (Farska Ostrva) 3:0, 3:1

Pobeda: 9 Nerešenih: 4 Poraza: 1

19:00 - Igra se pred skoro praznim tribinama zbog kazne koju je UEFA izrekla crno-belima.

Partizan je kažnjen sa dva meča bez prisustva publike zbog, kako je navedeno u odluci, rasističkih ispada navijača na utakmici sa Malatjom (vređanje Mičela Donalda) i isticanje "keltskog krsta".

Klub iz Humske je poslao zahtev da se kazna suspenduje do završetka žalbenog postupka, odnosno da se omogući prisustvo gledalaca na meču sa Moldeom, ali ga je Apelaciono veće odbilo.

Ipak, utakmici će prisustvovati oko 4.000 dece.

Trener Partizana Savo Milošević imao je samo jedan problem prilikom sastavljanja tima, a to je povreda Bojana Ostojića, koji neće moći da pomogne saigračima.

Milošević, međutim, računa na poslednje pojačanje, Izraelca Birbas Natho.

Crno-beli su u dosadašnjem delu kvalifikacija eliminisali Konahs Ki iz Velsa u drugom kolu (1:0, 3:0) i tursku Malatju (3:1, 0:2), dok su Norvežani startovali od prve runde i redom eliminisali islandski Rejkjavik (7:1, 0:0), Čukarički (0:0, 3:1) i posle drame u revanšu u Solunu i Aris (3:0, 1:3 posle produžetaka).