PARTIZAN DEMONSTRIRAO SILU U KRAGUJEVCU: Crno-beli PREGAZILI Vodojažu i ubedljivom pobedom otpočeli odbranu Kupa! (FOTO)

KUP SRBIJE

Fudbaleri Partizana plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije, pošto su danas u Grošnici pobedili ekipu Vodojaža sa 6:0.

Pet golova za aktuelne osvajače Kupa postigao je Djordje Ivanović - u 41, 46, 61. i 67. i 90. minutu. U strelce se upisao i Aleksandar Lutovac u 66. minutu.

Partizanu se u osmini finala pridružio i Teleoptik koji je posle boljeg izvodjenja penala eliminisao Voždovac. Posle 90 minuta igre na "krovu" rezultat je bio 2:2, a posle jedanaesteraca 8:7 za Teleoptik.

U osminu finala prošao je i Proleter koji je na svom terenu slavio protiv Javora sa 2:1.

Meč izmedju Trepče i Crvene zvezde igraće se sutra u Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi.

1 / 10 Foto: Starsport©

Kraj meča!

90. minut - GOOOOOOOL! Peti pogodak Đorđa Ivanovića na meču.

83. minut - Sjajna prilika za Lakčevića, ali je za malo bio neprecizan.

77. minut - Dobra lopta Đorđevića za Stanojlovića, ali golman Živak istrčava na vreme i hvata loptu.

73. minut - Iz igre izlazi Marković, na teren ulazi Đorđević.

71. minut - Odlična prilika za domaćina! Jekić je vukao loptu, ušao u šesnaesterac, ali je loše centrirao i loptu odnosi Vujačić.

67. minut - GOOOOOOOL! Četvrti pogodak Ivanovića na meču!

66. minut - GOOOOOOL! Sada pogodak postiže Lutovac!

61. minut - GOOOOOOL! Het-trik Ivanovića, na asistenciju Lakčevića.

57. minut - Probio je Lakčević po levoj strani, ostavio loptu za Smiljanića koji je opalio iz prve, ali neprecizno preko gola.

46. minut - 0:2 - IVANOVIĆ! Tek što je počelo drugo poluvreme Ivanović postiže svoj drugi gol.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Izmena kod Partizana, Jovanović je zamenio Gigića.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:1

44. minut - Pokušaj Lutovca na centaršut Uroševića - bez problema za Živaka.

41. minut - 0:1 - IVANOVIĆ! Crno-beli su u finišu prvog poluvremena krunisali konstantnu inicijativu.

36. minut - PONIŠTEN GOL PARTIZANA! Zatresla se mreža Vodojaže, ali je sudija Ilić opravdano poništio gol zbog igranja rukom.

35. minut - Šut Markovića sa 20-ak metara - pored gola.

28. minut - Lakčević je izveo korner, a Vasiljević skinuo loptu loptu sa glave Dinge.

25. minut - Vodojaža se nije uplašila Partizana. Sretenović je izveo prekid, Komatina šutirao glavom, za malo pored gola.

21. minut - Napad domaćina, udarac Vasiljevića bez problema je ukrotio Stevanović.

15. minut - Kao preslikana akcija iz drugog minuta - centaršut Lutovca, Gigić glavom pravo u Živaka.

14. minut - Šut Ivanovića visoko preko gola.

11. minut - Marković je izveo slobodan udarac - za malo pored gola.

7. minut - PREČKA! Udarac Lutovca sa ivice šesnaesterca uzdrmao je okvir domaćeg gola.

4. minut - Prilika i za domaćina. Lopta se odbila do Nedeljkovića, ali je golman Stevanović pravovremeno reagovao i odbranio.

2. minut - Crno-beli već prete. Lutovac je centrirao sa leve strane, a Gigić šutirao glavom. Golman Živak je bio na mestu.

VODOJAŽA: Živak, Dajić, Đokić, Mijalčić, Komatina, Petrović, Jekić, Vuković, Vasiljević, Nedeljković, Sretenović.

PARTIZAN: N. Stevanović, Pešukić, Vujačić, Ivanović, Lakčević, Gigić, Marković, Dinga, Urošević, Lutovac, Smiljanić.

BEZ TELEVIZIJSKOG PRENOSA

loša vest za navijače Partizana je to što neće moći da prate taj meč uživo u televizijskom prenosu. Utakmica koja se igra od 15 časova neće biti prikazana na malim ekranima jer TV Arena sport nema potrebne uslove kako bi realizovala prenos. Infrastruktura nije pogodna za postavljanje tehnike i reportažnih kola potrebnih za direktan prenos.

Poslednje četiri godine fudbaleri Partizana osvajali su pehar nacionalnog kupa, a sada kreću u odbranu trofeja iz Grošnice.

Trener fudbalera Partizana Savo Milošević pred meč rekao je da je Kup veoma bitan i da će ekipa maksimalno obavezno pristupiti duelu sa Vodojažom.

"Imali smo mnogo uspeha prošle sezonu u Kupu i on je na neki način spasio sezonu Partizana. Moramo i ove godine da se maksimalno posvetimo tom takmičenju."Igraćemo sa onima koja nisu mnogo igrali zajedno. To će biti prava provera, da pokažu koliko ćemo na njih moći da računamo u narednom periodu", naveo je trener Partizana.

Od izvlačenja parova i saznanja da će im u goste doći jedan od najboljih srpskih klubova u Grošnici se užurbano radilo na renoviranju stadiona i terena.

"Očekujemo pune tribine i dobar fudbal, jer su uslovi za igru odlični. Ljudi iz Partizana, kao i komesar za bezbednost Časlav Lukić, bili su nam u inspekciji nekoliko puta. Svi su prezadovoljni urađenim, stanje terena je perfektno, tribine i okolina su maksimalno sređeni, što obećava spektakl u Grošnici", istakao je Lazar Stevanović, sekretar Vodojaže.