TADIĆ JE NEZAUSTAVLJIV: Srbin strelac za Ajaks! Dušan postigao već 17. gol u sezoni i najavio pobedu šampiona (VIDEO)

KO ZNA - ZNA

Srpski reprezentativac Dušan Tadić postigao je gol za Ajaks na gostovanju Valvajku.

Duel sa "fenjerašem" holandskog prvenstva trebalo je da predstavlja rutinu za šampiona, ali su se "kopljanici" silno namučili.

Domaćina je "načeo" Tadić golom u 46. minutu.

Tek što je počelo drugo poluvreme Dest je centrirao sa desne strane, Srbin se na "drugoj stativi" iskrao čuvaru i loptu poslao u mrežu.

Tadiću je to bio 17. gol u sezoni, a deseti u prvenstvu.

Međutim, domaćin je uspeo da izjednači u 63. minutu, ali je Promes u 76. golom postavio konačan rezultat 1:2 i sprečio senzaciju.

Ajaks je prvi na tabeli sa 26 bodova, tri više od PSV-a, koji ima meč manje.

Valvajk je poslednji sa samo jednim bodom.