MANČESTER JUNAJTED POTOPIO PARTIZAN: Crveni đavoli na Old Trafordu surovo kaznili greške crno-belih! Grobari držali navijački čas (KURIR TV)

LIGA EVROPE

Fudbaleri Partizana poraženi su od Mančester junajteda na "Old Trafordu" 3:0 (2:0) u utakmici četvrtog kola Grupe L Lige Evrope.

Od specijalnog izveštača Kurira iz Mančestera - Gorana Anđelkovića

"Crveni đavoli" vode na tabeli sa deset bodova, AZ Alkmar, koji je ranije danas kao gost deklasirao Astanu 5:0, nalazi se na drugom mestu sa osam bodova, Partizan je treći sa četiri, dok Kazahstanci nemaju ni bod.

U petom kolu 28. novembra crno-beli gostuju Holanđanima i moraju da ih pobede kako bi zadržali nadu da mogu do drugog mesta i proleća u Evropi. Istog dana Astana dočekuje Junajted.

Izabranici trenera Save Miloševića bili su našpanovani za borbu spuštenog garda na "Old Trafordu". Utisak je da se nisu uplašili velikog rivala, ali ta hrabrost i želja nisu bili dovoljni da se odupru raspoloženim "crvenim đavolima". Trener domaćina Ole Gunar Solskjer je izveo jak sastav. Antoni Marsijal i Markus Rašford bili su neobično raspoloženi za igru, uz njih i supertalentovani Mejson Grinvud, dok je Huan Mata gospodario na sredini terena. Za razliku od većine ovosezonskih utakmica u kojima mu je igra bila spora i bezidejna, Mančester junajted je večeras ličio na giganta kakav zapravo i treba da bude.

Već u prva četiri minuta na obe strane je poništen po jedan gol, opravdano, jer su Marsijal i Sadik bili u ofsajdu.

Domaćin je nastavio da ređa šanse, ali što zbog nepreciznosti napadača, što zbog dobrih intervencija golmana Vladimira Stojkovića, mreže su mirovale do 22. minuta.

Koliko god crno-beli bili prkosni i imali ideje u napadu u tim uvodnim minutima, u odbrani su pravili greške, koje je rival počeo surovo da kažnjava posle prve četvrtine utakmice.

Crno-bele je načeo Grinvud.

Već u 33. minutu bilo je 2:0 posle majstorije Marsijala. Francuz se prošetao odbranom Partizana, pa Stojkoviću ponovo nije bilo spasa.

"Crveni đavoli" nisu prestajali da napadaju, a gde su stali na kraju prvog, nastavili su na početku drugog poluvremena, što je u 49. minutu krunisao Rašford, koji umalo nije pocepao Stojkovićevu mrežu.

U nastavku je ritam igre pao, kako je vreme odmicalo bilo je sve mirnije na terenu, a šansi sve manje, pa je rezultat 3:0 ostao na snazi do kraja.

Ako su već fudbaleri izgubili, navijači Partizana su izvojevali pobedu na "Old Trafordu".

Oko 1.000 navijača crno-belih, iako iz tri frakcije, zajedničkim navijanjem je održalo čas domaćim pristalicama kojih je bilo više od 60.000! Grobari su grmeli sve vreme i njihova pesma se bez prestanka orila "Teatrom snova".

KRAJ 0:3

85. minut - Ivanović umesto Sadika.

75. minut - Mektomini se povredio, zamenio ga Lingard.

73. minut - Ori se pesma navijača Partizana, kao da je njih 60.000, a ne domaćih pristalica.

71. minut - Žuti karton za kapitena Mančester junajteda Ešlija Janga zbog povlačenja Tošića.

70. minut - Stevanović je na terenu umesto Asana.

69. minut - "Daj gol, samo gol", pevaju Grobari.

68. minut - Pao je ritam igre.

67. minut - Pereira menja Rašforda.

63. minut - Prva izmena i kod domaćina, Fred je ustupio mesto Garneru.

60. minut - Natho je izašao, Tošić ušao u igru.

59. minut - Fred iz slobodnjaka gađa pod prečku, Stojković brani.

58. minut - Žuti karton za Pavlovića zbog prekršaja nad Grinvudom.

53. minut - Rašford kao metak ulazi u kazneni prostor, ali Stojković pravovremeno reaguje.

52. minut - Jang je izveo slobodan udarac i pogodio spoljnji deo mreže.

49. minut - 3:0 - RAŠFORD! Mata je poslao teledirigovanu loptu na levo krilo ka Jangu, koji je iz prve spustio loptu, a Rašford tukao snažno i precizno sa 12, 13 metara.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 2:0

45+1. minut - Suma se našao sam pred Romerom i poslao loptu pored gola... A dosuđen je i ofsadj.

44. minut - Još jedna greška Partizanove odbrane, ali je Jang šutirao preko gola.

34. minut - Još jedna velika šansa za Marsijala, izašao je pred Stojkovića, ali poslao loptu preko gola.

33. minut - 2:0 - MARSIJAL! Marsijal je promešao skoro celu odbranu Partizana i zatresao mrežu. Majstorija Francuza!

27. minut - Rašford i Marsijal igraju sjajno, posle razmene pasova Francuz je šutirao, lopta je prohujala pored gola.

26. minut - Dobar napad Partizana, završen je udarcem Sume, za malo pored gola.

23. minut - Koliko god crno-beli bili hrabri i koliko god se trudili da ugroze gol domaćina, odbrana im od starta meča nije bila sigurna, što je Grinvud na kraju kaznio.

22. minut - 1:0 - GRINVUD! Rašford je poslao loptu kroz kazneni prostor Partizana, ona je došla do Grinvuda, Urošević je stajao daleko od njega, što je mladi napadač Mančester junajteda iskoristio da matira Stojkovića.

15. minut - Nova šansa za Rašforda! Ponovo je Van Bisaka protutnjao po desnoj strani i idealno centrirao, a Rašford šutirao neprecizno.

14. minut - Asano nije želeo da proigra saigrače, već je šutirao, a njegov udarac je izblokiran.

12. minut - Još jedna prilika za Partizan! Sadik je dugo vukao loptu oko kaznenog prostora Junajteda, onda je prosledio do Šćekića, a na kraju je golman Romero oštrije ušao u duel sa Asanom i sprečio ga da dođe do nje.

Dve frakcije Grobara

9. minut - JOŠ JEDNA VELIKA ŠANSA ZA JUNAJTED! Majstorija Mate, pripremio je zicer Rašfordu, koga je sjajni Stojković zaustavio.

6. minut - VELIKA ŠANSA ZA MANČESTER! Posle centaršuta Van Bisake, Rašford je ostao usamljen, ali je tukao pored gola.

4. minut - PONIŠTEN GOL I PARTIZANA! Sadik je, uz pomoć Megvajera, savladao Romera, ali je pogodak poništen zbog prethodnog ofsajda napadača Partizana.

3. minut - PONIŠTEN GOL MANČESTER JUNAJTEDA! Marsijal je zatresao mrežu Partizana, ali posle očiglednog ofsajda.

3. minut - Na tribinama je oko 64.000 gledalaca, među kojima oko 1.000 navijača Partizana.

2. minut - Suma ulazi u kazneni prostor Mančestera, zaustavlja ga Megvajer.

1. minut - Utakmica je počela.

Trener domaćina Ole Gunar Solskjer opredelio se za veoma jak sastav sa dvojicom napadača, Rašfordom i Marsijalom.

Savo Milošević je iznenadio izostavljanjem Tošića, a priliku je pružio Šćekiću.

MANČESTER JUNAJTED: Romero -Van-Bisaka, Megvajer, Roho, Jang - Fred, Mektomini - Grinvud, Mata, Rašford - Marsijal.

PARTIZAN: Stojković - Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Zdjelar, Šćekić - Natho, Suma, Asano - Sadik.

20:13 - Druženje navijača Partizana i Mančester junajteda pred meč

20:10 - Utakmicu sudi Finac Matijas Gestranius.

20:08 - U Mančesteru je sedam stepeni Celzijusa i pada kiša.

20:06 - Partizan igra i za Srbiju

Fudbaleri Partizana u Mančesteru ne igraju samo za sebe i svoje navijače, već i za srpski fudbal. U borbi za dva mesta u Ligi šampiona, svaki bod srpskih klubova je preko potreban.

19:54 - Milošević: Bar 10-15 odsto bolje nego u Beogradu

"Bilo bi idealno kada bismo mogli da ponovimo sve što smo radili u Beogradu protiv Junajteda i kada bismo dodali još 10-15 odsto bolje igre. I gol i više od toga!", rekao je Milošević pred gostovanje na "Old Trafordu".

19:50 - Grobari u lokalnom pabu čekaju utakmicu na "Old Trafordu"

Crno-beli na "Teatru snova", kako se popularno naziva dom fudbalera Mančester junajteda, sanjaju da mogu da načine iznenađenje.

Mančester junajted je pre dve nedelje u Humskoj savladao Partizan golom Antonija Marsijala iz penala. Bila je to verovatno najbolja predstava crno-belih otkako ih je preuzeo Savo Milošević, što ipak nije bilo dovoljno da se izbegne poraz od giganta sa "Old Traforda".

S druge strane, "crveni đavoli", a prvenstveno Solskjer, trpeli su snažne kritike posle gostovanja u Beogradu, jer im je pogodak Marsijala bio jedini šut ka golu Vladimira Stojkovića!

Bilo kako bilo, Junajted je odneo ceo plen iz Humske i značajno smanjio šanse Partizana da dočeka proleće u Evropi.

Gledano kroz istoriju, Partizan drugi put gostuje u Mančesteru. Prethodno, crno-beli su na "Old Trafordu" pisali istoriju. Bilo je to 1966. godine kada su preko "crvenih đavoli" stigli do najvećeg uspeha u klupskoj istoriji - finala Kupa šampiona. Posle trijumfa Partizana u prvom meču u Beogradu 2:0, u revanšu u Mančesteru domaćin je pobedio 1:0, pa se ekipa trenera Abdulaha Gegića domogla Brisela i borbe za trofej sa Real Madridom, koju je izgubila 1:2.

Sada, 53 i po godine kasnije, crno-beli ponovo stižu na "Old Traford".