ling long SUPERLIGA SRBIJE

CRNO-BELA POBEDA ZA MALOG ISAIJU: Partizan u kombinovanom sastavu protiv nemoćne Inđije zalečio evropske rane! (KURIR TV)

Fudbaleri Partizana pobedili su danas na svom terenu Indjiju sa 3:0, u utakmici 16. kola Super lige Srbije.

Partizan je poveo u 17. minutu golom Zorana Tošića, a prednost je udvostručio Aleksandar Šćekić u 51. minutu. Konačan rezultat postavio je Takuma Asano golom iz penala u 53. minutu.

Šćekić je u 59. minutu napustio teren zbog povrede kolena, a zamenio ga je Lazar Pavlović.

Utakmica je počela minutom ćutanja kojim su crno-beli odali počast preminulom Isaiji Pantićm sinu novinara TV Partizan Željka Panitća.

I ova utakmica nije mogla da prođe bez incidenata. Naime, sredinom prvog poluvremena na nekoliko minuta utakmica je prekinuta zbog pogrdnog skandiranja Grobara upunenih predsedniku FSS Slaviši Kokezi.

Crno-beli su ostvarili 10. pobedu u prvenstvu i zauzimaju četvrto mesto na tabeli sa 32 boda. Trećeplasirani Čukarički ima bod više, koliko i drugoplasirana Vojvodina, s tim što novosadski tim ima utakmicu više. Na prvom mestu je Crvena zvezda sa 40 bodova iz 15 utakmica.

Indjija je nastavila niz loših rezultata, pretrpela je 13. poraz i pretposlednja je na tabeli sa sedam bodova.

Ranije danas Javor i Crvena zvezda odigrali su nerešeno 1:1, a TSC i Voždovac 2:2.

U Super ligi sledi dvonedeljna pauza zbog obaveza reprezentacija u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine. Uskoro opširnije...

1 / 14 Foto: Starsport

90. minut - Utakmice je produžena za tri minuta!

Pogledajte sjajnu bakljadu Grobara tokom meča!

76. minut - Izmena u ekipi Partizana, izašao je Sadik, ušao Ivanović

72. minut - Dobra šansa za Inđiju, Banjac je šutirao iz kaznenog ali po sred gola pa je golman domaćih Kljajić lako intervenisao

65. minut - STATIVA posle kornera Sume

59. minut - Strelca gola Šćekića zbog povrede menja Andrija Pavlović

53. minut - GOL! Asano iz penala za sigurno vođstvo Partizana.

51. minut - GOL! Šćekić se nakon kornera najbolje snašao i povisio prednost na dva razlike.

46. minut - Utakmica je nastavljena.

Partizan se emotivnom porukom oprostio od Isaije Pantića!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Pogledajte kako su Grobari skandirali Slaviši Kokezi i zbog čega je sudija prekinuo utakmicu na stadionu Partizana sredinom prvog poluvremena.

43. minut - Partizan drži loptu ali bez većih prilika.

36. minut - Posle punih pet minuta, utakmica je nastavljena ali skandiranja nisu prestala.

30. minut - Utakmica je na kratko prekinuta zbog skandiranja Partizanovaca sa istočne tribine upućena Kokezi predsedniku saveza

22. minut - Šansa za Partizan, šutirao je Sadik nakon kornera ali je golman gostiju dobro intervenisao.

18. minut - GOL! Parni valjak poveo, strelac je Tošić

14.minut - Slobodan udarac za Partizan,izveo je Tošić, Preković sjajno intervenisao.

4. minut - PREČKA Prvi korner na utakmici imao je Partizan izveo je Tošić, nakon kog je prečku pogodio Šćekić.

1. minut - utakmica je počela!

Meč je počeo minutom ćutanja za nedavno preminulog Isaiju Pantića, sina Željka Pantića novinara televizije FK Partizan.

SASTAVI:

Partizan: Kljajić, Lutovac, Ostojić, S. Pavlović, Brežančić, Zdjelar, Šćekić, Tošić, Suma, Asano, Sadik.

Inđija: Preković, Dimitrijević, Rogač, Vidić, M. Ilić, Josović, M. Janjić, Jovanović, Bjeličić, Milosavljev, Bastajić.

Za ovaj susret trener crno-belih Savo Milošević malo je "promešao" sastav u odnosu na prošle mečeve pa je tako na golu Kljajić umesto Stojkovića, od prvog minuta zaigraće i Brežančić ,a nema ni Natha, koji čeka šansu sa klupe.