ZVEZDA SLAVI BENA: Iskusni napadač doneo tri boda crveno-belima u Lučanima

SUPERLIGA

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Mladosti iz Lučana na gostovanju rezultatom 0:1, strelac je bio Ben u 63. minutu.

Zvezda sada ima 49 bodova, devet više od drugoplasiranog Čukaričkog, koji je posle preokreta sa 2:1 pobedio TSC.

TSC je vodio na poluvremenu golom Janka Tumbasevića, ali su Stefan Šapić u 82. i Milutin Vidosavljević u 89. minutu doneli pobedu domaćinu na Banovom brdu.

TSC je peti na tabeli sa 33 boda.

Voždovac je golom Marka Devića u četvrtom minutu nadoknade pobedio na svom terenu ekipu Radničkog.

Radnički je tako pao na sedmo mesto sa 28 bodova, jednim manje od Voždovca koji ga je pretekao na tabeli.

KRAJ MEČA

87. minut - Poslednja izmena u ekipi Zvezde, izašao Rodić ušao Milunović.

69. minut - Nova izmena u ekipi Zvezde, iz igre izašao Ivanić, ušao Jovančić.

66. minut - Prvu izmenu na meču pravi Vladan Milojević na terenu je Aleksa Vukanović, a iz igre izlazi Mateo Garsija.

63. minut - GOL! Sjajno je Marin pronašao Bena koji je pretrčao odbranbenog igrača Mladosti i odlično pogodio levi gornji ugao gola Lučanaca

49. minut - Velika šansa za Zvezdu, posle slobodnog udarca koji je izveo Marin lopta je došla do Degeneka koji je sa pet metara šutirao malo pred gola.

47. minut - Šutirao je Ivanić sa nekih 20 metara ali visoko preko gola.

46. minut - Utakmica je nastavjena.

KRAJ 1. POLUVREMENA

45. minut- Odličan pokušaj Marina iskosa sa desne strane,ali preko gola.

40. minut - Pokušaj Jovanovića, Petrović ga odlično izblokirao.

37. minut - Mladost polako uspostavlja ravnotežu na terenu.

30. minut - Garsija je odložio loptu za Ivanića, koji je odlično šutirao, ali zamalo pored gola.

28. minut - Pokušaj Marina iz slobodnog udarca, preko gola.

23. minut. - Dva sjajna triblinga Garsije i solidan šut , ali pravo u golmana Zečevića..

20. minut - Uglavnom se igra na polovini Mladosti bez pravih prilika.

15. minut - Šansa za Tomanea, pored gola

13.minut - Jovanović pokušao sa polovine terena da lobuje istrčalog Borjana.

11. minut - Velika šansa za Garsiju brani Zečević

7. minut - Inicijativa Zvezde od starta.

1. minut - Utakmica je počela.

MLADOST: Zečević - Andrić, Šatara, Stojanović, Mićević - Pavlović, B. Milošević, Radivojević, Jovanović - Bojović, Odita. Klupa: Milović, Eliomar, Sinđić, Babić, Tanko, Selenić, Ristić. Trener: Goran Stanić.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Pankov, Degenek, Rodić - Petrović - Garsija, Ivanić, Marin, Ben - Tomane.

Trener fudbalera Crvene zvezde Vladan Milojević rekao je u najavi utakmice da je predstojeći meč protiv Mladosti veoma bitan i da još nije vreme da se razmišlja o Olimpijakosu.

"Ne razmišljam o tome. Imamo sada utakmicu protiv Mladosti, veoma bitnu, tako će biti i naredna u prvenstvu za vikend.Ima vremena do Olimpijakosa, u svakom slučaju", rekao je Milojević na konferenciji za novinare upitan za duel sa grčkim klubom naredne nedelje.

Nakon gostovanja u Lučanima,crveno-beli će u subotu dočekati Spartak, takodje u prvenstvu, posle čega će u sredu igrati protiv Olimpijakosa u Atini, u poslednjem kolu grupne faze Lige šampiona.

Milojević je istakao da će gostovanje Mladosti biti jako teško.

"Uvek je tako u Lučanima. Moramo da budemo maksimalno spremni i obazrivi, da imamo koncentraciju svih 90 minuta. Mladost se u poslednje vreme konsolidovala, igra jako dobro. Čvrsti su, organizovani", kazao je Milojević.

Kadrovska situacija je daleko od sjajne.

"Imamo problema. Radživ Van La Para ima problem sa ledjima, Miloš Vulić temperaturu, Nemanja Milunović stomačni virus, Ričmond Boaći dobro poznatu povredu. Videćemo kakva je situacija. Neki nisu trenirali iz drugih razloga, jer smo hteli da ih sačuvamo. Ali, ništa novo za nas", rekao je trener Crvene zvezde.

Nakon 18 odigranih kola Zvezda je prva na tabeli sa 46 bodova, uz utakmicu manje, dok se Mladost nalazi na osmom mestu sa 25 osvojenih bodova.