PARTIZAN IŠČUPAO TRI BODA NA BANJICI: Sadik i Suma srušili Građevinare pred dolazak Astane (VIDEO)

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Partizana pobedili su Rad sa 2:1 u meču 20. kola Superlige na stadionu "Kralj Petar Prvi" na Banjici.

Partizan je na Banjici vodio od 34. minuta golom Umara Sadika, a u 35. je izjednačio Branko Riznić.

Pobedu crno-belima doneo je Sejduba Suma u 53. minutu susreta.

Partizan je pobedio posle poraza u prošlom kolu i sada ima 41 bod u prvenstvu.

Rad je vezao četiri poraza i sa 11 bodova je na pretposlednjem, 15. mestu na tabeli.

1 / 17 Foto: Starsport©

2. poluvreme

90+3. minut - Kraj meča! Rad - Partizan 1:2

86. minut - Treća izmena u Partizanu: Đorđe Ivanović ulazi u igru umesto Sadika

82. minut - Izmena u ekipi Rada, Šaka izlazi, a Zogović je na terenu

78. minut - Sudija Milanović pokazuje žuti karton igraču Rada - Kovačeviću

75. minut - I Savo Milošević pravi izmenu u svom timu: Umesto Natha na terenu je Šćekić

73. minut - Samo što je ušao u igru Kovačević je opasno zapretio! Ostojić je odlično neutralisao napad domaćina

72. minut - Druga izmena u Radu: Izlazi igrač koji je postigao gol Branko Riznić, a na teren ulazi Ljubomir Kovačević

70. minut - Šutirao je Natho pravo u gol "građevinara", ali je Marković bio na visini zadatka

65. minut - Žuti karton za Sadika, Savo Milošević se buni sa klupe, smatra da je odluka sudije bila prestroga

63. minut - Savo Milošević uvodi u igru Zorana Tošića, na klupu ide Filip Stevanović

59. minut - Korner za Rad, ali ništa što bi uzdrmalo odbranu crno-belih

56. minut - Izmena kod Rada: Vanja Ilić izlazi, na terenu je Darko Bjedov

53. minut - GOL! Sejduba Suma pogodio za vođstvo crno-belih

Rad - Partizan 1:2

Posle centaršuta lopta se bukvalno odbila o stopalo Sume i završila pravo u gol Markovića

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Nema promene u sastavima

navijači rada
navijači radafoto: Starsport©

1. poluvreme

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena! Partizan - Rad 1:1

35. minut - GOL! Riznić! Rad izjednačio za minut

Rad - Partizan 1:1

Posle vodećeg pogotka Partizana usledila je brza kontra Rada, stvorila se gužva ispred gola Stojkovića, u toj 'petljanciji' najbolje se snašao Branko Riznić koji je uputio lotpu ga golu crno-belih i "građevinare" doveo do izjednačenja

34. minut - GOL! SADIK! Crno-beli došli do vođstva

Rad - Partizan 0:1

Odličan centaršut Aleksandra Lutovca sa desne strane, lopta je išla pravo na Sadika koji ju je glavom poslao u mrežu Markovića

30. minut - Suma je zbog prigovora dobio žuti karton

28. minut - Probao je Natho sa oko 30-tak metara, ali je lopta otiša preko gola

22. minut - Vanja Ilić je demonstrirao veliku borbenost u duelu sa bivšim igračem Rada Aleksandrom Lutovce, uspeo da se dokopa lopte na desnoj strani, šutirao, ali je udarac bio nedovoljan da ugrozi Stojkovića

20. minut - Suma je sa desne strane nespretno šutirao uputio loptu ka Sadiku koji je ipak bio daleko od nje kako bi je ubacio u mrežu

18. minut - Opasno je pred golom Rada. Probao je Asano da ugrozi gol domaćina, ali je čuvar mreže Marković bio na visini zadatka

8. minut - Crno-beli preuzeli incijativu, sve akcije se odvijaju na polivini terena "građevinara"

4. minut - Korner za domaći tim. Petrović je ubacio loptu, ali "građevinari" ipak nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol gostiju

13.30 - Sudija Miloš Milanović iz Ćuprije označio je početak meča!

SASTAVI

RAD: Marković – Milošević, Jagodić, Bašanović, Petrović – Šaka, Busnić – Ilić, Riznić, Stević – M. Trifunović. Rezerve: Mićanović, Roganović, Stojanović, Stjepanović, Kovačević, Zogović, Bjedov. Trener: Dragan Radojičić.

PARTIZAN: Stojković – Lutovac, Ostojić, S. Pavlović, Urošević – Zdjelar, Natho – F. Stevanović, Suma, Asano – Sadik. Rezerve: N. Stevanović, Vujačić, Brežančić, Šćekić, Tošić, L. Pavlović, Ivanović. Trener: Savo Milošević.

Partizan je šokantno poražen od Napretka čime je "skliznuo" na četvrto mesto, ali iz kluba već insistiraju da Savo Milošević sigurno ostaje trener tima. Sada crno-bele očekuje gostovanje na Banjici, a ovaj meč ujedno i otvara nedeljni program.

"Rad ima dosta iskusnih igrača, mogu da naprave problem bilo kome, iako je u poslednjih nekoliko godina u delikatnoj situaciji. Konstantna borba za opstanak mu s jedne strane predstavlja problem, ali je sa druge naučio da preživljava kad je teško. Čeka nas protivnik spreman na borbu, a naš poslednji rezultat mu daje za pravo da se nadaju da i oni mogu da nas iznenade. Zato nam je potrebna doatna koncentracija", poručio je Savo Milošević pred susret sa Radom.