SUMA I ASANO SRUŠILI RADNIK U SURDULICI: Partizan na drugom mestu okončao jesenju sezonu (VIDEO)

6. KOLO SLS

Fudbaleri Partizana pobedili su Radnik sa 2:1 u meču zaostalog 6. kola Superlige Srbije.

Strelci za Partizan u Surdulici bili su Sejduba Suma u 30. i Takuma Asano u 52. minutu.

Pogodak za Radnik u 90. mintu postigao je Luka Mićić.

Partizan je sada drugi na tabeli sa 44 boda, osam manje od Crvene zvezde, uz utakmicu više, a dva više od Vojvodine.

Radnik zauzima 13. mesto na tabeli sa 19 bodova.

2. POLUVREME

90. minut - GOL! Radnik - Partizan 1:2

Luka Mićić

Kroz noge golmanu Kljajiću! Mićić je kaznio odbranu Partizana koja se prilično opustila

84. minut - Igra je poprimila mirniji tempo, bez pravih prilika sa obe strane

73. minut - JOŠ JEDNA ŠANSA CRNO-BELIH: Pokušao je Tošić iz jedne lepe akcije da postigne pogodak, ali samo pogađa spoljni deo mreže

71. minut - PROPUŠTENA PRILIKA PARTIZANA! Kakva greška odbrane domaćeg tima, Sadik nije očekivao ovakav 'poklon Dušana Stevanovića, pa nije odreagovao sam pred praznim golom

60. minut - ŠANSA ZA PARTIZAN! Sadik je pokušao, ali se okliznuo kad je bilo najvažnije

52. minut - GOL! Asano je strelac. Veliki kiks domaće odbrane, propustili su loptu koja je stigla do Japanca, a ovome nije bilo teško da matira golmana Radnika.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

1 / 9 Foto: FK Partizan/ Miroslav Todorović

1. POLUVREME

45. minut - Kraj prvog poluvremena!

42. minut - Šansa i za Sadika! Lepo mu je Suma asistirao, Sadik se dobro snašao, iz okreta primio loptu i šutirao, ali pored gola

39. minut - Novi pokušaj Sume! Proigrao je nekoliko igrača Radnika, stigao na nekoliko metara od gola, ali je šutirao direktno u čuvara mreže domaće ekipe

30. minut - GOL! Radnik - Partizan 0:1

Sejduba Suma!

Tošić je prosledio loptu za Uroševića koji je bio na levoj strani, on je dalje šalje Sumi koji je bio na samo nekoliko metara od gola, šutirao je, ali se lopta odbila od Kostića, opet došla do Sume koji ju je ovog puta precizno poslao u mrežu!

26. minut - Opet gužva pred golom Radnika, pokušali su Tošić i Natho, ali nedovoljno

21. minut - JOŠ JEDNA PRILIKA ZA PARTIZAN! Natho je pokušao sa 30 metara, ali Kostić brani taj šut

16. minut - KAKVA PROPUŠTENA PRILIKA! Sjajni potezi Sume pred golom domaćina, uklizao mu je Stevanović, pokušao je Asano, pa jedan pokušaj Tošića, lopta se odbila od igrača Radnika i stigla do Sadika koji se spetljao... U 15 sekundi Partizan je imao čak tri prilike da zatrese mrežu

15. minut - Pokušaj Radnika! Makarić je šutirao sa nešto više od 20 metara, ali je Kljajić na golu partizana bio na visini zadatka

12. minut - Za sada bez većih uzbuđenja

7. minut - Prva ozbiljnija akcija na meču, Suma je bio u prilici, snažno šutirao, ali je lopta otišla preko gola

4. minut - Partizan pritiska od starta

13.00 - Sudija Srđan Jovanović označio je početak meča!

SASTAVI

RADNIK: Kostić – Kričak, Marković, Stevanović, Jokić – Đorđević, Stanisavljević, Mitošević, Tomić - Pavlov, Makarić.

PARTIZAN: Kljajić - Lutovac, Ostojić, Vujačić, Urošević - Zdjelar, Natho - Tošić, Suma, Asano - Sadik.

Pobeda u poslednjem kolu Lige Evrope sigurno je pozitivno uticala na ekipu pred poslednji ispit u jesenjem delu sezone. Šef stručnog štaba crno-belih Savo Milošević ističe važnost duela u Surdulici, u kome neće moći da računa na dvojicu standardnih prvotimaca:

"Od marta kad sam došao odigrao je Partizan 45 zvaničih utakmica. Ako izuzmemo pripreme i letnji odmor to je sedam mečeva mesečno. Ubitačan ritam. S obzirom na okolnosti, moramo biti zadovoljni. Moglo je bolje i Superligi i u Ligi Evrope, a da li je realno s obzirom da smo i letos krpili tim tokom prelaznog roka? Bilo je dobro, uvek može bolje. Plan je da popravimo igru", precizira trener crno-belih uoči duela sa Radnikom u odloženom susretu šestog kola i istakao šta je najveća vrlina Radnika.

savo milošević
savo miloševićfoto: Starsport©

"Ima dosta iskusnih igrača, najveća su snaga tima. Gledao sam mečeve protiv Voždovca i Čukaričkog, izgledali su dobro. Reč je o ekipi koja svima može da napravi problem, posebno u Surdulici. Čeka nas težak protivnik, nekoliko puta nas je kaznio na svom stadionu. Sad imamo i situaciju da gostujemo posle evropskog izazova", zaključio je Milošević.

simo krunić
simo krunićfoto: FK Radnički Niš

Domaćini su u prilici da pozitivnim rezultatom na najlepši način okončaju jesenju polusezonu i da prezime na 11.mestu superligaške tabele. Šef stručnog štaba Simo Krunić ističe da je za takav epilog neophodno da ekipa u ovaj meč uđe čvrsto i da pruži svoj maksimum:

"Čeka nas izuzetno teška utakmica, ne treba trošiti reči na opisivanje kvaliteta našeg nedeljnog gosta. Jednostavno, znamo šta je Partizan u srpskom fudbalu. Kada igramo sa Crvenom zvezdom i Partizanom imamo pune tribine, što nam daje dodatni motiv i snagu da pokušamo da im pariramo. To možemo jedino ako svaki igrač da više, moramo fizikom da odgovorimo. Pokušaćemo da pronađemo put da dođemo do povoljnog rezultata protiv ovako jake ekipe. Bili bismo na kraju zadovoljni i nerešenim rezultatom, ako uspemo da damo sve od sebe. Moramo da budemo čvršći i gušći i da ne dozvolimo protivniku da opipa zadnju liniju", zaključio je Krunić.