PRVA POBEDA STANKOVIĆA NA MARAKANI: Gobeljić BOMBOM zapečatio sudbinu Vojvodine! Delije pravile žurku (KURIR TV)

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Vojvodinu rezultatom 2:0 na stadionu "Rajko Mitić" u utakmici 22. kola Superlige Srbije.

Strelci za crveno-bele bili su El Fardu Ben u 18. i Marko Gobeljić u 66. minutu.

Vojvodina je utakmicu završila sa igračem manje, zbog isključenja Miodraga Gemovića koji je dobio dva žuta kartona.

Zvezda sada ima 61 bod, 13 više od drugoplasiranog Partizana, koji je u 22. kolu igrao nerešeno sa TSC-om.

Vojvodina ima 45 bodova i na trećem je mestu u srpskom prvenstvu.

KRAJ

DRUGO POLUVREME:

77. minut - Poslednja izmena u ekipi Zvezde, izašao Milunović, ušao Babić.

74. minut - Treća izmena u ekipi Vojvodine, izašao Mrkajić, ušao Zukić.

66. minut - GOL! Sa nekih 25 metara uputio je snažan uadrac Gobeljić a lopta je završila u maloj mrežici gola gostiju. 2:0

61. minut - Crveni karton za Gemovića koji je srušio Nikolića u kontri.

49. minut - Izmena kod Vojvodine, izašao Devetak ušao Andrić.

46. minut - Utakmica je nastavljena.

KRAJ 1. POLUVREMENA

PRVO POLUVREME:

43. minut - Šutirao je Ben sa nekih 20-ak metara ali samo do golmana gostiju.

31. minut - STATIVA! Šutirao je Nikolić iskosa sa leve strane a lopta je na putu do gola okrznula levu stativu gola gostiju.

22. minut - Velika šansa za Zvezdu, izašao je Pavkov sam ispred Rockova ali je šutirao pravo u golmana gostiju.

18. minut - GOL! Centrirao je Gavrić, a defanzivac gostiju je odbio loptu do Bena koji jako volejom plasira loptu u nebranjeni deo mreže. 1:0

1. minut - Utakmica je počela.

Milan Rodić upisuje 100. nastup za Crvenu zvezdu te mu je tom prilikom dres sa brojem 100 uručio bivši igrač Zvezde Vojin Lazarević.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić – Petrović, Jovančić – Ben, Nikolić, Gavrić – Pavkov.

VOJVODINA: Rockov – Stojković, Đurić, Saničanin, Devetak – Topić, Drničić – Đuričin, Bojić, Gemović – Mrkaić.

Sudija: Petar Piper

17:46 - Zagrevanje

17:40 - Tribine solidno popunjene

17:25 - Gužva ispred "Marakane"

Crveno-beli su prvi na tabeli sa 58 bodova, a Vojvodina treća sa 45.

Zvezda je u prvom kolu prolećnog dela prvenstva pobedila Čukarički na Banovom brdu sa 2:0, dok je Vojvodina kod kuće savladala Proleter sa 1:0.

Dejan Stanković je bio "nabijen" emocijama pred prvi meč koji će kao trener voditi na "Marakani".

"Navijači nikad nisu zakazali, pa neće ni sad. Odgovornost je samo na nama. Oni treba da poslušaju svoja srca, da pogledaju grb koji vole i dođu na stadion. I oni koji ne dođu ili ne mogu da dođu znam da će biti svim srcem uz nas. Nema o njima šta mnogo da se priča, osim da se istakne velika zahvalnost za sve. Mi ćemo imati težak meč, ali igramo kod kuće, što znači da ćemo imati 12. igrača. U nekim utakmicama, naš stadion ne uplaši protivnika, koliko da snagu našim fudbalerima. Verujem da ćemo pokazati zube sutra i da ćemo to nastaviti da radimo u svakom narednom meču", rekao je Stanković.

On je podsetio da je s trenerom Vojvodine Nenadom Lalatovićem prijatelj od "malih nogu".

"Upoznali smo se kao deca. Prve korake u Zvezdi smo napravili zajedno, ali nismo imali priliku da u isto vreme budemo prvotimci. Međutim, on je bivši, ja sam sadašnji trener Crvene zvezde i sigurno da obojica znamo veličinu ovog kluba. Međutim, Lalatović je ovog puta protivnik. Poštujem njegov rad, gde god da je bio, njegove ekipe su dobro izgledale na terenu. Uvek je sa sobom vodio igrače koje poznaje i koji poznaju njegov mentalitet i stil igre. Prepoznatljiv je trener, sa puno energije i nema odustajanja kod njega", dodao je Stanković.