MADRID U ŠOKU! KRALJEVI BESNI NA SUDIJU: Siti napravio preokret za 5 minuta i srušio Real! Lion iznenadio Juventus

PRVI MEČEVI OSMINE FINALA LIGE ŠAMPIONA

Fudbaleri Mančester sitija kao gosti su pobedili Real Madrid 2:1, dok je Lion kao domaćin savladao Juventus 1:0 u prvim mečevima osmine finala Lige šampiona.

Revanši će se igrati 17. marta.

Ludo je bilo večeras u Madridu, a domaćini za poraz krive italijanskog sudiju Danijelea Orsata.

Real je poveo u 56. minutu posle velike greške gostiju na sredini terena, Vinisijus je "izvukao" kontru i spojio Iska sa golom - 1:0.

A onda je usledio "blickrig" gostiju za pet minuta!

Timu Pepa Gvardiole izjednačenje je doneo Gabrijel Žesus u 78. minutu posle sjajnog centaršuta De Brujnea, Brazilac je glavom poslao loptu u mrežu, ali su Madriđani protestovali tvrdeći da je Žesus faulirao Serhija Ramosa u skoku.

Ipak, Orsato nije ni kosultovao VAR...

Već posle pet minuta nova drama u kaznenom prostoru Reala. Karvahal je startovao, Sterling pao, a Orsato pokazao na belu tačku. De Brujne je u 82. minutu bio precizan penaldžija za konačnih 1:2.

Da muka po "kraljeve" bude veća Serhio Ramos je isključen u 86. minutu, jer je kao poslednji igrač faulom sprečio Sterlinga da izađe sam pred Kurtou.

Sve u svemu, šampion Engleske ima veliku prednost pred revanš.

Uzbudljivo je bilo i u Francuskoj gde je Lion iznenadio favorizovanu "staru damu".

Jedini gol na meču postigao je Tusar u 31. minutu. Oar je probio po levoj strani, ušao u kazneni prostor Juventusa i centrirao, a Tusar je poslao loptu u mrežu.

Mogao je domaćin još ranije da dođe do vođstva, ali je pokušaj Ekambija zaustavila prečka.

Juventus je u nastavku činio sve ne bi li stigao do izjednačenja, ali nije uspeo. Doduše, Dibala je zatresao mrežu, ali mu je gol poništen zbog ofsajda. Gosti su dva puta tražili i penal, međutim, i to im je bilo uzalud, pa moraju da sačekaju tri nedelje da probaju da se revanširaju Lionu na svom stadionu.

TOK MEČEVA:

KRAJ!

87. minut - Poništen gol Dibale zbog ofsajda.

86. minut - CRVENI KARTON! Serhio Ramos je kao poslednji igrač srušio Sterlinga, pa je isključen!

84. minut - Fudbaleri Juventusa traže penal zbog faula nad Ronaldom, ali od toga nema ništa.

84. minut - U igri je Luka Jović.

83. minut - REAL MADRID - MANČESTER SITI - 1:2 - DE BRUJNE IZ PENALA!

82. minut - PENAL ZA SITI! Karvahal je startovao, Sterling pao, a Orsato pokazao na belu tačku.

78. minut - REAL MADRID - MANČESTER SITI - 1:1 - GABRIJEL ŽESUS! De Brujne je ubacio pred gol, Gabrijel Žesus nadskočio Ramosa i glavom poslao loptu u mrežu. Madriđani su tražili od sudije Orsata da dosudi prekršaj nad Ramosom, jer se Brazilac poslužio rukama u duelu, ali Italijan nije želeo ni da gleda VAR.

73. minut - Gvardiola menja, Bernarda Silvu je zamenio tek oporavljeni Sterling.

71. minut - Prilika za Real! Isko je sjajno proigrao Serhija Ramosa, čiji je šut izblokiran.

69. minut - Šansa za Juventus! Dibala je bio neprecizan sa desetak metara.

56. minut - REAL MADRID - MANČESTER SITI - 1:0 - ISKO! "Građani" su izgubili loptu, Vinisijus je "izvukao" kontru i proigrao Iska, kome nije bilo teško da matira Edersona.

56. minut - Još jedan opasan šut Mareza, Kurtoa brani.

53. minut - Žuti karton za Modrića zbog faula nad Marezom.

50. minut - Kontra Sitija, Marez tuče pored gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Benzema je postao šesti igrač Reala sa 100. nastupa u Ligi šampiona

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+2. minut - Siti je bio na nekoliko centimetara od vođstva! Serhio Ramos i Kazemiro su zajedničkim snagama izbacili loptu sa gol-linije.

41. minut - Nova šansa za Lion! Ekambi je pucao preko gola.

35. minut - Ronaldo je pokušao da izjednači, ali pored gola.

33. minut - Veliki hendikep za Siti! Povredio se Laport, zamenio ga je Fernandinjo.

31. minut - LION - JUVENTUS - 1:0 - TUSAR! Oar je probio po levoj strani, ušao u kazneni prostor Juventusa i centrirao, a Tusar je poslao loptu u mrežu.

30. minut - Velika šansa i za Real! Benzema je sa sedam, osam metara šutirao glavom, ali je Ederson sjajno intervenisao. Lopta se odbila do Vinisijusa koji se spetljao pred golom.

29. minut - Sitijev Mendi je prvi "požuteli" igrač na meču u Madridu.

28. minut - Ponovo su zapretili "građani". Marez je izbacio De Brujnea pred gol, ali je Belgijanac bio neprecizan.

21. minut - PREČKA! Posle kornera Liona, Ekambi je šutirao glavom i pogodio prečku.

21. minut - Velika šansa za Mančester siti! Gabrijel Žesus je istrčao kontru, izborio se za poziciju za šut, ali je Kurtoa sjajno intervenisao.

18. minut - Rivali su oprezni i u Lionu i u Madridu, ali inicijativu imaju Juventus i Real.

4. minut - Prva prilika na večerašnjim mečevima. Ronaldo je centrirao, a Kvadrado za malo zakasnio da loptu ubaci u mrežu Liona.

1. minut - Utakmice su počele.

Luka Jović je na klupi Real Madrida.

Derbi ove faze takmičenja je svakako okršaj rekordera po broju titula evropskog prvaka, madridskog Reala, i prvog favorita za osvajanje Lige šampiona, Mančester sitija.

"Građanima" je ovo verovatno poslednja prilika da naplate velika ulaganja u tim godinama unazad i osvoje Ligu šampiona, jer usled kazne UEFA, koja je klub sa "Etihada" izbacila iz Evrope na dve godine, moguće je da će se moćna ekipa raspasti na leto.

Strateg večerašnjeg domaćina Zinedin Zidan ocenio je da je njegov kolega iz Sitija Pep Gvardiola najbolji trener na svetu.

"Ima mnogo vrhunskih trenera, ali mislim da je Pep najbolji. Pokazao je to u Barseloni, Bajernu i Mančester sitiju", izjavio je Francuz i dodao:

"Međutim, sastaju se Real i Siti, a ne Zidan i Gvardiola. To je ono što ljudi žele da vide".

Zanimljivo je da se Real i Siti nisu često sretali, pa su u Ligi šampiona odigrali samo četiri utakmice, od kojih su Madriđani dobili dve, a isto toliko puta je bilo nerešeno. Dakle, u Sitiju ne znaju kako je to savladati "kralja".

Veliki problem za Zidana predstavlja nova povreda Edena Azara. Belgijanac je "stradao" na meču sa Levanteom u subotu i neće ga biti neko vreme u timu.

I jedne i druge u nedelju očekuju novi važni mečevi, Siti sa Aston Vilom igra finale Liga kupa Engleske, dok se Real sastaje sa Barselonom u prvenstvu.

U isto vreme u Francuskoj snage će odmeriti Lion i Juventus. "Stara dama" predvođena Kristijanom Ronaldom je favorit u dvomeču, ali je osmostruki uzastopni šampion Italije u poslednje vreme pokazao da nije neranjiv. Takođe, crno-bele u nedelju očekuje "Derbi Italije" protiv Intera.

Revanši u Mančesteru i Torinu igraće se 17. marta.