27. kolo Super lige

CRVENA ZVEZDA JE ŠAMPION SRBIJE! Zvezda osvojila 31. titulu, treću u nizu: Prvenac za Dejana Stankovića! KURIR TV

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su 31. titulu prvaka države, treću u nizu!

1 / 35 Foto: Stefan Stojanović MONDO

Crveno-beli su kao gosti u okviru 27. kola Super lige savladali Rad na Banjici sa 5:0 (3:0) i stekli nedostižnu prednost u odnosu na Partizan. Posle 27 odigranih utakmica crveno-beli imaju 72 boda, a Partizan 58 i utakmicu manje tri kola pre kraja prvenstva.

Tim trenera Dejana Stankovića, kome je ovo prvenac na klupi Zvezde, nije imao previše posla na Banjici. Zvezda je posle dvoipomesečne pauze zbog koronavirusa praktično nastavila tamo gde je stala u martu.

Do vođstva crveno-beli su stigli u 24. minutu, i to iz jedanaesterca. Strelac je bio Mirko Ivanić, pošto je prethodno Milan Perendija oborio Aleksu Vukanovića.

Na 2:0 povisio je Srđan Babić u 30. minutu. Bila je to sjajna akcija, uigravana na treningu, posle slobodnog udarca.

Slično nešto je viđeno u 36. minutu. Ben je sjajno uposlio Aleksu Vukanovića, a ovaj matirao Markovića.

Do četvrtog gola Zvezda je stigla u 57. minutu. Posle kornera Degenek je nadvisio golmana Rada Markovića i lako zatresao mrežu.

Crvena zvezda je 19 puta bila šampion Jugoslavije (1951, 1952/53, 1955/56, 1956/57, 1958/59, 1959/60, 1963/64, 1967/68 1968/69, 1969/70, 1972/73, 1976/77, 1979/80, 1980/81, 1983/84 1987/88, 1989/90, 1990/91, 1991/92), pet puta prvak Srbije i Crne Gore (1994/95, 1999/00, 2000/01, 2003/04, 2005/06) i sedam puta prvak Srbije (1946, 2006/07, 2013/14, 2015/16, 2017/18, 2018/19, 2019/20).

2. POLUVREME

82. minut - GOOOL! Petarda crveno-belih! Drugi put se u listu strelaca upisao Aleksa Vukanović. Velike zasluge idu na račun Ivanića koji je praktično stigao do peterca domaće ekipe.

64. minut - Prvi žuti karton za nekog fudbalera Crvene zvezde. Samo što je ušao u igru Milan Pavkov je "požuteo" zbog oštrog starta.

62. minut - Trostruka izmena u Zvezdi. Ušli su Pavkov, Jovančić i Pankov, a izašli Tomane, Ben i Babić.

61. minut- Druga izmena u Radu, umesto Perendije igraće Stojanović.

57. minut - GOOOL! Pogrešio je golman Rada Marković, koji je posle kornera izašao, ali je Degenek bio viši i glavom poslao loptu u gol. 0:4.

53. minut - Izmena u Radu, umesto Zogovića u igri je Kasalica.

46. minut - Željko Gavrić menja Njegoša Petrovića

1. POLUVREME

44. minut - Strašan šut Petrovića sa oko 30 metara, Marković jedva brani.

41. minut - Vukanović je imao šansu da još jednom zatrese mrežu Rada. Sam je izašao, ali je Marković odbranio.

36. minut - GOOOL! Vukanović matirao Markovića za ubedljivo vođstvo! Ben je lepo uposlio saigrača za 0:3!

30. minut - GOOOL! Srđan Babić je duplirao vođstvo na 2:0. Sjajna akcija crveno-belih.

30. minut - Novi žuti karton za domaći tim, dobio ga je Marko Dobrijević. Oba štopera Rada zaradila su žute kartone u razmaku od 30 sekundi.

29. minut - Prvi žuti karton, zaradio ga je kapiten Rada Milan Perendija zbog starta nad Tomaneom.

24. minut - GOOOL! Mirko Ivanić je rutinski matirao Markovića sa bele tačke.

23. minut - PENAL ZA ZVEZDU! Vukanović je oboren od strane Perendije!

21. minut - Opasan nalet Živkovića po levoj strani, Petrović sprečava opasnost po gol Zvezde.

20. minut - Crvena zvezda je izvela korner, ali bez opasnosti po domaći tim.

16. minut - Šut Tomanea sa oko 18 metara u okviru gola, Marković bez problema brani.

14. minut - Slobodan udarac za Zvezdu iskosa sa leve strane, ali bez opasnosti po gol "građevinara".

13. minut - Prva dobra akcija Rada, Rodić je u poslednjem trenutku intervenisao posle ubacivanja lopte sa leve strane.

3. minut - Prva šansa za Crvenu zvezdu, Vukanović nije dobro intervenisao posle centaršuta Tomanea.

19:30 - Uoči utakmice timovi su minutom ćutanja odali počast preminulima tokom pandemije korona virusa.

19:00 - Stankovićevo iznenađenje u napadu

Umesto Gavrića, u napadu je Tomane.

RAD - CRVENA ZVEZDA

SUDIJA: Danilo Grujić. Pomoćnici: Dalibor Đurđević, Milovan Ristić

STADION: Kralj Petar prvi

RAD: Marković - Dobrijević, Perendija, Tanasijević, Milošević - Busnić, Zogović, Lazarević, Živković, Trifunović - Kaluđerović. Klupa: Mićanović, Nikolić, Stojanović, Kasalica, Jovanović, Kovačević, Dedijer.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Babić, Degenek, Rodić - Ivanić - Petrović, Ben, Nikolić - Vukanović, Tomane. Klupa: Popović, Gajić, Jovičić, Pankov, Pavkov, Gavrić, Jovančić.

19:00 - Ovako izgleda stadion "Kralj Petar prvi" uoči početka utakmice

Fudbaleri Rada i Crvene zvezde odmeriće snage u okviru 27. kola Super lige Srbije na Banjici.

Crvena zvezda uoči ovog kola ima 69 bodova, 11 više u odnosu na Partizan. S obzirom da je ostalo četiri kola do kraja, jasno je da bi pobeda crveno-belima donela 31. titulu prvaka države.

Zbog zdravstvene bezbednosti meč se igra bez prisustva publike, kao što je dobro poznato.

Rad, trenutno 15. sa 15 bodova, može da igra potpuno rasterećeno, dok crveno-beli imaju imperativ pobede kako bi rešili pitanje šampiona Srbije.

"Ja se nadam da će moji igrači odigrati dobru utakmicu i da će odložiti slavlje protivnika za naredni vikend kada igraju na svom stadionu. Što se tiče zdravstvenog stanja igrači su svi spremni za meč koji će sigurno mojim igračima značiti puno, kako zbog duge pauze, tako i zbog činjenice da ostajemo u ligi i da će moći da odigraju rasterećeno. Odigrali smo dobro kontrolni meč u Šapcu i prijatno sam iznenađen prikazanim na terenu, kako je ekipa izgledala. Dugo smo stalno igrali pod pritiskom i ova situacija je benefit za ekipu Rada. Imamo dosta mladih igrača kojima treba pružiti šansu i promovisati ih", rekao je šef stručnog štaba "građevinara" Marko Mićović.

Šef stručnog štaba crveno-belih Dejan Stanković ističe da njegova ekipa mora da igra strpljivo i da će samo tako već ovog vikenda slaviti titulu.

"Već dve nedelje se spremamo za meč sa Radom, svesni smo šta bi pobeda u tom susretu značila za Crvenu zvezdu. Kada kažem da radimo na sebi, to znači i da kontrolišemo pritisak. Pokušavam da objasnim igračima da važne utakmice zavise od samokontrole. Ne treba da ulazimo u konfuziju i da brzamo, već da poštujemo ono što smo dogovorili. Biće želje da se meč što pre završi kako bi se došlo do cilja, ali što budemo strpljiviji bićemo bliži tituli. Pre uvođenja Vanrednog stanja, pokazivali smo zavidan nivo igre i kondicije. Trenutno smo na zadovoljavajućem nivou. Odigrali smo dve prijateljske, odnosno da budem precizniji familijarne utakmice i to su bili dobri testovi za nas, ali takmičenje je takmičenje. Utakmica za bodove je nešto drugo, ali mislim da ćemo biti na visini zadatka. Siguran sam da ćemo snažno i odlučno ući u meč. Došao sam u Zvezdu u momentu kada je imala 11 bodova prednosti u odnosu na prvog sledećeg rivala. Ukoliko se uzme titula sutra, a nadam se da hoće, ona pripada igračima, navijačima i Vladanu Milojeviću. Naravno da je prihvatam i ja. Ušao sam u proces koji će da traje dugo, ali dobro je ako sve to započnemo osvajanjem titule. Voleo bih da igramo pred navijačima, jer bi to značilo da smo pobedili virus. Biće dobro ako tako bude, siguran sam da bi to bio pravi praznik fudbala, ali o tom potom", rekao je Stanković.