PARTIZAN ZARIBAO PRED VEČITI DERBI: Spartak savladao crno-bele, Nikolić bacio u drugi plan Filipa Stevanovića (VIDEO)

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbakeri Partizana su porazom u Subotici od Spartaka 2:3 (2:1) u 28. kolu Superlige Srbije najavili polufinale Kupa Srbije u kojem ih na njihovom terenu u sredu od 20 časova čeka Crvena zvezda.

1 / 4 Foto: @starsport

Partizanu je sada ugrožena i druga pozicija na tabeli gde dva boda više od Vojvodine koja je ove subote slavila u Ivanjici (3:1), a do kraja šampionata čekaju ih nezgodni dueli upravo protiv ekipe Nenada Lalatovića u Novom Sadu, a pre toga naredne nedelje protiv Čukaričkog koji se bori za Evropu.

Partizan je poveo golom Stevanovića iz slobodnog udarca u 12. minutu. Taj pogodak doneo je otvoreniji fudbal iz kog je domaći tim u 29. minutu došao do izjednačenja, kada je u pokušaju da izblokira šut Nikolića Ostojić skrenuo loptu i prevario Stojkovića.

Partizan je inicijativu koju je imao u prvom delu, krunisao drugim golom Filipa Stevanovića, koji je odlično iskoristio dupli pas sa Sadikom.

Spartak je u nastavak ušao odlučnije. Šormaz i Denković imali su stopostotne prilike, koje je Stojković zaustavio, ali nije uspeo da spreči Nikolića da ga po drugi put savlada, posle kornera i gužve u petercu. Igra se 58. minut.

Deset minuta kasnije, Denković je posle solo akcije po treći put savladao Stojkovića za potpuni preokret Subotičana.

Partizan je do kraja meča imao inicijativu, nekoliko prilika za izjednačenje, ali promene rezultata nije bilo.

Drugo poluvreme

90+4. minut - Kraj utakmice

90. minut - Igraće se još četiri minut

88. minut - Spartak se ne brani

85. minut - Partizan ima inicijativu, ali ne i ozbiljne prilike za gol

75. minut - Lapčević je zbog povrede kolena zamenjen, a u igri je Vitas

69. minut - GOOOOOL 3:2 Denković! Denković je odlično šutirao sa nekih 10 metara i prevario Stojkovića za preokret domaćina

68. minut - Kakva šansa za Partizan! Suma je sam probio ispred golmana Dokića, ali je očajno šutnuo i propala je prilika za treći gol

62. minut - Velika prilika za Sumu, ali posle njegove akcije lopta je završila u korneru

59. minut GOOOOOL 2:2 Opet Nikolić! Korner je bio i posle odlične prilike za Spartak koju je imao Denković. Nakon ubačene lopte Nikolić se najbolje snašao i doneo novo izjednačenje

53. minut - Odlična dubinska lopta Nikolića za Šormaza, koji je u odličnoj poziciji šutirao iz prve, ali je lopta otišla kraj gola

46. minut - U nastavku će u domaćem timu igrati Šormaz, jer je u svlačionici Bijelović, dok je Suma u ekipi Partizana zamenio Suma

45. minut - Kraj prvog poluvremena

44. minut - GOOOOOOOOOOL 1:2 Stevanović! Bio je to praktično supli pas između Stevanovića i Sadika posle koje je mladi fudbaler Partizana lako zatresao mrežu

41. minut - Pokušao je Strahinja Pavlović, ali nije bilo opasnosti po gol domaćih

29. minut - GOOOOL 1:1 - Nikolić je posle duela sa Zdjelarom došao do lopte, zatim šutirao, lopta je na putu ka golu zakačila Ostojića i prevarila Stojkovića

28. minut - Novi atak crno-belih, sada je pokušao Asan, minut o, a golman Dokić je ukrotio loptu

22. minut - Velika šansa za crno-bele! Okrenuo je Sadik na "petoparcu" defanzivce" Spartaka, ali nije uspeo da uposli Asana u samom srcu peterca! Ostaje 1:0 za crno-bele

19. minut - Posle gola se rasplamsala borba na terenu, igra se otvorenije

12. minut - GOOOOL 0:1 - Sjajno izveden slobodan udarac Filipa Stevanovića

8. minut - Prvi šut u okvir gola, pokušaj Stevanovića golman Spartaka je lako ukrotio

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

SPARTAK: Dokić, Ivančević, Srećković, Vidaković, Denković, Dunđerski, Marčić, Urošević, Vidović, Bijelović, Nikolić

PARTIZAN: Stojković, Brežančić, Ostojić, S. Pavlović,, Miletić, Šćekić, Zdjelar, L. Pavlović, Asano, Stevanović, Sadik.

Sastavi

Za crno-bele duel u Subotici poslednji pred meč sezone sa Zvezdom u okviru polufnala Kupa, pa je iz tog razloga Savo Milošević poštedeo neke od udarnih pesnica rizika od povrede. U ekipi nema Natha, Sume, Markovića, van sastava je i Urošević.

Na drugoj strani, najveća pretnja po Beograđane biće njihov igrač na pozajmici u Suboticic Nemanja Nikolić.