ZVEZDA POBEDOM POSLE PREOKRETA NAJAVILA DERBI: Delije proslavile titulu, prekidi srušili Radnik (KURIR TV)

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnik 4:1 (2:1) u meču 28. kola Superlige Srbije.

Na proslavi 31. titule šampiona, pred više od 14.000 navijača na stadionu Rajko Mitić tim trenera Dejana Stankovića nije dobro počeo. Radnik je posle dobre akcije poveo u 24. minutu golom Makarića.

Zvezda se posle toga trgla i iz dva prekida, koja je izveo Gavrić za 14. minuta preokrenula rezultat. Mrežu je pred istek pola časa igre zatresao Pankov, a osam minuta kasnije u strelce se upisao Babić.

U nastavku je Zvezda sve vreme imala inicijativu, a u 85. minutu Radulović je pogodio iz jedanaesterca, koji je dosuđen pošto je u kaznenom prostoru gostiju oboren Veljko Simić. Mladi fudbaler je tako na najlepši način obeležio debi u dresu Zvezde.

U devedesetom minutu solo akcijom je grešku Krička kaznio Veljko Simić

Drugo poluvreme

90. minut - Kraj utakmice

90. minut - GOOOOL 4:1, Simić! U devedesetom minutu solo akcijom je grešku Krička kaznio Veljko Simić

85. minut - GOOOOOOOOL 3:1 Radulović! Mladi fudbaler je rutinski pogodio

84. minut - Penal! Simić je oboren, kada je naleteo na Stevanovića, a najstrožu kaznu izvešće Andrija Radulović.

80. minut - Uneo je Veljko Simić dodatnu energiju domaćinu. Sada je dobro reagovao Tomane, ubacio je loptu u prostor, stiže Simić, ali samo da iznudi korner. Kostić je na vreme izleteo

77. minut - Bomba Vulića i odlična intervencija Kostića

65. minut - Gavrić je ponovo pokušao iz daljine, ali je izblokiran

58. minut - Novi pokušaj mladog Radulovića izblokirao je jedan fudbaler Radnika

50. minut - Zvezda ima terensku inicijativu, gol Radnika je pod opsadom

46. minut - Bomba Radulovića! Levonogi fudbaler Crvene zvezde Andrija Radulović oprobao je šut čim je kročio na teren. Momak rođen 2002. godine je šutirao, lopta je zamalo promašila okvir gola

46. minut - Utakmica je nastavljena

45. minut - Kraj prvog poluvremena

38. minut - GOOOOOOOOOL 2:1, Babić! Štoper Zvezde je posle centaršuta Gavrića usepeo da donese preokret timu trenera Dejana Stankovića

30. minut - GOOOOOOOL 1:1, Pankov! Odlično se posle kornera postavio Pankov dočekao centaršut Gavrića i pogodio za izjednačenje

28, minut - Zvezda ima inicijativu, ali je samopouzdanje gostiju posle gola veliko

24. minut - GOOOOOOOL 0:1 Makarić! Mitošević je poslao loptu sa nekih 22-23 metara udaljenosti, Makarić je ostao sam i savladao Borjana. Ispred je bio i Stamenković, ali on nije išao na tu loptu, iz drugog plana je uleteo Makarić i dobro se snašao pred golom domaćina

19. minut - Opasno je startovao Gajić na Dimitrića. Prilično sporna situacija. Zvezdin bek je išao otvorenim đonom, došlo je i do kontakta. Odmahnuo je rukom Šegrt. Čini se da je mogao da pokaže na belu tačku.

13. minut - Zvezda ima inicijativu, ali za sada bez stopostotnih šansi

5. minut - Prva šansa na meču viđena je nakon ubacivanja Garsije, ali Boaći nije uspeo da pronađe put do mreže gostiju

4. minut - Već na startu duela defanzivac crveno-belih Srđan Babić zadobio je neugodan udarac, nakon čega je morao van kako bi mu se ukazala pomoć. Na svu sreću Babić je prošao bez teže povrede i vratio se na teren

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Crvena zvezda: M. Borjan - M. Gajić, S. Babić, R. Pankov, M. Konatar - B. Jovičić, V. Nikolić, M. Garsija, Ž. Gavrić - R. Boaći, Tomane.