MITAR I DRUGARI PONOVO U PREMIJER LIGI! Srbin ušao sa klupe i upisao asistenciju u najskupljem meču NA SVETU! VIDEO

FULAM IDE U VIŠI RANG

Fudbaleri Fulama izborili su večeras povratak u Premijer ligu Engleske, pošto su u baražu Čempionšipa posle produžetaka sa 2:1 pobedili Brentford.

Strelac za Fulam pred praznim tribinama stadiona Vembli u Londonu bio je Džo Brajan, u 105. i 117. minutu. Gol za Brentford u 120. je dao Henrik Dalsgard.

Brajan je prvi gol dao iz slobodnog udarca, sa više od 35 metara, tako što je iznenadio protivničkog golmana koji je očekivao centaršut.

1 / 4 Foto: AP/Mike Egerton

Drugi je postigao posle lepe akcije i duplog pasa sa srpskim fudbalerom Aleksandrom Mitrovićem.

Mitrovićev nastup za Fulam je bio upitan zbog povrede, a ušao je u igru u nadoknadi regularnog dela.

Mitrović je dobio žuti karton neposredno pre gola Fulama.

Fulam se tako vratio u Premijer ligu posle jedne sezone provedene u drugom rangu takmičenja.

Osim Fulama, plasman u Premijer ligu izborili su još Lids junajted i Vest Bromvič Albion.

Iz Premijer lige su ispali Bornmut, Votford i Norič.

PRODUŽECI:

Kraj meča!

123. minut - GOOOOOOL nade za Brentford!

Utakmica je produžena za četiri minuta!

117. minut - GOOOOOL! Brajant je ponovo pogodio, Mitrović je sada asistirao. Fulam je u Premijer ligi

106. minut - Počeo je drugi produžetak!

105. minut - GOOOOOOOL! Džo Brajan pogađa iz prekida sa više od 30 metara. Spektakularan pogodak za vođstvo Fulama!

105. minut - Mitrović dobija žuti karton zbog nesportskog poteza i udaranja laktom protivnika.

95. minut - Probao je Kamara po zemlji, odlična odbrana Raje koji je loptu uhvatio ''živu''

91. minut - Počeli su produžeci

Idemo u produžtke!

92. minut - Mitrović ulazi u igru.

80. minut - Skot Parker je pozvao Mitrovića da dođe do linije za izmene, ali onda ga povukao u poslednji čas i tražio da vrati marker. Nikome nije jasno šta se dogodilo.

71. minut - Probao je Votkins, prvi put na meču, ali najbolji strelac Brentforda nije realizovao šansu na pravi način, tačnije golman Fulama odlično je reagovao i loptu prosledio u korner.

62. minut - Pokušaj Hektora glavom posle kornera, ali lopta je otišla daleko preko prečke.

58. minut - Sjajan pokušaj Bobija Rida iz poluvoleja sa penala, ali lopta ide daleko preko prečke gola Brentforda.

46. minut - Počeo je drugi deo igre na Vembliju

45. minut - Završen je prvi deo igre.

33. minut - Značajno je opao tempo igre, bez prave prilike na obe strane već duže vreme.

17. minut - Ponovo odlična prilika za Onomu, okrenuo se i opalio po zemlji u suprotan ugao, ali Raja je odlično reagovao.

10. minut - Igra se dosta oprezno, niko ne rizikuje da rano primi pogodak u ovako važnm duelu.

4. minut - Prva prilika na meču. Onoma je probao sa više od 20 metara, ali golman Brentforda bio je siguran.

1. minut - Utakmica je počela!

SASTAVI:

Bitka sa ulogom 200 miliona evra!

Iako se radi o baražu meču za popunu Premijer lige, ovaj susret ima oznaku najvažnije utakmice u svetu fudbala u čitavoj godini! Fulam - Brentford, Vembli, večeras, 20.45.

Finalni meč plej-ofa Čempionšipa predstavlja kultni događaj u svetu sporta. Pored novčanog dela, ovaj duel nosi i, naravno, ogroman takmičarski značaj. Cela sezona i svih 46 mečeva, po koliko su odigrali finalisti, staje u 90 minuta. Pobednika meča čeka novčana nagrada iz snova. Naime, plasman u Premijer ligu, kao i novac od TV prava za mečeve baraža i sledeće sezone, dovodi do neverovatne sume od oko 150 miliona evra, koliko će prihodovati ekipa koja pobedi. Poraženog čeka četiri-pet puta manje novca.

Nama će duel na Vembliju biti i dodatno interesantan zbog činjenice da je prva zvezda, gledajući oba tima, Aleksandar Mitrović, napadač Fulama. Iako je prethodnih dana Mitar imao problema s povredom, gotovo je izvesno da će biti spreman za finalni duel. Ovako važan meč se ne propušta.

Srbin je sa 26 golova prvi strelac Čempionšipa, ali i svih engleskih liga. Oči svih navijača Fulama biće usmerene na njega. Od Mitrovića se očekuje da završi ono što je počeo i vrati tim u Premijer ligu. Na tom putu mu stoji sjajni Brentford. Popularne "pčele" bi da ubodu mesto u eliti posle 73 godine čekanja. Neka pričekaju još malo.