ZVEZDINIH TRI PUTA TRI: Crveno-beli ruše redom! Šampion protutnjao kroz Šabac (VIDEO)

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde nastavili su pobednički niz bez primljenog gola i na prvom gostovanju u Superligi Srbije, pošto su u trećem kolu u Šapcu savladali Mačvu sa 3:0 (1:0).

Izabranici trenera Dejana Stankovića kontrolisali su čitav tok meča. Prvi gol postigao je mladi Nikola Krstović u 254. minutu. Mladi napadač, koji je možda bio i u ofsajdu se dobro snašao i posle pada uspeo da savlada golmana Perića.

Sve dileme oko pobednika otklonio je Veljko Nikolić u 65. minutu. Mladi fudbaler je šutirao kao golu, lopta je zakačila jednog igrača Mačve i prevarila Perića.

Treći gol je delo Miloša Vulića. Sjajno je šutirao

Crvena zvezda posle tri meča ima maksimalnih devet bofova, dok je Mačva na skoru od jedne pobede i dva poraza.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj meča

89. minut - GOOOOOOL 0:3, Vulić! - Sjajan pogodak Miloša Vulića

86. minut - Adamović iz slobodnog udarca nije uspeo da ugrozi Borjana

79. minut - Lopta ide kraj gola posle šuta Vulića

70. minut - Kataiju se ne da da zatrese mrežu. Ponovo je bio u dobroj poziciji, ali je lopta otišla kraj gola

69. minut - Nova sporna situacija! Ben je oboren u kaznenom prostoru u momentu kada je izlazio iz šesnaesterca. Dukić je startovao, a sudija Piper se nije oglasio

65. minut - GOOOOOOOOOOOL 0:2 Nikolić! Fudbaler Zvezde je šutirao sa 25 metara lopta je zakačila Božića i prevarila golmana Perića

64. minut - Zukanović je povukao napad domaćina, poslao loptu ka Dabiću, ali je njegov udarac prvo zakačio Degenek, a zatim je i Borjan ukrotio

60. minut - Krstović je dao drugi gol na utakmici, ali je lopta pre toga napustila teren, pre nego što ju je Ben vratio u igru i asistirao Krstoviću.

52, minut - Mačva se oslobodila pritiska i u nastavku ima veći posed lopte u odnosu na Zvezdu

46. minut - Utakmica je nastavljena

45. minut - Kraj prvpg poluvremena

44. minut - Slično kao i na početku meča pokušao je Katai. Lopta je još jednom, drugi put posle njegovog šuta zakačila prečku

41. minut - Grub i oštar start Pejovića nad Nikolićem. Skočila je klupa Zvezde, a igrač mačve eje dobio žuti karton

39. minut - Pankov je sam krenuo napred i iz prilične udaljenosti šutirao pored gola

34. minut - Mala čarka! Posle duela sa Krstovićem, Lazar Ivić je napucao fudbalera Zvezde, koji je ležao na zemlji. Sve se brzo smirilo

29, minut - PREČKA! Katai je izveo slobodan udarac iskosa sa leve strane, lopta se od prečke odbila u polje, posle čega Degenek nije najbolje reagovao

24. minut - GOOOOOOOOOOL 0:1 Krstović! Napadač Crvene zvezde bio je jači od svog čuvara, usepeo je da se okrene, a zatim i ustane posle pada i zatrese mrežu, Utisak je da je napadač Zvezde bio na ivici ofsajda.

21. minut - Katai je sve uradio sam, ali je Perić uspeo da uhvati njegov udarac sa dvadesetak metara

14. minut - Gužva u kaznenom prostoru domaćih! Krstović je dva puta pokušao, prvi put je izblokiran, dok je u narednom lopta otišla kraj gola

7. minut - Prvi udarac ka golu Mačve. Pokušao je Katai, ali nije bilo opasnosti

2. minut - Dobar napad Mačve, ali je Ivanić uspeo da izbaci loptu u korner pre šuta ka golu Borjana

1. minut - Utakmica je počela

Tok meča

Mačva: Perić, Pejović, Ivić, Marković, Babić, Mijailović, Zukanović, Ristivojević, Adamović, Knežević, Božić.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Pankov, Degenek, Rodić, Sanogo, Nikolić, Ivanić, Spiridonović, Katai, Krstović.

Sastavi

Trener Dejan Stanković istakao je će se potruditi da ne bude iznenađenja.

– Svaka utakmica nosi rizik. Ovo će biti treći meč u osam dana. Izlazimo iz priprema, ali spremamo se da ne napravimo kiks. Znamo kako Mačva igra i na osnovu toga ćemo se potruditi da nas ne iznenade, već da reagujemo pravovremeno i ne prospemo bodove. Neminovno je da se nekad kiksne, umor, zasićenje i svi faktori ulaze u to, ali to pravi razliku u velikim klubovima, rekao je Stanković.

Stanković je dodao i da titula ne može da se osvoji u avgustu.

– Za nas je svaka utakmica derbi, idemo bod po bod, svaki je važan. Ne gledamo tabelu, fokusirani smo na nas. Znamo kalendar, spremili smo se dobro za to. Ukalkulisali smo sve, imamo širok roster, odlične igrače. Sa velikom željom dočekujemo svaku sledeću utakmicu, ali titula ne može da se osvoji u avgustu, dodao je trener crveno-belih.

Mačvin šef struke Dragan Aničić izrazio je žaljenje jer će i naredni meč biti bez publike na tribinama, jer pun stadion je nešto što ispunjava sve sportiste. I pored činjenice da je Zvezda najkvalitetnija ekipa u ligi, Mačva se ne predaje i spremna je za borbu.

„Kada igrate protiv Crvene zvezde, stvar je jasna, to je sigurno najkvalitetnija ekipa u našoj ligi, što ne znači da se mi predajemo pre utakmice. Sigurno je da ćemo pokušati da na svaki mogući način neutrališemo taj njihov kvalitet u igračkom kadru, ne plašimo se, ovo je za nas jedan izazov i igrači će pokušati ono što je u ovom trenutku možda neostvarivo. Zvezda ima 30-tak igrača u svom pogonu i svaki od njih ima kvalitet da reši utakmicu, a u prethodna dva kola imali ste priliku da vidite lepu i efikasnu igru crveno-belih. U nekim utakmicama koje smo igrali ranije protiv Zvezde, pokazalo se da možemo da im pariramo, neke partije su rešavali lagano, tako da očekujem od mojih igrača prvo da uživaju u ovoj utakmmici, kao i da daju sve od sebe da zabeležimo dobar rezultat.“

Kapiten Filip Pejović kaže da ova utakmica ima dva epiteta, najlepša i najteža. „O Zvezdi ne bih puno govorio, opšte je poznato kakav je to klub i koliko je kvalitetan tim. Što se tiče nas, mislim da smo dobro startovali ovo prvenstvo, mogli smo bodovno bolje da stojimo, ali nivo igre je dobar i zaista mnogo bolji nego prošle sezone. Mislim da u velikoj meri, naredni meč zavisi od nas igrača, koliko ćemo da ispoštujemo taktičke zadatke koje šef bude postavio, kao i od naše discipline, upornosti i koncentracije u svakom minutu.“

Novajlija u redovima Mačve, Stefan Dabić kaže da su ovakve utakmice uvek šansa svakom igraču da se pokaže u najboljem svetlu. „Daćemo sve od sebe da pokažemo da možemo da pariramo i najboljim ekipama u ligi i siguran sam da će svoj maksimum pružiti svaki igrač koji bude u sastavu crveno-crnih u nedelju.“

Utakmica je na programu u nedelju od 18.30.