SVEMIRSKI FUDBAL BAJERNA! Bavarci PONIZILI Mesija i drugare za polufinale Lige šampiona! BRUKA KATALONACA u Lisabonu

spektakularno veče

Fudbaleri Bajerna plasirali su se u polufinale Lige šampiona, pošto su večeras u Lisabonu deklasirali Barselonu sa 8:2 (4:1).

U pobedi koja će ostati zapisana u istoriji, golove za Bajern postigli su Tomas Miler u 4. i 31. minutu, Ivan Perišiću u 22, Serž Gnabri u 28, Džošua Himik u 63, Robert Levandovski u 82. i Felipe Kutinjo u 85. i 89. minutu.

Strelci za Katalonce bili su David Alaba u sedmom (autogol) i Luis Suares u 57. minutu.

Bajern će u polufinalu igrati protiv pobednika sutrašnjeg meča između Mančester Sitija i Liona.

U prvom polufinalu sastaće se Pari Sen žermen i Lajpcig.

Kraj!

90. minut - Utakmica je produžena za tri minuta.

89. minut GOOOOOOOOOL! Pogodio je ponovo Kutinjo koji se posle pogotka izvinio svom klubu i sigračima

84. minut - GOOOOOOOOL! Pogodio je i Kutinjo, bruka Katalonca u Lisabonu! Pogodio je i igrač Barselone na pozajmici u Bajernu.

82. minut - GOOOOOOOL! Ovo smo svi čekali, pogodio je i Robert Levandovski. Ovo je Poljaku 14 pogodak u Ligi šampiona! Levandosvki je postigao pogodak u svakoj utakmici koju je igraa u ovoj sezoni Lige šampiona.

63. minut - GOOOOOOOOL! Alfonso Dejvis je ''promešao'' skoro celu ekipu Barselone, a onda je dodao Kimihu kome je ostao lakši deo posla.

57. minut - GOOOOOOOL! Suarez smanjuje zaostatak posle sjajnog pasa Mesija. Katalonci se ne predaju još uvek!

U međuvremenu pojavila se informacija kako je još jedan fudbaler Barselone pozitivan na koronu.

53. minut - Levandovski je pogodio, ali je gol poništen zbog ofsajd pozcije.

46. minut - Počeo je drugi deo igre

45. minut - Završeno je prvo poluvremen u Lisabonu!

31. minut - GOOOOOOL! Ponovo je pogodio Tomas Miler, šta se ovo dešava u Lisabonu!?

28. minut - Neverovatan promašaj Levandovskog koji je imao čist zicer, ali sjajna odbrana Ter Štegena!

27. minut - GOOOOOOL! Gnjabri, koji je doprineo kod prva dva gola, sada je i sam pogoodio!

22. minut - GOOOOOOL! Perišić ponovo donosi prednost Bajernu u Lisabonu!

13. minut - Sada je dve odlične prilike imao Bajern, pre svega Levandovski. Spektakularan početak meča!

10. minut - STATIVA! Barselona pogađa okvir gola nakon centrašuta Lionela Mesija.

7. minut - GOOOOOL! Autogol Alabe i Barselona dolazi do izjednačenja!

4. minut - GOOOOL! Miler pogađa na asistenicju Levanodvskog za vođstvo Nemaca.

1. minut - Utakmica je počela!

Bajern Minhen (4-2-3-1): Nojer - Alaba, Boateng, Kimih, Dejvis - Alkantara, Gorecka - Miler, Gnabri, Perišić - Levandovski.

Trener: Hansi Flik.

Rezerve: Ulrajh, Hofman, Odriozola, Zule, Havi Martinez, Kutinjo, Kuisans, Ernandez, Toliso, Koman, Cirkci, Musijala.

Barselona (4-3-3): Ter Štegen - Pike, Lengle, Alba, Semedo - Buskets, S. Roberto, De Jong - Vidal, Mesi, Suarez.

Trener: Kike Setijen.

Rezerve: Neto, Rakitić, Injaki Penja, Dembele, Grizman, Žunior Firpo, Puig, Fati, Arauho, Monću, Mingueza, Reis.

Duel koji s pravom nazivaju sudar titana, pa čak i finale pre finala najjačeg klupskog takmičenja, trebalo bi da bude najneizvesniji i najkvalitetniji.

I jedni i drugi imaju zacrtan isti cilj - postati prvak Evrope, a moguće je da će im večerašnji duel biti i najteži na tom putu. Naravno, nikome ne pada na pamet da omalovaži ili potceni preostale rivale, ali Barsa i Bajern bi zaista trebalo da donesu nešto posebno.

Zbog toga se očekuje da na stadionu u Lisabonu sve pršti od dobrih duela, trenerskog nadmudrivanja, ekipnog rada, kreacije pojedinaca. Nekako je logično da će Lionel Mesi biti pod budnim okom Bavaraca, čiji napadač Tomas Miler zna kako treba igrati protiv Argenitnca:

- Mesi je u formi i njega ne može da čuva jedan igrač. Iskustvo mi kaže da ga je moguće zaustaviti samo na jedan način, ako se dobro braniš kao tim. Ako prođe prvog igrača, da drugi preuzme, a treći bude spreman - kaže Miler, pa dodaje šta očekuje od večerašnjeg duela:

- Biće to utakmica dve ekipe koje žele loptu u svojim nogama. Moramo da budemo brzi na terenu i u glavi. Verujem da nijedan tim neće rizikovati na početku, ali se nikad ne zna šta fudbal može da vam priredi. Barselona je iskusan tim, a broj osvojenih trofeja najbolje govori o njima.

Nekadašnji igrač Bajerna, koji sada igra za Barselonu, Arturo Vidal sigurno najbolje poznaje večerašnjeg rivala.

- Znam ljude iz Bajerna, verujte mi oni su svesni da ne igraju protiv Bundesligaša i imaju maksimalan respekt prema Barseloni. Mi smo već osvojili dve titule, a to nije nimalo lako. Znam da smatraju da su uvek favoriti, bio sam tamo, ali igraju protiv najboljeg tima na svetu - koji nije želeo da pravi poređenje između Mesija i Levandovskog:

- Levandovski je izuzetno dobar fudbaler, zaista briljantan. Ali veoma je teško uporediti ga, posebno sa Mesijem, koji je sa druge planete!