SVIRAO KRAJ PA GLEDAO VAR I DOSUDIO PENAL : Junajted pobedio posle 100 minuta lude utakmice (VIDEO)

Premijer liga

Fudbaleri Mančester junajteda ostvarili su prvi trijumf u Premijer ligi, jer su u trećem kolu slavili na gostovanju ekipi Brajtona rezultatom 3:2 (1:1).

Neverovatna završnica na "Ameks" stadionu! Brajton je izjednačio na 2:2 u petom minutu nadoknade, a onda na volšeban način izgubio sve u sledećem napadu.

Posle provere utvrđeno je da je napadač domaćih Nil Mope blokirao udarac štopera gostiju Megvajera pa je naknadno dosuđena najstroža kazna koju je u trijumf pretvorio Bruno Ferndandeš. Lude scene u Premijer ligi, kakve se ne pamte, ali je igranja rukom bilo i penal je ispravno dosuđen.

Najstrožu kaznu je u gol za pobedu pretvorio Bruno Fernandeš.

Brajton je poveo u 40. minutu golom Nila Mopea sa penala, ali je Junajted izjednačio tri minuta kasnije autogolom Luisa Danka.

Markus Rašford je u 52. minutu posle solo akcije doneo vodjstvo Junajtedu, ali je taj gol je poništen poništen pošto je bio u ofsajdu. Medjutim, samo tri minuta kasnije Rašford je ponovo zatresao mrežu Brajtona za 2:1.

Golova do samo finiša meča nije bilo, a onda su usledila velika uzbudjenja.

Soli Marč u 95. minutu izjedančio na 2:2, da bi na već opisan način konačan rezultat postavio Fernandeš.