PARTIZAN JE U OSMINI FINALA KUPA SRBIJE! Crno-beli ubedljivom igrom eliminisali Bačku i plasirali se u narednu rundu takmičenja!

KUP SRBIJE

Fudbaleri Partizana plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije, pošto su danas na svom terenu pobedili Bačku sa 2:0.

1 / 8 Foto: Starsportphoto

Strelci za Partizan bili su Lazar Pavlović u osmom i Takuma Asano u 75. minutu.

Meč u Humskoj obeležila je i povreda Lazara Markovića koji je već u petom minutu morao da napusti teren.

Utakmice osmine finala na programu su 25. novembra.

Kraj meča!

84. minut - Ponovo je probao Natho iz prekida, ali bezuspešno.

75. minut - GOOOOOOL! Crno beli su duplirali prednost. Golman Bačke Aleksa Milojević je po treći put danas loše ispucao loptu, a ovog puta je Natho proigrao odmah Asana koji je levom nogom pogodio dalji ugao.

72. minut - Ratković je propustio sjajnu šansu da izjednači rezultat. Nije iskoristio nepotrebno izletanje golmana Stevanovića.

67. minut - Sjajan pokušaj Natha koji je savladao golmana Milojevića, ali Tomović se isprečio i praktično sa inije izbacio loptu i tako sprečio pogodak.

62. minut - Dvostruka izmena u Bačkoj. Ratković i Zličić su ušli u igru umesto veoma raspoloženog Pisačića i Šabata.

57. minut - Nova šansa za Luku Pisačića, ali šut je završio daleko preko prečke crno-belih!

54. minut - Žan-Kristof Bajbek i Filip Stevanović zamenili su Aleksandra Lutovca i Lazara Pavlovića.

53. minut - Žuti karton dobija Lazar Pavlović.

51. minut - Šutirao je Jojić, imao je dobru poziciju, ali se nije najbolje snašao.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

45+3. minut - Završeno je prvo poluvreme

45+2. minut - Sjajna šansa za Lutovca, nakon odlične lopte Pavlovića, ali golman Milojević odlično interveniše

44. minut - Sve više tenzija na terenu, žuti karton je dobio mladi Denis Stojković.

40. minut - Bačka se oslobodila pritiska i sve više preti golu crno-belih!

33. minut - Inicijativa crno-belih ali i dalje bez promene rezultata

25. minut - Šansu je imao mladi Denis Stojković nakon što se lopta odbila do njega posle izblokiranog šuta Asana, ali nije se najbolje snašao.

20. minut - Opao je ritam meča, Partizan kontroliše utakmicu

13. minut - Prva prilika za Bačku, Obradović je izgubio loptu na svojoj polovini,ali je šut iz izgledne prilike otišao pored gola.

8. minut - GOOL, 1:0, Sjajan gol Lazara Pavlovića, izvanredno je šutirao sa oko 20 metara i pogodio dalji gornji desni ugao gola Milojevića.

5. minut - Veliki peh za Partizan, povredio se Lazar Marković, umesto njega je u igri mladi Denis Stojković

4. minut - Prva šansa za Partizan, Jojić je izveo slobodan udarac, pokušao je glavom Svetozar Marković, ali je lopta otišla preko gola.

1. minut - Utakmica je počela

Poznati su i sastavi timova:

Partizan: N. Stevanović – Miljković, S. Marković, Ostojić, Obradović – Zdjelar, Jojić – Lutovac, Pavlović, Asano – L. Marković.

OFK Bačka: Milojević – Rađen, Pabat, Pantić, Škorić, Mijatović, Pisačić, Jovanović, Đorđević, Eskić, Gavrić

Trener Partizana Aleksandar Stanojević rekao je u najavi meča da su utakmice posle "večitog" derbija uvek teške, ali da njegovi fudbaleri moraju da nađu energiju za duel sa Bačkom u Kupu Srbije.

"Arhivirali smo derbi, ali su utakmice posle njega uvek teške. Emotivno se previše ispraznite. Moramo da uhvatimo novu energiju jer nam je Kup važan i moramo da pokušamo da idemo do kraja. Krenućemo izuzetno motivisano protiv Bačke, sa najjačim timom, bez kalkulacija", rekao je Stanojević na konferenciji za novinare.

Partizan je u nedelju igrao nerešeno sa Crvenom zvezdom u Super ligi, a sada mu predstoji utakmica šesnaestine finala Kupa Srbije protiv Bačke.

"Ozbiljno se spremamo, to je ekipa koja i kada je gubila, gubila je sa golom razlike. Ne znam da li je njima kup prioritet ili ne. I mi imamo određenih problema. Ambicije su jasne, vrlo smo ambiciozni, motivisani i fokusirani. Nadam se da ćemo proći. Igraćemo da našem stadionu i ne treba da pričam da smo favoriti, ali igra se jedna utakmica", kazao je Stanojević.

Pored Sejduba Sume Partizan neće moći da računa i na Aleksandra Šćekića i Filipa Holendera, koji su neizvesni i za vikend i nastavak Super lige.

Priliku da debituje za Partizan imaće francuski napadač Žan-Kristof Bajbek, o kome je Stanojević rekao:

"Bajbek će biti u konkurenciji, iako nije dovoljno spreman. Videćemo za minutažu, ali će sigurno igrati"