PUKLA PETARDA NA MARAKANI! Evropska Zvezda pokazala pravo lice i DEMOLIRALA češki Liberec pred praznim tribinama! VIDEO

LIGA EVROPE

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras Slovan iz Libereca sa 5:1, u drugom kolu Grupe L Lige Evropa.

1 / 14 Foto: Starsport

Zvezda je bila ubedljiva protiv Slovana na stadionu "Rajko Mitić" i tako zabeležila prve bodove ove sezone u evropskom takmičenju.

El Fardu Ben je golovima u sedmom i 22. minutu doneo prednost crveno-belima, a do poluvremena je u 41. Jan Matušek smanjio prednost.

Pobedu su potvrdili Milan Gajić u 50, Aleksandar Katai u 67. i Dijego Falčineli u 70. minutu.

Hofenhajm je u drugoj utakmici Grupe L pobedio Gent u gostima sa 4:1, uz gol srpskog reprezentativca Mijata Gaćinovića.

Hofenhajm vodi na tabeli sa šest bodova, po tri imaju Zvezda i Slovan, dok je Gent poslednji bez učinka.

Zvezda će u narednom kolu sledećeg četvrtka dočekati belgijski Gent.

Kraj!

90. minut - Utakmica je produžena za 4 minuta.

87. minut - Sjajna prilika za Gavrića koji je prošao nekoliko igrača po levoj strani, izbio ispred gola gostiju, ali sjajna odbrana češkog golmana koji je sačuvao mrežu svog tima ovog puta.

83. mintu - ŽUTI KARTON za Sanoga zbog udaranja po licu protivnika.

78. minut - Opao je tempo meča posle neverovatnih 30 minuta u nastavku.

74. minut - Izmena u Zvezdi, umesto sjajnog Rodića ušao je Gobeljić

70. minut - GOOL 5:1, Falćineli, nakon kornera Bena, Italijan glavom trese mrežu

68. minut - GOOL 4:1, Katai, kakav solo prodor Zvezdinog mađioničara u stilu Dejana Savićeviča i vrhunska realizacija

66. minut - Igra se otvoreno na obe strane

63. minut - Dobar pokušaj Kataija, brani Nguen.

62. minut - Sjajna intervencija Borjana nakon slobodnog udarca Kamsongare sa ivice šesnaesterca

56. minut - Katai je sam istrčao kontru,hteo da uposli Falčinelija ali je Nguen uspeo da preseče loptu

55. minut - Liberec je preuzeo inicijativu

50. minut - GOOL 3:1, Gajić, opet sjajna akcija Zvezde , Ben je zakomplikovao pred golom gostiju, ali uspeo da doda do Gajića koji plasira loptu u mrežu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45. minut - Završen je prvi deo igre bez i sekunde nadoknade.

44. minut - Ben je probio po levoj strani, zavrnuo do Ivanića koji je probao iz prve, ali nije lepo zahvatio loptu koja je otišla preko gola.

41. minut - GOOOOOOOL! Matušek smanjuje zaostatak Čeha na Marakani posle užasne greške Sanoga.

38. minut - STATIVA - Okvir gola pogodio je Katai ''torpedom'' sa oko 25 metara od gola gostiju.

37. minut - Mara je probao iz prekida sa više od 30 metara, ali se propisno obrukao samo.

29. minut - Najbolja prilika za goste kada je glavom probao Helala, ali lopta ide preko prečke.

23. minut - Ivanić je probio po levoj, dodao Kataiu, lopta se od njega odbila do Falčinelija koji je opalio iz prve, ali lopta ide daleko preko prečke.

22. minut - GOOOOOOL! Ponovo Ben pogađa!

15. minut - Sjajna pas Rodića za Ivanića koji šutira u bliži ugao Nguena ,koji sjajno brani

14. minut - Liberec se oslobodio pritiska Zvezde

9. minut - Gajić je odložio za Nikolića, a golman Libereca brani udarac Nikolića, a zatim i Falćinelija.

7. minut - GOOL, 1:0, Ben, centrirao je Rodić nakon čega je lopta je došla do Bena koji glavom trese mrežu Čeha

5. minut . Prva šansa za Zvezdu Falčineli upošaljava Kataija, ali je golman Libereca bio brži.

4. minut - Miran početak utakmice, Česi imaju više loptu u nogama

1. minut - Utakmica je počela

Na stadionu se mogu čuti samo glasovi igrača, stručnih štabova, sudija i novinara.

1 / 3 Foto: Kurir

Sablasno oko Marakane.

1 / 4 Foto: Kurir

Crvena zvezda (4-3-3): Borjan, Gajić, Milunović, Degenek, Rodić, Nikolić, Sanogo, Ivanić, Ben, Katai, Falčineli.

Slovan (4-4-2): Ngujen, Mikula, Tijani, Čaluš, Sadilek, Moskera, Mara, Hromada, Koščelnik, Jusuf Helal, Matušek.

Delije su spremile spektakularnu koreografju za večeras, iako neće biti na Marakani.

Fudbaleri Crvene zvezde večeras (18.55, RTS 1) igraju utakmicu Lige Evrope protiv Slovana iz Libereca. Crveno-beli posle neuspeha u Hofenhajmu od pre sedam dana žele iskupljenje i prve bodove u evropskom takmičenju ove jeseni.

Trener crveno-belih Dejan Stanković još nije odlučio u kojoj formaciji će izaći na megdan Česima, ali prema našim saznanjima, najbliži je rešenju iz Nemačke, to jest da zaigra sa trojicom defanzivaca pozadi i pojačanim bočnim igračima. Moguća je samo jedna promena, da Srđana Spiridonovića zameni Mirko Ivanić.

- Evropa je lepa za igranje. Ovo je takmičenje koje pripada Crvenoj zvezdi i treba da uživamo. Imamo pritisak, a to je imperativ pobede. Naš cilj je da prezimimo u Evropi. Sve ćemo uraditi da prevagne na našu stranu - istakao je Stanković, uz žaljenje što će se meč igrati pred praznim tribinama u sklopu pravila zbog korone.

- Mnogo mi je krivo što se navikavamo na ovakav ambijent koji nije normalan za fudbal. Videti praznu Marakanu je velika šteta za sve. Ipak, podršku osećamo, ta zvezdaška energija je prisutna svuda oko nas. Ali u ovakvom ambijentu je baš tužno igrati. Svi znamo šta nam Marakana sa 55.000 ljudi može doneti - jasan je Deki uz zaključak:

- Ova utakmica donosi tri boda, idemo da ih osvojimo jer znamo naš kvalitet. Poštujemo Liberec, fizički su zdrava ekipa, spremna. Od discipline ne odustaje. Na nama je da imamo kontrolu i da budemo konkretni u posedu!

Dva žuta kartona Stanković ne vodi ekipu

Trener Crvene zvezde Dejan Stanković neće moći večeras da vodi ekipu sa klupe zbog isključenja koje je zaradio u prvom kolu Lige Evrope. Drugi žut, odnosno crveni karton automatski su doneli i suspenziju od jedne utakmice za Stankovića, pa će crveno-bele večeras protiv Libereca voditi Nebojša Milošević.

Česi igraju na kontre Pešek ima koronu, Tijani sklon kiksu, Jusuf opasan

Slovan iz Libereca ima snažan tim, sposoban da igra jako i u visokom presingu. Sve počinje od odbrane, trkački su vrlo jaki i uglavnom igraju na kontre. Najkreativniji igrač Jakub Pešek ne dolazi u Beograd, jer ima koronu. Prva zvezda tima je visoki i snažni napadač Jusuf, sa osećajem za gol. Bitni igrači su Kolumbijac Jon Moskera i Gvinejac Kamso Mara. Snažni štoper Mohamed Tijani mogao bi da bude Zvezdina šansa, jer je sporiji i sklon kiksevima.

Odluka nadležnih Ipak bez navijača

Tinjala je nada najvatrenijih pristalica Crvene zvezde da će utakmicu protiv Libereca moći uživo da gledaju na stadionu „Rajko Mitić“. Međutim, odluka nadležnih organa bila je negativna. Iako su prethodnih dana dolazile informacije da će određeni kapacitet stadiona biti otvoren za gledaoce, do toga ipak neće doći jer je procenjeno da je situacija u vezi s koronavirusom u Srbiji dosegla vrhunac i da bi bilo previše rizično pustiti publiku na Marakanu.