TADIĆU I AJAKSU NI BOD NA ENFILDU PROTIV LIVERPULA: Kiša golova u Nemačkoj, Miler izvukao desetkovani Bajern u Madridu! VIDEO

liga šampiona

Odigrane su sve utakmice prvog dana 5. kola grupne faze Lige šampiona.

Marsej - Olimpijakos 2:1.

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu ekipu Ajaksa sa 1:0, u utakmici petog kola Grupe D Lige šampiona i tako obezbedili plasman u osminu finala.

Liverpul, kolo pre kraja, ima 12 bodova i kao prvoplasirani ide u nokaut fazu. Ajaks ima sedam, bod manje od Atalante koja je večeras odigrala 1:1 sa Midtjilandom. Odluka o drugom putniku u osminu finala će pasti u direktom duelu Ajaksa i Atalante.

Meč na Enfildu počeo je stativom koju je već u šestom minutu pogodio Kurtis Džons, posle toga je bilo još nekoliko prilika na obe strane, ali golova do poluvremena nije bilo.

Na početku drugog poluvremana, u 57. minutu, stativu je pogodio i Ajaks, odnosno David Neres, a samo minut kasnije stigla je kazna na drugoj strani. Neko Vilijams je cetrirao, golman Ajaksa Andre Onana napravio je veliku grešku, koju je sjajno iskoristio Džons i pogodio za 1:0.

U drugom meču iste grupe, Midtjiland je poveo u 13. minutu golom Aleksandera Šolca. Došao je do lopte na ivici šesnaesterca i šutirao iz prve, bez oklevanja, i sjajno pogodio mrežu.

Italijanski tim je do izjednačenja stigao u 79. minutu pogotkom Kristijana Romera.

U poslednjem kolu sastaju se Midtjiland i Liverpul, odnosno Ajaks i Atalanta.

Fudbaleri Intera pobedili su večeras u gostima Borusiju Menhengladbah sa 3:2, u utakmici petog kola Grupe B Lige šampiona.

Inter je ovom pobedom ostao u igri za evropsko proleće. I dalje je poslednji na tabeli ali sada ima pet bodova, dva manje od Šahtjora i Real Madrida, dok je Borusija prva sa osam bodova.

Golove za Inter postigli su Mateo Darmijan u u 17. minutu i Romelu Lukaku u 64. i 73. minutu, dok je dvostruki strelac za Menhengladbah bio Alasan Plea u 46. i 76. minutu.

Darmijan je u 17. minutu doneo prednost Interu. Roberto Galjardini je dobro prigrao Darmijana u kaznenom prostoru koji je još bolje šutirao i loptu kroz noge golmanu poslao u gol.

Nemački tim je izjadnačio u prvom minutu sudijske nadoknade, a strelac je bio Alasan Plea. Lazaro je centrirao sa desne strane, a Plea je bio sam na nekih pet-šest metara od gola i nije mu bilo teško da glavom pogodi za 1:1.

Lukaku je u 64. minutu doneo novo vodjstvo Interu, na asistenciju Marcela Brozovića, a isti igrač je devet minuta kasnije povisio na 3:1.

Plea je u 76. minutu smanjio rezultat svojim drugim golom na meču, a nekoliko minuta kasnije i treći put je zatresao mrežu Intera, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda.

Ranije danas, Šahtjor je na svom terenu pobedio Real Madrid sa 2:0, pa će poslednje kolo odlučiti konačan plasman.

U poslednjem kolu sastaju se Real Madrid - Borusija Menhengladbah i Inter - Šahtjor.

Fudbaleri Olimpika iz Marseja pobedili su večeras kao domaćini Olimpijakos sa 2:1, u petom kolu Grupe C Lige šampiona.Madi Kamara je doneo prednost Olimpijakosu u 33. minutu. On je odličnim šutem sa šesnaest metara pogodio gornji levi ugao gola.

Olimpik je stigao do izjednačenja u 55. minutu golom Dmitrija Pajea iz penala, a francuski tim do preokreta stiže golom u 75. ponovo sa bele tačke i ponovo je siguran bio Paje.

U drugom meču u grupi Porto i Mančester siti su odigrali nerešeno 0:0.

Kolo pre kraja, u osminu finala su se plasirali Mančester siti i Marsej, dok će se Porto i Olimpijakos u poslednjem kolu boriti za treću poziciju i Ligu Evropa.

Mančester je prvi sa 15 bodova, Porto je drugi sa devet, dok su Olimpijakos i Marsej upisali po tri boda.

U narednom kolu, Olimpijakos će dočekati Porto, dok će Mančester siti ugostiti Olimpik iz Marseja.

Fudbaleri Atletika iz Madrida i Bajerna iz Minhena odigrali su večeras nerešeno 1:1, u petom kolu Grupe A Lige šampiona.

Atletiko je poveo u 26. minutu golom Žoaa Feliksa. Markos Ljorente je poslao loptu pred gol Bajerna, a Feliks je sa pet metara rutinski zatresao mrežu.

Izjednačenje Bajernu doneo je Tomas Miler golom iz penala u 86. minutu.

Ranije danas, Salcburg je u Moskvi pobedio Lokomotivu sa 3:1.

Bajern se, kolo pre kraja grupne faze, plasirao u osminu finala kao prvi u grupi sa 13 bodova. Za drugog učesnika osmine finala u poslednjem kolu će boriti u direktnom duelu Salcburg i Atletiko Madrid.

U poslednjem kolu grupne faze Lige šampiona, Salcburg dočekuje ekipu Atletiko Madrida, a ekipa Lokomotive gostuje Bajernu.

90. minut - Okončane su sve utakmice večerašnjeg programa.

86. minut - Miler sa penala donosi izjednačenje Bajernu u Madridu.

80. minut - Mančester siti je poveo u Portugalu golom Žezusa, ali je gol poništen zbog vara.

83. minut - Mehengladbah je uspeo da izjednači rezultat, ali je gol poništen posle odluke iz var sobe.

79. minut - Romero donosi izjednačenje Atalanti u Bergamu.

76. minut - Rapsodija u Nemačkoj, ponovo Plea i Mehengladbh smanjuje zaostatak.

74. miunt - Paje ponovo sa penala i sada Marsej vodi.

73. minut - Ponovo je pogodio Lukaku i Inter sada ima dva gola više u Nemačkoj.

64. minut - Lukaku vraća prednost Interu u Mehengladbahu.

58. minut - Džons donosi prednost Liverpulu protiv Ajaksa.

54. minut - Marsej je izjednačio protiv Olimpijakose preko Pajea koji je mrežu Grka pogodio sa penala.

46. minut - Počela su druga poluvremena na utakmicama.

Okončana su prva poluvremena na svim utakmicama.

45. minut - Plea je doneo izjednačenje Mehengladbahu protiv Intera u nadoknadi prvog dela igre.

33. minut - Olipijakos vodi u Marseju preko Kamare.

26. minut - Žoao Feliks pogađa za Atletiko protiv Bajerna.

17. minut - Darmijan donosi prednost Interu u Nemačkoj.

14. minut - Mitsjeland je pomalo šokantno poveo u Bergamu protiv favorizovane Atalante golom Šolca.

1. minut - Počele su utakmice u terminu od 21 čas.

Fudbaleri Salcburga pobedili su danas na gostujućem terenu ekipu Lokomotive sa 3:1, u utakmici petog kola Grupe A Lige šampiona.

Prva dva gola za ekipu iz Austrije postigao je Mergim Beriša u 28. i 41. minutu.

Lokomotiva je smanjila rezultat golom Antona Mirančuka iz penala u 79. minutu, a konačan rezultat postavio je Karim Adejemi dva minuta kasnije.

Salcburgu je ovo prva pobeda u ovogodišnjoj sezoni Lige šampiona i na tabeli Grupe A zauzima treće mesto sa četiri osvojena boda, dok se ekipa Lokomotive, koju sa klupe vodi srpski trener Marko Nikolić, nalazi na četvrtom mestu sa tri boda.

U ovoj grupi, Bajern se plasirao u osminu finala sa maksimalnim učinkom iz četiri meča, dok ekipa Atletiko Madrida ima pet osvojenih bodova iz četiri meča.

U drugom meču ove grupe večeras se sastaju Atletiko Madrid i Bajern.

Fudbaleri Šahtjora pobedili su večeras na svom terenu Real Madrid sa 2:0, u utakmici petog kola Grupe B Lige šampiona.

Šahtjor je, posle pobede u Madridu, upisao trijumf protiv Reala i u Kijevu i sada ima sedam bodova koliko i "kraljevski klub", odnosno oba tima imaju bod manje od Borusije Menhengladbah koja večeras dočekuje Inter koji ima dva boda.

Šahtjor je poveo u 57. minutu golom Dentinja koji je naleteo na loptu unutar kaznenog prostora i savladao golmana udarcem po sredi gola.

Pobedu domaćeg tima potvrdio je Manor Solomon u 82. minutu posle kontra napada.

Završene su utakmice u terminu od 18.55 časova.

Lokomotiva - Salzburg 1:3,

Šahtjor - Real Madrid 2:0.

90. minut - Završene su utakmice u Rusiji i Ukrajini.

82 miunt - Solomon duplira prednost Šahtjora protiv Reala, Madriđani u nokdaunu.

81. minut - Adejemi pogađa za Salzburg i vraća dva gola prednosti svojoj ekipi.

78. minut - Mirančuk sa penala smanjuje zaostatak Lokomotive za Salzburgom.

57. minut - Šahtjor vodi golom Dentinja protiv Real Madrida.

46. minut - Počeo je drugi deo mečeva u Ukrajini i Rusiji.

45. minut - Okončana su prva poluvremena na utakmicama u Rusiji i Ukrajini.

41. minut - Beriša je ponovo pogodio i udvostručio prednost svog tima u Rusiji!

28. minut - Beriša donosi prednost Salzburgu u Rusiji.

1. minut - Utakmice su počele.

Nepobedivi Bajern (12 bodova) gostuje ranjenom Atletiku u Madridu (pet bodova), što će biti ujedno i derbi večeri.

Tim Dijega Simeonea mora da pobedi ako želi mirno da uđe u poslednje kolo elitnog društva. Svaki drugi rezultat mogao bi da ga odvede u Ligu Evrope, a Lokomotivu (tri boda) našeg Marka Nikolića u narednu fazu Lige šampiona.

Kad je reč o srpskom treneru, Moskovljani pod njegovom palicom dočekuju Salcburg (jedan bod), pa će zbog raspleta u grupi i to biti zanimljiv meč za gledanje.

"Pred nama je izuzetno važna utakmica. Nalazimo se u teškom rasporedu i pokušavamo da se nosimo s tim. Nije nam uvek lako, ali verujem u moj tim i da će dati sve od sebe. Ako tako bude slučaj protiv Salcburga nadam se da ćemo zaslužiti dobar rezultat", rekao je Nikolić pred meč.

Nikolić je o Salcburgu govorio biranim rečima

"Veoma je dobar tim, gledali smo ga. Potrebna nam je stopostotna koncentracija, disciplina i samopouzdanje. Takođe i podrška sa tribina".

Nikolić je upozorio gde je Salcburg najopasniji.

"Moramo da obratimo pažnju na tranciziciju protivnika. Ne smemo da dopustimo prostor, već da se ponašamo pametno. Neophodno je da igramo na rezultat. Moji igrači moraju da budu spremni da se bore za svaki metar terena. Samo tako možemo do pozitivnog rezultata", zaključio je.