RUBIN "PETARDOM" RAZBUCAO PARTIZAN: Crno-beli sa dva gola iz penala izbegli potpuni fijasko!

KONTROLNA UTAKMICA

Fudbaleri Partizana izgubili su od ruskog Rubina 5:2 (3:0) u Beleku u drugoj utakmici na pripremama u Turskoj.

Strelci za ekipa trenera Leonida Sluckog bili su Denis Makarov u 12, Darko Jevtić u 22, Kviša Kvaratškelija u 39, Kiril Kosarev u 60. i Ivan Ignjatijev u 85. minutu iz penala.

Golove za crno-bele postigli su Bibras Natho u 53. i Sejduba Suma u 75. minutu, oba sa bele tačke.

U prvom meču u Turskoj crno-beli su savladali poljsku ekipu Zaglebje 2:1.

Rubin od 11. minuta vodi sa1:0! Makarov je strelac posle lepog udarca sa ivice šesnaesterca. Nije mogao Nemanja Stevanović ništa, lopta se odbila od stative!

Već u sledećem napadu, tri minuta kasnije, Jevtić pogađa prečku.

U nastavku igre Partizan je preko Lazara Makovića pokušao da ugrozi gol Rubina, ali bezuspešno.

Lazar Marković

U 21. minutu ruski tim duplira vođstvo, a strelac je Darko Jevtić.

Partizan se ne predaje, živnuli su crno-beli, stvaraju šanse, ali gola još uvek nema...

Ruski tim sve hoće! Greška Nemanje Stevanovića, Rubin preuzima inicijativu i posle asistencije Despotovića, strelac je Kvaratskelija. Ekipa iz Kazanja vodi 3:0!

Nastavak igre ne donosi mnogo uzbuđenja, a Kazanj na odmor ide sa 3 gola prednosti.

Drugo poluvreme donelo je i malo življu igru Partizana, a odbrana ruskog tima je agresivnije reagovala u jednom napadu crno-belih, te je sudija bez mnogo razmišljanja pokazao na belu tačku. Natho je bio siguran i rezultat posle 53. minuta je 1:3.

Ruski tim kažnjava svaku grešku Partizana, a one su na današnjem meču kao na tacni. Rubin vodi 4:1. Strelac je Kiril Kosarev u 60. minutu.

Još jedna gruba igra ekipe iz Kazanja kažnjena je penalom za crno-bele. Sejduba Suma je precizan i u 74. minutu mreža protivničkog tima se ponovo zatresla!

U 85. minutu je "pukla petarda". Sudija je svirao penal, ali ovog puta za ruski tim. Nemanja Stevanović je bio nemoćan pred silovitim udarcem Ignatjeva.

SASTAVI

PARTIZAN: N.Stevanović, S.Marković, Vujačić, Banjak, Brežančić, Šćekić, Jojić, Natko, Asano, L.Marković, Štulić

RUBIN: Medvedev, Starfelt, Uremović, Zotov, Samošnikov, Jevtić, Šatov, Kvaratškelija, Makarov, Abildgard, Despotović

Crno-beli su, po već utvrđenom rasporedu, posle obaveznog merenja imali jutarnji trening kao pripremu za meč, dok su juče odradili dva treninga, lakša u poređenju sa onim dan ranije, koji je bio visokog intenziteta.

Posle obaveznog zagrevanja, igala se ševa i uvežbavali prekidi.