ZVEZDA U SLAST SMAZALA SLASK: Crveno-beli sa četiri pogotka ispratili Poljake, evrogol Falćinelija (VIDEO)

PRIPREME

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su i potpuno nadigrali poljski Slask 4:0 (2:0) na priprmama u Turskoj.

Crvena zvezda je potpuno domoinirala na terenu, a povela je u 34. minutu kada mrežu Poljaka posle kornera koji je izveo Ben pogodio Ivanić. Deset minuta kasnije viđen je najlepši momenat na meču i prvi od dva gola Dijega Falćinelija, koji prima loptu u šesnaestercu i negde sa penala zakucava je u dalji ugao nemoćnog poljskog golmana.

Kada pričamo o prvom delu meča, treba reći da je u 20. minutu novajlija Bakajoko izašao iz igre, a za sada nije poznato koliko je ozbiljna povreda.

U nastavku, ista slika kao i u prvom poluvremenu. Zvezda je napadala i uspela da postigne još dva gola. U 58. minutu po drugi put se u strelce upisao Falćineli, a konačan rezultat je u 74. minutu postavio Milan Pavkov.

Drugo poluvreme

90. minut - Kraj utakmice

73, minut - GOOOOOOL 4:0, Pavkov. Bila je to lepa akcija tima trenera Stankovića

58. minut - GOOOOOOOOL 3:0, Falćineli. Ivanić je usposlio Rodića u trku, koji je idealno usposlio Falčinelija, a Italijan sa svega par metara pogodio praznu mrežu.

44. minut - GOOL, 2:0, sjajan pogodak Falćinelija, Gajić je uposlio Falćinelija koji prima loptu u šesnaestercu i negde sa penaltika zakucava loptu u dalji ugao nemoćnog poljskog golmana.

34. minut - GOOL, 1:0, Zvezda vodi golom Ivanića. Ben je izveo korner, Degenek je skočio prosledio loptu, a Ivanić ostao usamljen na drugoj stativi i rutinski zatresao mrežu Poljaka

20. minut – Bakajoko je završio debi već posle 20 minuta. Za sada nisu poznato zbog čega ga je zamenio Željko Gavrić.

Crvena zvezda, Slask

Prvo poluvreme

Trener Dejan Stanković opredelio se za ovih 11 igrača u formaciji 4-3-3:

Borjan - Gajić, Pankov, Degenek, Rodić - Sanogo, Kanga Ivanić -Bakajoko, Falćineli, Ben

Zanimljivo da je glavni sudija ove utakmice žena Sedef Kiranoglu, a pomažu joj Omer Gokčedogan i Hokan Erdoš.