SRBI REŠETAJU: Jović i Kostić strelci u KANONADI Ajntrahta! Luka nastavio ŠOU: Za dva meča dao više golova nego cele prošle godine

BUNDESLIGA

Srpski fudbaleri imali su sjajno popodne u 18.kolu Bundeslige.

Prvo je zablistao Filip Kostić u dresu Ajtrahta.

On je bio strelac i asistent u ubedljivoj pobedi njegovog Ajntrahta nad Bilefeldom od 5:1

Pogodak Kostića bio je spektakularan.

Junes je nakon kornera proigrao Filipa Kostića koji je sa blizu 30 metara raspalio u levi ugao i postigao gol koji se retko viđa.

Kostić je u trećem golu Ajntrahta upisao i asistenciju za Silvu.

Ajntraht Frankfurt

I drugi srpski as u dresu Frankfurta Luka Jović ponovo je bio precizan.

On je u igru ušao u 65. minutu, da bi samo deset minuta kasnije postigao svoj treći gol po povratku u Ajntraht.

Pogotke za Ajntraht postigli su još Silva dva puta a Joakim Nilson je postigao autogol.

Fudbaleri Manjca napravili su iznenađenje i nas vom terenu pobedili su Lajpcig sa 3:2, u utakmici 18. kola nemačke Bundeslige.

Lajpcig je golovima Tajlera Adamsa u 15. i Marsela Halstenberga u 30. minutu dva puta u prvom poluvremenu imao vodjstvo, ali je Majnc oba puta stizao zaostatak golovima Muse Niakatea, u 24. i 35. minutu

Konačan rezultat postavio je Leandro Bareiro Martins u 50. minutu meča.

Lajpcig je doživeo treći poraz u šampionatu, ali je i dalje drugi na tabeli sa 35 bodova, dok je Majnc pretposlednji sa deset osvojenih bodova.

Pobedu u gostima upisao je Volfsburg, koji je sa 1:0 slavio protiv Bajer Leverkuzena. Jedini gol na meču postigao je Bote Baku u 35. minutu.

Bajer je i dalje treći na tabeli sa 32 boda, koliko sada ima i četvoroplasirani Volfsburg.

Fudbaleri Augsburga su prekinuli niz od tri uzastopna poraza, pošto su danas na svom terenu bili bolji od Union Berlina sa 2:1, dok je Frajburg istim rezultatom slavio protiv Štutgarta.

Union Berlin je osmi na tabeli sa 28 bodova, Frajburg je deveti sa 27, Štutgart deseti sa 22, koliko ima i Augsburg na 11. poziciji.