PAVKOV JE PONOVO HEROJ ZVEZDE! Crveno-beli u nadoknadi vremena "izvukli" remi protiv Milana sa IGRAČEM MANJE! VIDEO

LIGA EVROPE

Fudbaleri Crvene zvezde i Milana remiziralli su večeras 2:2 (0:1) u prvoj utakmici šesnaestine finala Lige Evrope.

Zvezdin junak ponovo je bio Milan Pavkov, koji je u 93. minutu glavom pogodio za izjednačenje.

Milan Pavkov, Zvezda

Prethodno, Milan je vodio zahvaljujući greškama Zvezdinog defanzivca Radovana Pankova, strelca autogola u 42. minutu i krivca za penal u 61. minutu, koji je Teo Ernandez pretvorio u gol.

Između te dve greške gol za Zvezdu postigao je Gelor Kanga u 52. minutu iz penala.

Milan je u prvom poluvremenu postigao još dva gola, ali su oba poništena nakon VAR-a.

Zvezda je poslednjih 15 minuta igrala sa desetoricom, nakon isključenja Milana Rodića zbog dva žuta kartona.

Revanš se igra za sedam dana u Milanu.

1 / 27 Foto: Nemanja Nikolić

Kraj meča!

93 . minut - GOOOOOOL ! Zvezda je izjednačila preko Pavkova koji je pogodio glavom posle kornera.

90. minut - Utakmica je produžena za četiri minuta.

85. minut - Tonali je naleteo na odbijenu loptu i probao iz prve sa ivice šesnaesterca po zemlji, ali pravo u Borjana.

83. minut - Meite je posle prekida probao glavom sa penala, ali odlična odbrana Borjana koji je izvukao loptu ispod prečke.

82. minut - Umesto Mandžukića u igri je Čalhanoglu.

80. minut - U igru ulaze Bakajoko, Pavkov i Sanogo umesto Falćinelija, Ivanića i Petrovića.

78. minut - Dalo je ušao u igru umesto strelca drugog gola za goste Tea Ernandeza.

77. minut - CRVENI KARTON za Milana Rodića, tačnije njegov drugi žuti karton na meču.

74. minut - Umesto Gobeljića u igri je Gajić.

73. minut - Zvezda je preuzela inicijativu, Italijani su se povukli, ali za bez prave prilike za crveno-bele.

71. minut - Žuti karton za Mandžukića zbog laktanja.

67. minut - Posle sjajnog prodora Kalulua, na penalu je loptu čekao Kastiljeho koji je opalio iz prve, ali sjajna odbrana Borjana ovog puta.

61. minut - GOL! Ernandez sa penala vraća prednost Milanu, ponovo je tragičar bio Radovan Pankov.

59. minut - PENAL za Milan posle faula Pankova.

57. minut - Žuti karton za Rodića zbog oštrog faula.

52. minut - GOOOOOOOOL! Kanga je sa penala izjednačio rezultat.

51. minut - PENAL za Zvezdu.

48. minut - Dobio je loptu Ben sa leve strane iskosa, zalomio i otišao previše blizu korner linije, probao iz mrtvog ugla, ali lako je to Donaruma rešio i loptu izbacio u korner.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

Završeno je prvo poluvreme na Marakani!

Prvo poluvreme je produženo za dva minuta.

45. minut - Odlična prilika za Milunovića. Lopta se posle centaršuta odbila do njega, probao je iz okreta, ali lopta ide daleko preko prečke.

42. minut - GOL - Gosti su došli do prednosti posle autogola Pankova. Rosoneri su uz dosta sreće došli do prednosti na Marakani.

Zlatan Ibrahimović sa tribina posmatra meč, za sada.

Zlatan Ibrahimović

39. minut - Tonali je ušao u igru umesto povređeno Benasera.

35. minut - Odlična prilika za Falčinelija posle centaršuta Kange da glavom loptu prosledi u gol gostiju, ali ponovo je na visini zadatka bio Donaruma.

32. minut - Probao je Ben sa skoro 30 metara, išla je u okvir gola, ali "živu" je uhvatio Donaruma.

Crvena zvezda, Milan, Zlatan Ibrahimović

31. minut - Čuje se navijanje navijača Zvezde koji su odmah pored stadiona organizovali praćenje meča.

25. minut - Spektakularan šut Ivanića sa 20 metara u suprotan ugao, ali nova odlična odbrana Donarume. Ređaju se šansa za šansom, sjajan tempo igre na Marakani.

22. minut - Posle duge lopte, Krunić je sjajno primio i prosledio do Rebića koji je opalio iz prve, ali lopta ide tik preko prečke gola Borjana.

20. minut - Najbolja šansa za Zvezdu na meču. Izbio je Ivanić ispred gola gostiju, probao šutem po zemlji u kontra ugao, ali nogom je odbranio Donaruma i loptu izbacio u korner.

19. minut - Probao je sada Rade Krunić sa nekih 20 metara iz poluvoleja, ali odlično je odbranio Borjan i loptu izbacio u korner.

16. minut - Probao je Njegoš Petrović iz daljine, ali lopta mu je prešla preko noge i otišla daleko na tribine.

13. minut - Posle kornera probao je glavom Pankov, ali lopta ide pored desne stative gola gostiju.

12. mintu - Strašna greška Borjana koju je iskoristio Teo Fernandez, ali je VAR ponovo poništio gol gostima zbog igranja rukom.

9. minut - Probio je Rebić po levoj strani, probao šutem u bliži ugao, ali sjajna reakcija Borjana koji je loptu izbacio u korener.

Delije iza severa Marakane pružaju podršku svojim pulenima.

7. minut - Prva prilika za Zvezdu na meču, probao je Kanga, ali je golam gostiju uhvatio "živu" loptu.

6. minut - Kastiljeho je postigao pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda.

4. minut - Gosti imaju veći poset i napadaju, ali za sada bez prlike. Mirno na obe strane terena.

1. minut - Utakmica je počela.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Milunović , Degenek, Pankov - Rodić, Gobeljić, Kanga, Petrović, Ben, Ivanić - Falćineli.

MILAN: Donaruma - Kalulu, Romanjoli, Tomori, T.Ernandez - Krunić, Benaser, Meite - Kastiljeho, Rebić, Mandžukić.

Zvezda, Milan

BLOG UŽIVO:

18:40 - Poslednje pripreme crveno-belih pred meč sa Milanom.

18:30 - Na stadion Rajko Mitić upravo su stigli Zvezdan Terzić i Goran Vesić.

1 / 6 Foto: Nemanja Nikolić

17:55 - Pred početak utakmice, a samo par sati nakon pobede nad Rusom oglasio se i Novak Đoković, inače veliki fan oba kluba koja će večeras odmeriti snage.

17:30 - Zanimljiva parola na severnoj tribini.

17:15 - Jeda veliki humanitaras stiže večeras na Marakanu.

17.00 - Zlatan žali što na tribinama neće biti navijača.

16:45 - Podršku bivšim saigračima poslao je i Vujadin Savić.

16:30 - Delije su spremile transparent za fudbalere pred večerašnji okršaj.

Zvezda

Dejan Stanković veruje da njegova ekipa može iznenaditi velikog favorita.

- Milanu ne bi trebalo da se preti, to nam ne pada na pamet. Poštujem ih i sve ono što je mister Pioli uradio u proteklih šest meseci. Očekujem jak Milan. Pokazali su da žele da uzmu titulu i uđu u Ligu šampiona, a poraz od Specije može da bude samo jedna loša nedelja, to se svakom može desiti - rekao je Stanković. i otkrio da se nije čuo sa bilo kim iz Intera da zatraži pomoć oko Milana.

Crvena zvezda može da računa na sve igrače, izuzev povređenog Strahinje Erakovića. - Falko je dosta podigao što se tiče fizičke spreme, računam na njega, videćemo hoće li biti 90, 60 ili 45 minuta. Imao je problema, nije trenirao sa grupom 20 dana, u ovih dve ipo nedelje je dosta napredovao. Što se ostalih tiče, samo Eraković nije u stroju, pukla mu je metatarzalna kost u Nišu, zbog lošeg terena. Nije humano igrati na takvim terenima, ono je bilo nestvarno. Ostali su svi u redu, Velja Nikolić se vratio, trenirao.

Dejan Stanković je rekao da je zadovoljan da utakmica počinje rezultatom 0:0 i istakao da će njegov tim raditi na tome da sa "nečim odu u Milano".

- Pioli je uradio veliki posao sa Milanom. Bio je na izlaznim vratima, ali je ubedio klub da je veliki trener i stvarno tako mislim. Nebitno je koja ekipa i koji igrači će izaći protiv nas. Da li Ibra ili Mandžukić, da li Rebić ili Leao... Da li će uraditi neke promene, da mislim da hoće. Ali, to su njihove kalkulacije, oni treba da rade računice, a ne mi. Ne pretimo, spremni smo da ih dočekamo. Znamo njihov roster i ko može da igra.

Mane Milanove igre razotkrila je Specija. - Specija je pokazala da se može igrati protiv Milana. Naša ekipa je drugačija, ne možemo da ih prekopiramo. Videli smo vrline i mane. Specija je igrala jednu utakmicu, sa dosta rizika, mi igramo dve utakmice. Njima se posrećilo jer su bili dosta hrabri. stvarno su me iznenadili i odigrali fenomenalnu utakmicu.

Stanković je više od decenije igrao u Italiji. - Poznajem italijanski fudbal, mogu to da kažem. Snaga Milana ne treba da se govori, imaju fenomnelanu istoriju, znamo kakva je liga u Italiji, a oni su do pre nedelju dana bili prvi. To ne sme da se potceni. Treba da budemo nogama na zemlji i da ne pretimo. Da tražimo svoje šanse i da iz ovog dvomeča izađemo što bolji.

Italijanski mediji posvetili su veliku pažnju duelu Zvezde i Milana, sa dosta analiza i intervjua, tamošnjim medijima pričali su Falčineli, Falko i Stanković. - U Italiji se igra prvenstvo svaka tri dana i s obzirom na to očigledno je da je Crvena zvezda zagolicala maštu tamošnjim novinarima. Mislim da su sasvim dovoljno izveštavali

O susretu sa Zlatanom Ibrahimovićem i mogućem odlasku na kaficu, Deki je rekao: - Videću Zlatana, izgrliti i izljubiti, a za kafu... Ne verujem da će biti vremena. Videćemo se u Milanu, kada bude bila pauza.

Pogađa na debiju

Italijani prete Mandžukićem

Italijanski novinari zapretili su Crvenoj zvezdi pred utakmicu sa Milanom i njenim pristalicama Hrvatom Marijom Mandžukićem (34)! Iskusni napadač bi trebalo da debituje za "roso-nere" u Beogradu, a do sada je na debijima postizao golove u dresu Zagreba, Dinama, Bajerna i Juventusa, i to svaki put kad god je utakmicu počinjao od prvog minuta.