ZVEZDINA POBEDA ZA NOVU TITULU! Crveno-beli savladali Partizan u 164. večitom derbiju golom Mirka Ivanića! VIDEO

superliga

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras Partizan sa 1:0, u 30. kolu Super lige Srbije.

Zvezda se tako približila odbrani titule šampiona Srbije.

Crveno-beli sedam kola pre kraja imaju 86 bodova, 12 više od "večitog" rivala, koji je na drugom mestu.

Strelac na stadionu "Rajko Mitić" bio je Mirko Ivanić u 58. minutu.

Ivanić je gol dao udarcem glavom posle kornera rezerviste Gelora Kange.

Pre gola nije bilo velikih prilika, a oba kluba su imala po jednu šansu da savladaju rivala.

Partizan je u 89. minutu imao veliku šansu da izjednači, u prilici je bio Sejduba Suma, ali je Milan Borjan odlično odbranio njegov šut.

Na terenu nije bilo većih incidenata, a oba trenera, Dejan Stanković i Aleksandar Stanojević, dobili su žuti karton zbog burnih reakcija i protesta.

1 / 19 Foto: @starsport

Tok meča:

Kraj meča!

94. minut - Žuti karton za Marka Gobeljića.

91. minut - Nekoliko prilika za Partizan u ovom minutu, ali Borjan je "začarao" svoj gol.

90. minut - Utakmica je produžena za pet minuta.

89. minut - Najbolja šansa za Partizan u nastavku. Probao je Suma nakon finte i pasa Asana, ali odlična odbrana Borjana.

87. minut - Izmene u Zvezdi. U igri su Gobeljić i Pavkov umesto Falćinelija i Rodića. U igri je Stevanović umesto Filipa Holendera.

82. minut - Nagazio je Sanogo Obradovića pre kornera, ali sudija to nije video i rekao je samo da se utakmica nastavi.

78. minut - Žuti karton za Milunovića zbog faula nad Sumom.

76. minut - Žurti karton za Degeneka. Došlo je do čarke fudbalera obe ekipe, ali brzo se sve smirilo.

73. minut - Umesto Kataia u igri je Slavoljub Srnić.

73. minut - Žuti karton za Lazara Markovića.

Misterija dimne zavese na stadionu Rajko Mitić.

69. minut - Umesto Zdjelara u igri je Miloš Jojić.

67. minut - Obe ekipe su imale priliku iz prekida, ali na obe strane se to završilo dosta traljavo.

59. minut - Umesto Natha u igri je Sejduba Suma koji je ušao u igru odmah posle gola Zvezde.

58. minut - GOOOOOOL! Mirko Ivanić donosi prednost Zvezdi u derbiju udarcem glavom posle centaršuta Kange iz kornera. Ovo je Ivanićev 12 gol u šampionatu, ukupno 16 u svim takmičenjima uz 10 asistencija.

- Biviš predsednik Partizana Bejović i ministar Branko Ružić zajedno gledaju večiti derbi.

54. minut - Primio je dugu loptu Asano, okrenuo Milunovića, ali loše je centrirao Japanac, pa je lako i brzo regovao Borjan.

52. minut - Probio je Katai po levoj strani, dodao do Bena koji je sa ivice šesnaesterca probao iz okreta levom nogom, ali dosta neuspešno.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

46. minut - Lazar Marković je ušao umesto Jovića. Kanga i Falćineli su na terenu umesto Petrovića i Nikolića.

45. minut - Okončano je prvo poluvreme na Marakani.

42. minut - Nova sjajna šansa za Partizan. Probio je Jović, obila se lopta do Holendera koji je vratio do Jovića koji je probao iz okreta, ali Borjan je odbranio i loptu prosledio u korner.

41. minut - PREČKA! Faul Sanoga nad Jovićem, Simović je dozvolio da se nastavi igra, Asano je dodao do Holendera koji je opalio iz prve, ali pogodio je samo okvir gola.

40. minut - Duga lopta Sanoga do Rodića koji je vratio Kataiu na ivicu šesnaesterca koji je probao na prvu iz voleja, ali sve je to bilo dosta trapavo.

37. minut - Žuti karton za Stankovića zbog protesta i ulaska u teren.

34. minut - Najbolja šansa za Zvezdu na meču. Probio je Nikolić, prošao dva igrača Partizana, ali u poslednji čas uklizao je Marković i omeo šut, pa je lopta otišla daleko preko gola Partizana.

26. minut - Natho je probao iz prekida posle faula nad Holenderom, ali lopta se od živog zida odbila u korner. Posle kornera, odbila se lopta do Asana koji je probao sa 20 metara, lopta se odbila od jednog fudbalera Zvezde, promenila smer, prevarila Borjana, ali ipak nije išla u okvir gola.

19. minut - Probao je Asano sada iz velike udaljenosti, ali i ovaj šut bio je dosta neprecizan.

18. minut - Odlična kontra za Partizan, imali su crno-beli situaciju četiri na dva, ali se nije najbolje snašao Natho i na kraju samo korner za crno-bele.

Transparent Delija za Tozovca.

15. minut - Prvi šut za Zvezdu na meču. Probao je Katai sa nekih 20 metara od gola Partizana, ali dosta neprecizno.

14. minut - Probao je Obradović nakon što je lopta izbačena iz šesnaesterca Zvezde, probao je iz prve poluvolejem, ali ona ide daleko preko gola.

1 / 5 Foto: @starsport

13. minut - Žuti karton za Rodića zbog drugog faula u samo minut.

9. minut - Degenek je zakačio loptu glavom posle centaršuta i ona je prošla par centimetara od leve stative gola Borjana. U nastavku, glavom je probao Šćekić posle kornera koji je izveo Natho, ali lopta je pogodila mrežu sa gornje strane.

8. minut - Prvi prekid na meču posle faula nad Obradovićem.

3. minut - Igra se dosta oprezno na startu meča!

1. minut - Utakmica je počela!

1 / 7 Foto: Starsport

Sastavi:

Zvezda: Borjan - Gajić, Milunović, Degenek, Rodić - Sanogo, Nikolić - Katai, Ivanić, Petrović - Ben.

Partizan: Stojković - Miljković, Marković, Vujačić, Obradović - Zdjelar, Šćekić - Asano, Natho, Jović - Holender.

Zvezda, Partizan

18:00 - Nekoliko transparenata na stadionu Rajko Mitić koje su okačili navijači Zvezde.

1 / 3 Foto: Kurir

17:30 - Transparent Delija pred derbi na severu.

transparent, Delije

17:20 - Stankovićeva poslednja izjava pred derbi.

17:00 - Tozovčeva najveća ljubav bila je Zvezda.

16:50 - Teren u Ljutice Bogdana spreman je za utakmicu.

Marakana

16:45 - Trener Partizana Stanojević dao je kratku izjavu za medije po dolasku na stadion Rajko Mitić.

16:30 - Fudbaleri Partizana stigli su na stadion Rajko Mitić.

Zvezda je lider na tabeli srpskog prvenstva sa 83 boda, devet više od drugoplasiranog Partizana. Crveno-beli će u slučaju pobede, čak i nerešenog rezultata, biti veoma blizu nove titule šampiona Srbije.

Na drugoj strani, Partizan dolazi Zvezdi u goste sa serijom od 19 vezanih pobeda i željom da trijumfom ostane u trci za šampionsku titulu.

Glavni arbitar 164. "večitog" derbija je Novak Simović, a pored aut linije pomagaće mu Milovan Ristić i Dalibor Djurdjević.

Prethodni duel ovih rivala odigran u prvom delu sezone u Humskoj završen je podelom bodova, a rezultat je bio 1:1.

Pored "večitog" derbija danas je na programu još pet utakmica 30. kola.

Petoplasirana Vojvodina gostovaće Radu, Radnički i Napredak igraće u Nišu, Zlatibor će dočekati Indjiju, a sastaće se još Metalac - Javor i Bačka - Radnik. Sve utakmice počinju u 14.00.