KRALJ SLAVIO U OLUJNOM EL KLASIKU: Mesi nemoćan! Real TUKAO Barsu i preskočio je na tabeli! VIDEO

el klasiko

Fudbaleri Reala savladali su Barselonu u derbi susretu 30. kola španske Primere tzv. " El Klasiku" 182. sa 2:1

Real je imao dva gola prednosti na poluvremenu, a strelci su bili Karim Benzema u 13. i Toni Kros u 28. minutu.

Barselona je smanjila zaostatak u 60. minutu preko Oskara Minguese.

Real je utakmicu završio sa igračem manje, pošto je u nadoknadi isključen Kazemiro.

Real Madrid je preuzeo prvo mesto na tabeli sa 66 bodova.

Isti broj bodova ima Atletiko Madrid, koji će tek igrati svoju utakmicu 30. kola.

Barselona je prekinula pobednički niz i na trećem je mestu na tabeli sa 65 bodova iz 30 utakmica

1 / 3 Foto: EPA-EFE/JUANJO MARTIN

KRAJ MEČA!

DRUGO POLUVREME:

90 + 4 min , Kakva šansa za Barsu, ali je nakon velike gužve Ilajza pogodio prečku , utakmica je završena, Real je pobedio.

90. minut - Real je ostao sa igračem manje, Kazemiro je dobio drugi žuti karton

87. minut - Barsa pritiska, svim silama žele izjednačenje

84. minut - Sjajna kontra Barselone, Alba je centrirao ali Grizman i Bratvajt nisu uspeli da stignu loptu. Katalonci su tražili penal, jer su smatrali da je Mendi povukao Bratvajta za dres

82. minut - Pokušao je Isko nakon odlične akcije Madriđana

80.minut - Kiša toliko pada, da je Mesi prilikom jednog prekida bio prinuđen da zameni dres

77. minut - Inicijativa Barselone , Katalonci kruže oko gola Reala

El Klasiko

72. minut - Sjajna akcija Barse, opet Mingeza šutira, zamalo pored stative Kurtoe koji je samo pogledom ispratio loptu

70. minut - Pokušao je Mesi iz slobodnjaka ali pogađa samo živi zid

68. minut- Nova velika šansa za Reala, Modrić je sjajno uposlio Vinisijusa koji je želeo da uposli Benzemu, ali je to traljavo izveo

64. minut- Velika prilika na drugoj strani Alba je zavrnuo ka Mesija ovaj ka De Jongu, ali Kurtoa sprečava siguran pogodak

62. minut- Velika šansa za Real, ali Vinisijus pogađa stativu

60. minut - GOL, 2:1, MINGEZA, nakon duge akcije centrirao je Alba, a Mingeza srećno i spretno savladao nemoćnog Kurtou

57. minut - Strašno nevreme u Madridu kiša pada kao iz kabla

Nevreme

53. minut - Real je svesno prepustio inicijativu Barseloni, i čeka priliku iz kontre. Nakon jedne takve, pokušao je Kros sa ivice šesnaesterca, ali je bio neprecizan.

49. minut - Prva šansa za Barsu u drugom poluvremenu, Pedri je centrirao u peterac, ali je opasnost otklonio Načo

46. minut- Počelo je drugo poluvreme, Kuman reagovao i umesto Seržinjo Desta u igri je Antoan Grizman.

El Klasiko

PRVO POLUVREME:

45. minut - Sjajan korner izveo je Mesi, lopta je prevarila Kurtou, ali je na njegovu sreću pogodio stativu.

41. minut - Umesto povređenog Lukasa Vaskeza u igri je Odriozola na poziciji desnog beka

40. minut- Pokušavaju Katalonci da smanje do prvog poluvremena, ali Real se organitzovano brani

36. minut - Barselona deluje totalno razbijeno u ovim momentima

32. minut - Kakva šansa za Real, stativu je pogodio Valverde, o onda Ter Štegen sjajno brani šut Vaskeza

24. minut - GOL, 2:0, KROS, Nemac je izveo slobodan udarac sa ivice šenesterca, lopta je zakačila Desta na putu do gola, promenila pravac i prevarila Ter Štegena

18. minut - Čini se da je gol šokirao Katalonce, Real kontroliše utakmicu

13. minut - GOL 1:0, BENZEMA, sjajna kontra Reala, povukao je Valverde, izbacio Vaskeza, koji je centrirao, a Benzema maestralno petom zatresao mrežu!

9. minut - Blaga inicijativa Barselone,krunisana sjajnom šansom, Mesi je izbacio Albu, ovaj zavrnuo na peterac gde je bio usamljeni Pedri, ali je Kurtoa presekao loptu i sprečio siguran pogodak

5. minut - Prva poluprilika za Real, ali Vinisijus nije uspeo da zadrži kontrolu nad loptom

3. minut - Miran početak utakmice, ispitivanje snaga

1. minut - Utakmica je počela

Luka Modrić, Leo Mesi

- Pogledajte atmosferu sa lica mesta.

POZNATI SU I SASTAVI EKIPA:

Real Madrid:

Kurtoa - Vaskez, Načo, Militao, Mendi - Kazemiro, Kros, Modrić, Valverde - Benzema, Vinisijus

Barselona:

Ter Štegen - Dest, Mingueza, Arauho, Lengle, Alba - Buskec, De Jong, Pedri - Mesi, Dembele

Nakon 29. kola situacija na tabeli je krajnje neizvesna. Prvi je Atletiko Madrid sa 66 bodova, samo jedan manje ima drugoplasirana Barselona, dok je Real treći sa 63.

Čini se da i jednima i drugima igra samo pobeda jer u suprotnom šanse za titulu biće im značajno umanjene

Zinedin Zidan, Serhio Ramos

Trener Reala Zinedin Zidan smatra da ova utakmica neće ništa odlučiti.

"Atletiko je u prednosti, ali ima i on težak raspored. Oduvek sam govorio da je prvenstvo teško i zahtevno sa takmičarskog aspekta. Neće se prvak znati maltene do poslednje runde. Dosta bodova je u opticaju. I ne, ne vredi eventualna pobeda nad Barselonom više nego one nad Kadizom i Eibarom. Naravno da uticaj nije isti, ali na kraju krajeva to su i dalje tri poena", objasnio je Francuz

Ronald Kuman

Trener Barselone Ronald Kuman rekao je da očekuje težak meč.

"Ostvarili smo dobre rezultate u poslednje vreme. Tim ima samopouzdanje. To je velika utakmica. Real je napredovao tokom sezone i borimo se za najveći mogući cilj, a to je osvojiti ligu. El Klasiko je drugačija utakmica od ostalih. Imamo dobru uzlaznu putanju i borimo se za trofej", istakao je Kuman i dodao:

"Mnogo se kritikuje Real, a i dalje su u ozbiljnoj igri za ligu i Ligu šampiona. Ne podržavam te kritike. Imaju važne igrače i to će biti interesantna utakmica. Oba tima znaju kakav je značaj pobede. Utakmica protiv Liverpula je pokazala koliko su im svi igrači dobri i da imaju dobre zamene", zaključio je Holanđanin.