CRVENO-BELI ŠAMPIONSKI I KROZ IVANJICU: Javor pecnuo Zvezdu, pa POPIO PETARDU, Katai kreirao preokret VIDEO

SUPERLIGA

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su u Ivanjici protiv Javora u meču 31. kola Superlige Srbije rezultatom 5:1

KRAJ MEČA

Javor je poveo već u petom minutu golom Luke Lukovića, koji je iskosa sa desne strane poslao loptu ka golu, ona je išla pored stative, ali je pogodila u ruku golmana Zvezde Milana Borjana i ušla u mrežu.

Izjednačio je Aleksandar Katai tri minuta kasnije golom iz slobodnog udarca, a zatim je u 31. minutu postigao novi gol za preokret beogradske ekipe.

Dva gola prednosti gostima je doneo Nemanja Milunović, koji je u 65. minutu glavom poslao loptu u mrežu, a zatim je strelac bio El Fardu Ben u 72. minutu, sa oko pet metara. Konačan rezultat postavio je Filipo Falko u 82. minutu.

Zvezda je jedina neporažena ekipa u Super ligi Srbije, a posle 29. pobede prva je na tabeli sa 89 bodova, 15 više od drugoplasiranog Partizana, koji ima utakmicu manje.

Crno-beli večeras od 19 časova igra protiv Radničkog u Beogradu.

Javor je pretrpeo 14. poraz i zauzima 13. mesto na tabeli sa 37 bodova

1 / 5 Foto: Starsportphoto

87. minut - elika šansa za Pankova, ostao je potpuno sam na drugoj stativi, ali je loptu preko prečke

82. minut - GOL, 1:5, FALKO, nakon sjajne akcije Falko postiže svoji prvi gol za crveno-bele.

75. minut - Stanković vrši dvostruku izmenu, umesto Bena i Kataija, u igri su Falko i Pavkov

72. minut - GOL 1:4, BEN, Ben je ostao je potpuno sam u petercu, lopta je došla do njega a on je rutinski zatresao mrežu

70. minut - Umesto Krstovića u igri je Srnić

65. minut - GOL 1:3, MILUNOVIĆ, Kanga je izveo prekid sa desne strane, Milunović je bio najviši u skoku i savladao nemoćnog Lazovića

59. minut - Povređen sudija Lazar Lukić,curi mu krv iz nosa, igrač Javora Maričić ga je nehotice pogodio loptom u glavu.

58. minut - Čini se da je Zvezda prepustila inicijativu Javoru i čeka priliku iz kontranapada

53. minut - Dobra prilika za Javor, ali je Rodić blokirao šut Andrej Ilića

50. minut - Kanga je dobio žuti karton

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Zvezda

45+ minut - KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Posle prvih 45 minuta igre Crvena zvezda vodi u Ivanjici protiv Javora rezultatom 2:1. Luković je doneo prednost domaćem timu u 4. minutu, a dvostruki strelac za crveno-bele bio je Aleksadar Katai.

40. minut - Nova šansa za Javor. Nakon izvedenog kornera lopta je pogodila Jevtića, odbila se ka golu Zvezde i na Borjanovu sreću pogodila prečku.

31. minut - GOL! ZVEZDA VODI 2:1, STRELAC JE ALEKSANDAR KATAI! Golman Velimirović je sjajno odbranio šut Ivanića, međutim, lopta je stigla do Kataija koji je imao dosta sreće. Uputio je udarac, a lopta je udarila jednog igrača Javora, promenila smer i prevarila golmana domaćeg tima.

27. minut - Teren na Stadionu kraj Moravice je u očajnom stanju, lopta nepravilno odskače, nema tečne igre...

22. minut - Kakva šansa za Zvezdu... Gajić je iz velike udaljenosti uputio izuzetno snažan udarac pod prečku, ali Velimirović uspeva da interveniše u poslednjem trenutku.

19. minut - Šansa za crveno-bele. Ben je pokušao da ugrozi gol Javora udarcem sa ivice šesnaesterca, međutim, Jevtić je bio sjajno postavljen i blokirao je udarac napadača Zvezde. Rezultat ostaje nepromenjen.

15. minut - Uzbudljiv meč na Stadionu kraj Moravice, Zvezda trenutno ima inicijativu.

10. minut - Sjajna prilika za domaći tim. Malo je nedostajalo da Andrej Ilić iskoristi nesporazum Pankova i Borjana.

8. minut - GOL! ZVEZDA DOLAZI DO IZJEDNAČENJA 1:1, STRELAC JE ALEKSANDAR KATAI! Perfektno je fudbaler Zvezde izveo slobodan udarac.

4. minut - GOL! JAVOR VODI 1:0, STRELAC JE LUKA LUKOVIĆ! Delovalo je da je Luković želeo da uputi centaršut, međutim, lopta je iznenadila loše postavljenog Borjana, koji nije pokrio bližu stativu i završila u mreži Crvene zvezde.

Utakmica je počela

Sastavi timova:

JAVOR: Lazović - Vico, Ostojić, Plavšić, Jevtić - Dukure, Maričić - Šćepanović, Nikolić, Ilić - Luković.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Pankov, Degenek, Rodić - Petrović - Katai, Ivanić, Kanga, Gavrić - Krstović.

Na krilima trijmufa u 164. večitom derbiju crveno-beli su stigli u Ivanjicu kako bi nastavili impresivan niz pobeda u domaćem šampionatu.

Zvezda ima 18 vezanih trujumfa u Superligi Srbije i sigurno hita ka četvrtoj uzastopnoj tituli šampiona naše zemlje.

S druge strane, Javor želi da iskoristi prednost domaćeg terena i ponovi uspeh iz prvog duela u sezoni, kada su se sa stadiona "Rajko Mitić" vratili neporaženi (0:0).