PARTIZAN SE PODIGAO NAKON DERBIJA: Crno-beli savladali Radnički i OSVETILI se za poraz u Nišu! VIDEO

superliga srbije

Fudbaleri Partizana savldali su Radnički iz Niša u utakmici 31. kola Superlige Srbije rezultatom 2:0

Golove za Partizan postigli su Takuma Asano u 44. i Filip Holender u 57. minutu.

Partizan je drugi na tabeli sa 77 bodova, 12 manje od prvoplasirane Crvene zvezde, dok je Radnički 12. sa 38 poena.

U narednom kolu, Partizan će gostovati Mačvi, dok će Radnički dočekati Javor

1 / 3 Foto: Starsportphoto

KRAJ MEČA

80. minut - Iako imaju sigurno vođtsvo crno-beli napadaju i promašuju, smenjuju se šanse i opasne situacije pred golom Nišlija

75. minut - Velika šansa za Partizan, Štulić je izbio sam pred golmana Kojića ali je šutirao pravo u njega

71. minut - Još dve izmene u Partizanu, Zdjelar umesto Šćekića i Lazar Pavlović umesto Jovića

64. minut - Trostruka izmena u Partizanu, umesto Holendera u igri je Štulić, Asana je zamenio Filip Stevanović, a Natho je ušao umesto Sume

58. minut - GOL, 2:0, HOLENDER, napadač Partizan je prevario prtivničkog igrača, a onda lepim udarcem iskosa sa desne strane sa ivice šesnaesterca pogodio dalji ugao nemoćnog Kojića

46.minut - Počelo je drugo poluvreme

Partizan

44. minut - GOL, 1:0, ASANO, nakon lopte u prostor prema Holenderu istrčao je golman Kojić , ali se sudario sa svojim igračem, loptu je došla do Asana koji ju je rutinski ubacio u praznu mrežu

43. minut- Još jedna velika šansa za Partizan, Jović centrirao Asano probao glavom, ali pravo u Kojića.

38. minut - Dobar pokušaj Asana sa ivice šesnaesterca, nakon toga Urošević se spetljao i propustio da zatrese mrežu Nišlija

26. minut - Velika šansa za Partizan, Asano je centrirao, a Holender šutirao neometan glavom sa pet metara, ali brani Kojić

- Na golu Partizana na ovom meču je Aleksandar Popović iako je bio planiran Vladimir Stojković. Međutim bol u zadnjoj lozi je osetio Sveta Markovic, pa se se zbog pravila bonusa šef stručnog štaba Partizana Stanojevic odlucio za Popovica na golu

1. minut - Utakmica je počela

Partizan

POZNATI SU I SASTAVI TIMOVA:

PARTIZAN: Popović - Živković, S. Marković, Vujačić, Urošević - Šćekić, Jojić, Asano, Suma, Jović - Holender.

RADNIČKI NIŠ: Kojić - Aksentijević, Bjeličić, Ćirković - Petrović, A. Kovačević, Đuričin, Đuričković, Trifunović

Trener fudbalera Partizana Aleksandar Stanojević rekao je u najavi meča da očekuje da će njegova ekipa u predstojećem meču protiv Radničkog pokazati karakter i istakao da se ne plaši reakcije igrača posle poraza u "večitom" derbiju

Stanojević je naveo da su svi igrači zdravi i spremni, ali je i najavio da će sigurno biti četiri-pet promena u timu u odnosu na prethodni meč.

"Ne plašim se reakcije igrača. Nema šanse da oni ne uđu 200 odsto u utakmicu koncentrisano, to bi bilo nenormalno, a kako ćemo igrati - videćemo", rekao je trener Partizana.

Radnički u Beograd dolazi s novim trenerom, Nikolom Stankovićem, i posle tri vezana poraza u domaćem šampionatu, pa su novinari pitali Stanojevića da li su ga iznenadili loši rezultati Nišlija.

"Ne bih komentarisao Nišlije u tom kontekstu, oni najbolje znaju kakva je kod njih situacija... Novi trener je došao, imaće jedan-dva treninga i teško da će moći mnogo da promeni, ali će nama doneti nedoumice jer ne znamo kako će igrati", rekao je Stanojević.

"Pratili smo njegov rad ranije, bio je uspešan u Milanovcu, znamo kako je igrao i radio, ali ne znamo kako će sad biti. To nam je jedina bojazan jer volimo dobro da se pripremimo pred svaku utakmicu", dodao je on.

Partizanov akcenat u finišu sezone biće osvajanje trofeja u Kupu Srbije, pa je novinare zanimalo da li će modifikovati trenažni proces, možda i tim u prvenstvu, s ciljem da crno-beli u polufinalu i finalu budu najjači.

Aleksandar Stanojević

"Imamo tešku utakmicu u polufinalu (protiv Vojvodine), ali razmišljamo korak po korak. Sigurno da ćemo neke stvari modifikovati. Imamo obavezu da pobeđujemo i svaki put da izvedemo najjači sastav", rekao je Stanojević.

Upitan da li planira da u finišu prvenstva nekim igračima poveća minutažu, da uvede debitante, Stanojević je istakao da to prvo mora da se zasluži.

"Šansu da dajem nekome ko ne zaslužuje neću. Ima igrača koji treniraju s nama, koji zaslužuju i dobiće šansu. Igraće najbolji. Mladi igrači dobijaju šansu na svakoj utakmici. I sada će isto tako biti. Ima još utakmica do kraja, ništa nećemo raditi preko reda", zaključio je Stanojević.