VEČITI DERBI U FINALU KUPA: Partizan u Novom Sadu savladao Vojvodinu i zakazao meč sa Zvezdom u borbi za trofej! VIDEO

upoznati finalisti

Fudbaleri Partizana plasirali su se večeras u finale Kupa Srbije, pošto su u Novom Sadu pobedili ekipu Vojvodine sa 1:0.

Jedini gol u reprizi prošlogodišnjeg finala postigao je Svetozar Marković u 11. minutu.

Crno-beli će se za trofej u nacionalnom Kupu boriti sa Crvenom zvezdom, koja je ranije danas bila bolja od Radnika sa 2:1.

Partizan je bolje počeo meč i početnu inicijativu materijalizovao je već u 11. minutu. Miloš Jojić je izveo slobodan udarac, Marković je ostao sam u kaznenom prostoru i nije mu bilo teško da glavom donese prednost crno-belima.

Crno-beli su bili bolji i diktirali tempo u prvih 45 minuta, dok Vojvodina nije imala nijedan šut u okvir gola. U nastavku meča igrao se tvrd fudbal, sa dosta prekida, bilo je uzbudjenja na obe strane ali se rezultat nije menjao.

Finale je na programu 25. maja.

1 / 6 Foto: Starsport

Tok meča:

Kraj meča!

90. minut - Utakmica je produžena za četiri minuta.

90. minut - Žuti karton za Nenada Lalatovića zbog protesta.

81. minut - Ogromna prilika za Partizan u samom finišu meča, šutirao je Jojić, ali je pogodio jedinog igrača koji je branio gol, nakon toga i ofsajd Jovića.

78. minut - Probao je Šćekić iz okreta sa ivice šesnaesterca, ali pravo u golmana domaćih.

73. minut - Umesto povređenog Natha u igri je Jović.

67. minut - Opao je pritisak Vojvodine, ali crno-beli nemaju napadačke ambicije posle datog gola!

69. minut - Posle izbijene lopte iz šesnaesterca domaćih na loptu je naleteo Asano koji je probao iz poluvoleja, ali lopta ide preko prečke.

64. minut - Umesto Markovića u igri je Saša Zdjelar.

Partizan, Vojvodina, Kup Srbije, Kup

61. minut - Posle kornera Drinčića probao je glavom Čović, ali sjajna odbrana golmana Stojkovića.

56. minut - Prvi pokušaj Partizana u nastavku. Posle pasa u prostor Asana probao je Marković iz prve, ali pogodio je samo spoljni deo mreže.

50. minut - Velika prilika za Vukadinovića, ali je Stojković dobro reagovao i tom prilikom povredio butinu. Naleteo je kolenom na njega Slobodan Urošević.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

Okončan je prvi deo igre.

45. minut - Prvi deo igre produžen je jedan minut.

42. minut - Meč je nekoliko puta prekidan zbog protesta trenera domaćih Nenada Lalatovića.

Meč sa tribina posmatra i selektor Dragan Stojković Piksi.

40. minut - Prvi žuti karton za fudbalere Partizana na meču dobio je Aleksandar Šćekić.

38. minut - Žuti karton sada za Andrića.

34. minut - Značajno je opao ritam utakmice u poslednjih desetak minuta. Mnogo faulova na sredini terena.

31. minut - Žuti karton za Mrkajića zbog faula nad Igorom Vujačićem.

Navijači Vojvodine imaju poruku za trenera Vojvodine.

25. minut - Izveo je korner Natho, zakačio je Vujačić, ali ona je otišla pored leve stative gola domaćih. U nastavku je probao Marković iz kornera sa druge strane terena, ali bez realizacije.

18. minut - Prošao je Andrić dobro po desnoj strani, ali je njegov centaršut bio katastrofalan. Ipak, biće korner za Vojvodinu. U nastavku akcije ništa.

14. minut - Prva prilika za domaće. Izveo je korner Drinčić, probao je Saničanin glavom, ali lopta ide pored desne stative gola Stojkovića.

11. minut - GOOOOOL! Svetozar Marković donosi prednost Partizanu na Karađorđu posle centaršuta Natha iz prekida.

8. minut - Prvi žuti karton na meču, dobio je fudbaler Vojvodine Čović zbog prekršaja na Aleksandru Miljkoviću.

5. minut - Umalo tragikomičan gol Partizana. Bibars Natho je šutirao sa velike udaljenosti dosta slabo, ali je Goran Vukliš dozvolio da mu lopta prođe i kroz ruke i kroz noge, te da odskakuta u korner tik pored stative.

1. minut - Utakmica je počela.

Sastavi:

VOJVODINA: Vukliš - Andrić, Bralić, Saničanin, Đorđević - Stojković, Drinčić, Bojić, Gemović, Čović - Mrkaić.

PARTIZAN: Stojković - Miljković, S. Marković, Vujačić, Urošević - Šćekić, Jojić, Asano, Natho, L. Marković - Holender.

Partizan, Vojvodina

Trener Partizana Aleksandar Stanojević rekao je da su njegovi fudbaleri spremni za duel sa Vojvodinom u polufinalu Kupa Srbije.

"Jedna utakmica se igra, svi znamo šta ona donosi. Nema previše kalkulisanja, jer nema popravnog. Idemo spremni i nadam se dobrom rezultatu. U dobrom smo ritmu, igramo dobar fudbal i biće prava utakmica", rekao je Stanojević na konferenciji za novinare.

Kada je reč o sastavu, Stanojević je naveo da zna koje će igrače koristiti.

"Uvek ima nedoumica, ali znam sastav. Suma ima problema sa mišićem i ne znam da li će putovati za Novi Sad", kazao je Stanojević.

Upitan je za Vojvodinu i odlazak trenera Nenada Lalatovića na kraju sezone.

"Biće izuzetno motivisani", rekao je Stanojević i odbio da komentariše unutrašnje stvari Vojvodine.

Trener crno-belih je dodao da se Partizan za duel sa Vojvodinom sprema "kao za svaku utakmicu".

"Mi kao veliki klub uvek imamo obavezu rezultata, igre, svega... Na kraju ćemo pričati o tome. Značila bi nam pobeda, da uđemo u finale i imamo mogućnost da se borimo za trofej. Svaka pobeda nam znači, Partizanu je sve važno", naveo je Stanojević.

Novinari su ga pitali da li želi osvetu Vojvodini za poraz u prošlosezonskom finalu Kupa Srbije.

"Stalno napominjem da jedinu obavezu imamo prema našim navijačima, klubu, dresu koji nosimo. Nemamo želje da se nekom svetimo, dokazujemo... Igramo iz naših želja, za naš klub i navijače, i to nam je jedina motivacija", odgovorio je Stanojević.

On je naveo da ima sve planove vezane za utakmicu i da je ekipa spremna za sve scenarije, kao i da zna ko će biti izvođač penala ako do njih bude došlo.