SPREMITE SE ZA SPEKTAKL U FINALU LIGE ŠAMPIONA: Dva engleska velikana u borbi za titulu prvaka starog kontinenta! VIDEO

ostrvljani u borbi za trofej

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u finale Lige šampiona pošto su u revanš meču u Londonu na svom stadionu savladali ekipu Real Madrida sa 2:0 (1:0).

Prvi meč u Španiji okončan je nerešenim rezultatom, pa su ova dva pogotka u Engleskoj praktično rešila pitanje drugog finaliste. Strelci za domaćina bili su Verner u 28. i Maunt u 85. minutu meča.

Nastavlja se tradicija po kojoj Real nikada nije uspeo da eliminiše Čelsi iz Evrope. Takođe, "Plavci" će posle 9 godina ponovo igrati u finalu ovoga najelitnijeg fudbalskog takmičenja u Evropi nakon čuvenog meča sa Bejernom i pobede posle boljeg izvođenja penala.

Juče je svoje mesto u finalu obezbedio Mančester siti koji je eliminisao francuski PSŽ. "Građani" su u oba meča bili bolji od velikana iz Pariza i praktično rutinski odradili posao u polufinalu.

Da li će tako biti i u finalu saznaćemo 29. maja u Istanbulu.

Tok meča:

Kraj meča!

90. minut - Utakmica je produžena za četiri minuta.

85. minut - GOOOOOOL! Mejson Maunt potvrđuje pobedu Čelsija i plasman u finale Lige šampiona!

77. minut - Pulišić je odlično prošao po desnoj strani i ubacio loptu na drugu stativu, ali je Haverc zakasnio.

72. minut - Korner za Čelsi posle kog je Silva imao sjajnu priliku da savlada Kurtou.

63. minut - Dvostruka izmena u redovima Reala! Asensio i Valverde menjaju Vinisijusa i Mendija.

52. minut - Čivel je centrirao iz slobodnog udarca sa leve strane. Najviši u skoku je bio Silva, a njegov udarac glavom završio je iznad prečke.

47. minut - PREČKA! Haverc je bio bolji u skoku od Militaa, šutirao glavom, ali je lopta pogodila prečku!

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

Real Madrid, Čelsi

45. minut - Okončan je prvi deo igre.

39. minut - Novi žuti karton. Kristijansen je oštro startova nad Mendijem.

36. minut - Žuti karton je dobio kapiten Reala, Serhio Ramos.

36 minut - KAKVA ODBRANA MENDIJA! Centrirao je Modrić sa leve strane, poslao odličan centaršut u peterac do usamljenog Benzeme. Francuz je šutirao pod prečku, ali je golman Čelsija fenomenalno intervenisao.

28. minut - GOOOOOOOL - Čelsi vodi pogotkom Tima Vernera u Londonu. Plavci su sada na korak od finala Lige šampiona, gostima gol donosi sada produžetak.

19. minut - ČELSIJU PONIŠTEN GOL! Verner je savladao Kurtou, ali je za korak bio u ofsajdu.

14. minut - Prvi žuti karton na meču. Žoržinjo je oštro startovao nad Vinisijusom.

12. minut - Budi se Čelsi, Ridiger i Maunt su "zagrejali" Kurtou koji nije dozvolio nikakvo iznenađenje.

11. minut - Prvi udarac za Real, Kros je u svom stilu pokušao da iznenadi Mendija, ali ovog puta nije uspeo.

4. minut - Kante je zaustavio Tonija Krosa i sprečio kontru Reala.

1. minut - Utakmica je počela.

Sastavi:

Čelsi: Mendi, Kristenesen, Silva, Ridiger, Aspilikueta, Čilvel, Žoržinjo, Kante, Haverc, Maunt, Verner.

Real: Kurtoa, Naćo, Militao, Ramos, Mendi, Kazemiro, Kros, Modrić, Azar, Vinisijus, Benzema.

Trener fudbalera Čelsija Tomas Tuhel rekao je da će u revanšu sa Real Madridom sve biti moguće.

"Sve bi bilo moguće u revanšu, čak i da smo pobedili ovde", rekao je Tuhel posle utakmice u Madridu.

Real Madrid i Čelsi igrali su nerešeno 1:1 u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona.

"Prošlo je tek poluvreme i moraćemo da se borimo za svaki centimetar i da steknemo prednost na svakom delu terena. Moramo da se borimo i zaslužimo prolaz", kazao je Tuhel.

Kada je reč o prvoj utakmici, Tuhel je naveo da ima osećaj da je njegova ekipa trebalo da ima prednost na poluvremenu i da je već tada susret trebalo da bude rešen.

Trener Real Madrida Zinedin Zidan rekao je da je zadovoljan, posebno izdanjem njegovog tima u drugom poluvremenu.

"Živi smo. Srećni smo time šta smo postigli u prvom duelu, generalno. Znamo da smo dobri, ali i rival je. Čelsi je sa razlogom u polufinalu", rekao je Zidan.