MODRIĆ I PERIŠIĆ ODVELI HRVATSKU U OSMINU FINALA: Vatreni PREŽIVELI Škote i sa DRUGOG mesta idu u narednu fazu! Minimalac Engleza

euro 2020

Fudbaleri Engleske, Hrvatske i Češke plasirali su se večeras u osminu finala Evropskog prvenstva, nakon utakmica poslednjeg kola u Grupi D.

Engleska je u Londonu pobedila Slovačku sa 1:0, i zauzela prvo mesto u grupi sa sedam bodova.

Češka se plasirala dalje kao trećeplasirana sa osvojena četiri boda.

Pobedu Engleskoj je doneo Rahim Sterling golom u 12. minutu. Centrirao je Džek Griliš a Sterling je pogodio praznu mrežu.

Hrvatska je pobedila u Glazgovu Škotsku sa 3:1, i zauzela drugo mesto sa istim brojem bodova kao i Češka ali sa boljom gol razlikom.

Hrvatska je povela u 17. minutu golom Nikole Vlašića. Ivan Perišić je bio najviši u skoku i glavom asistirao Vlašiću, koji je pogodio donji levi ugao gola Škotske.

Izjednačenje Škotskoj je doneo Kalum Mekregor golom u 43. minutu. On je precizno šutirao sa 20 metara po zemlji i pogodio levi ugao gola Hrvatske.

Do novog vodjstva Hrvatska je stigla u 62. minutu golom Luke Modrića. On je primio loptu na 17 metara od gola, šutirao spoljnim delom stopala i pogodio mrežu Škotske.

Treći gol za Hrvatsku je postigao Ivan Perišić u 77. minutu. Luka Modriće je izveo korner, centrirao na prvu stativu gde se najbolje snašao Perišić i glavom zatresao mrežu.

Škotska je završila kao poslednja u grupi sa jednim osvojenim bodom.

1 / 5 Foto: EPA / Petr Josek

KRAJ MEČEVA

ŠKOTSKA - HRVATSKA 1:3

ENGLESKA - ČEŠKA 1:0

DRUGO POLUVREME:

90. minut - Utakmice su završene. Engleska je prva u grupi sa 7 bodova. Hrvatska je završila na drugom mestu sa 4 boda, isto koliko Češka ali su "vatreni" postigli gol više. Poslednja je Škotska sa samo 1 osvojenim bodom.

86. minut - Henderson je zatresao mrežu Čeha u Londonu u finišu meča ali je bio u mimalnom ofsajdu

77. minut - GOOL, Perišić čini se rešava sve dileme u Glazgovu. Nakon kornera i sjajnog centaršuta Modrića na prvu stativu pogađa mrežu nemoćnog Maršala

62. minut - GOOL, Modrić ponovo dovodi Hrvatsku u vođstvo,vatreni imaju rezultat koji ih vodi u osminu finala.

56. minut - Mirno u Glazgovu, iako nerešeno nikom ne odgovara

46. minut - Susreti u Glazgovu i Londonu su nastavljeni

Hrvatska

PRVO POLUVREME:

42. minut - GOOL, Škoti su izjednačili Mekgregor je strelac, sjajan meč u Glazgovu

40. minut - Odličan pokušaj Perišića, zamalo neprecizan.

26. minut - Kejn propustio sjajnu šansu da duplira vođstvo Engleza.

16. minut - GOOL, Hrvatska je povela u Glazgovu , Vlašić dovodi " vatrene" u kapitalno vođstvo na asistenciju Perišića

12. minut - GOOL- Engleska vodi golom Sterlinga, isplatila se inicijativa domaćina, Sterling je na samom početku utakmice pogodio i stativu

8. minut - Livaković je u poslednji čas izbacio loptu u korner ispred Adamsa koji je bio na metar od gola. Škoti silino motivisani pritiskaju od starta

1. minut - Počeli su mečevi u Glazgovu i Londonu

-Uoči početka meča škotski navijači zviždali su himni Hrvatske

Hrvatska

- Evo zašto bi Srbija večeras trebala da navija za Škotsku

- Slična podrška ne zaostaje ni kod Škota

- Hrvatska ima sjajnu podršku pred meč odluke

SASTAVI EKIPA:

ŠKOTSKA: Maršall - O'Donel, Robertson, MekTomini, Henli, Tirni, Mekgin, Mekgregor, Djuks, Adams, Armstrong

HRVATSKA: Livaković - Juranović, Lovren, Vida, Gvardiol - Brozović, Kovačić - Vlašić, Modrić, Perišić - Petković

Stadion: Hempden park (Glazgov)

Sudija: Fernando Rapalini (Argentina)

ENGLESKA: Pikford - Voker, Stouns, Megvajer, Šo - Filips, Rajs - Saka, Griliš, Sterling - Kejn

ČEŠKA: Vaclik - Coufal, Čelustka, Kalas, Boril - Holeš, Souček - Masopust, Darida, Jankto - Šik

Stadion: Vembli (London)

Sudija: Artur Soareš Dijaš (Portugal)

U Glazgovu se sastaju Škotska i Hrvatska, dok istovremeno u Londonu Engleska dočekuje Češku.

Nakon dva kola Englezi i Česi sa 4 boda obezbedili su plasman dalje, pa je utakmica "na Vembliju" za prvo mesto u grupi.

Videćemo da li će biti kalkulacija sa obe strane.