OVAKO SE IDE U LIGU ŠAMPIONA! ZVEZDA PRED 20.000 DECE PETARDOM ISPRATILA KAIRAT: Ne zna se koji je gol bio lepši! SLEDI ŠERIF

Liga šampiona

Fudbaleri Crvene zvezde savldali su Kairat u revanš meču 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona rezultatom 5:0

Nakon poraza od 2:1 u prvom meču Zvezda je bila pod imperativom pobede i fantastično odradila zadatak.

Crveno-beli su bukvalno uništili Kairat.

Od prvog minuta zaigrali su presing i ređalE su se šanse pred golom gostiju.

Katai je načeo Kazahstance u 9. minutu, prednost je duplirao Dioni u 20 minutu, a Katai je u 37 minutu postigao i treći gol, fantastičnim udarcem iz slobodnjaka.

Zvezda je dala gas i u drugom poluvremenu, a Ivanić u 48. i Falko u 56. minutu dokusurili su goste.

Do kraja je Zvezda otaljala posao, a pobeda je mogla da bude i ubedljivija.

U narednoj rundi Zvezda se sastaje Šerifom iz Moldavije.

Prvi meč je na programu u Beogradu 3 ili 4 avgusta, a revanš sedam dana kasnije u Tiraspolju.

1 / 23 Foto: PrintskriN/Arena sport

KRAJ MEČA:

Drugo poluvreme:

89. minut - Ben pogađa stativu

87. minut- Nakon kornera lopta je došla do Dragovića, koji je bio zamalo neprecizan

85. minut - I jedni drugi jedva čekaju kraj meča.

78. minut - Nova dvostruka izmena u Zvezdi, umesto Kataija u igri je mladi Lazetić, a Kangu mennja Krstičić

- Na Marakani, pored svega sjajna poseta, prisutno je 21890 dece i pratilaca

Zvezda

68. minut - Stanković je napravio dvostruku izmenu, umesto Dionija u igri je Krstović, a Ben je zamenio Falka

66. minut - Opao je ritam utakmice

60. minut - Još jedna sjajna akcija Dioni za Ivanića, za malo pored gola

58. minut - Umesto Gobeljića u igri je Gajić

56. minut - GOOL ,Falko, konačno se i Italijan upisao u listu strelaca, izborio se za loptu i šutirao sjajno u dalji ugao nesrećnog golmana Kazahstanaca

Zvezda

52. minutu. Gosti pokušavaju da priprete, Zvezda vreba iz kontre.

48. minut - GOOL, 4:0, IVANIĆ, sjajna asistencija Rodića za Ivanića, koji sa penaltika šutira neodbranjivo pod prečku golmana Kairata

46. minut- Počelo je drugo poluvreme

Zvezda

Prvo poluvreme:

45. minut - Pokušao je Vagner Lav, ali šutira pored gola.

42. minut - GOOL, 3:0, opet Katai, kifla iz slobodnjaka u malu mrežu nemoćnog Ustimenka.

37. minut - Nova sjajna šans

a, Falko je uposlio Dionija koji iz blizine šutira pravo u golmana Kairata

- Ukoliko izbaci Kairat Zvezda će se u narednoj rundi sastati sa šampionom Moldavije Šerifom.

31. minut - Sjajna kontra Zvezde, Kanga izbacuje Ivanića koji izbija sam ispred golmana Kairata, ali u poslednji čas Mikanović blokira siguran gol

29. minuta - Sjajna akcija Zvezde, Dioni petom upošljava Kataija koji prosleđuje do Falka, ovaj šutira iz prve, ali brani Ustimenko

25. minut - Zvezda nastavlja daa napada i posle drugog gola, najpre je u povoljnoj situaciji bio Katai, ali je izblokiran, a potom i Ivanić.

20. minut - GOOL, 2:0, Dioni, nakon presečene lopte na sredini terena, Dragović upošljava Dionija koji rezantnim udarcem sa 16 metara matira nemoćnog golmana Kazahstanca.

16. minut - Zvezda vodi i napada, Gobeljić je izuzetno ofanzivan i prodoran po desnoj strani.

12. minut - Prva šansa za Kairat, pokušao je Šušenačev sa distance brani Borjan

9.minut - GOOL, 1:0, Katai, sjajan gol Zvezdinog majstora, šutirao je sa nekih 20 metara od gola iskosa sa desne strane i pogodio samn levi ugao nemoćnog Ustimenka

6. minut - Pokušao je Gobeljić iz daljine, lopta je otišla u korner nakon bloka. Zvezda napada od starta

4. minut - Kanga je pokušao dubinskom loptom da uposli Ivanića, ali je bio neprecizan

1. minut- Utakmica je počela

Crvena zvezda, Kairat

Pre početka utakmice održan je minut ćutanja nedavno preminulim legendama Zvezde i srpskog fudbala Milanu Živadinoviću i Ivanu Toplaku

Zvezda

BLOG UŽIVO:

- Sjajna podrška za crveno - bele

- Stigla je i podrška iz Republike Srpske i to kakva!

- Na Marakani je dozvoljen ulaz samo deci, koja su se okupila u velikom broju oko stadiona i spremni su da uđu na tribine.

Zvezda

SASTAVI:

ZVEZDA: 4-2-3-1, Borjan- Gobeljić, Pankov,Dragović, Rodić - Sanogo,Kanga- Falko, Ivanić, Katai - Dioni

Kairat: Ustimenko - Mikanović, Dugalić, Alip, Vorogovski - Burančijev, Abiken, Poljakov - Šušenačev, Vagner Lav, Hovhanisjan.

Klupa: Popović, Gajić, Babić, Degenek, Krstičić, Pavkov, Petrović, Lazetić, Ben, Srnić, Bakajoko, Krstović.

Klupa: Anarbekov, Alijukov, Alveš Koeljo, Kante, Ulšin, Mitrofanov, Anet, Ibraimov, Širobokov.

Kazahstanci su trijumfovali u prvom meču sa 2:1 i crveno-beli su pred imperativom pobede i to od dva razlike jer pravilo gola u gostima više ne važi.

U slučaju minimalne pobede Zvezde igraće se produžeci, a ako ne bude promene odlučiće jedanaesterci.

Trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković veruje u svoj tim

"Ako budemo na nivou koji se očekuje od nas, ne bi trebalo da bude problema. Izvukli smo dosta stvari iz prve utakmice koje nisu funkcionisale i koje nećemo ponoviti. Prošle godine kada smo igrali kvalifikacije za Ligu Evrope smo priželjkivali revanš. Tada je bio jedan meč, bez popravnog. Ove godine imamo šansu da pred navijačima ispravimo greške koje smo napravili u Kazahstanu", rekao je Stanković u najavi meča.

Šef stručnog štaba Zvezde smatra da će igra protivnika zavisiti od pristupa njegovog tima.

"Dosta toga zavisi od nas, da li ć se povući ili će hrabro igrtai kao u Kazahstanu. Oni imaju dobru reakciju na izgubljenu loptu i to treba da okrenemo u našu korist, u suštini da ih odaljimo što više od gola. Prekid je njihovo važno oružje, pa čak i aut. Možda zvuči glupo, ali oni iz auta, pogotovo sa desne strane ubacuju loptu u peterac i ponašaju se kao da je korner, doslovno im pet-Šest igrača bude u završnici. Mnogo stvari zavisi od nas, znamo i m vrline i mane i opet kažem, radićemo na tome da se oni brane", poručio je Stanković.

Stanković ističe da je navikao na to da ekipe protiv Crvene zvezde igraju defanzivno.

"Uglavnom igramo protiv "bunkera", nekad to bude lakše, nekad teže. Otvaranje utakmice i gol u ranoj fazi meča, u prvih 15 minuta meča je rešenje ili recimo prekid. Radimo mnogo na tome, jer nam je prekid prošle godine bilo jedno od jačih oružja i tada smo na takvim utakmicama gde su naši igraci dobro čuvani i duplirani, to koristili. Svaki protivnik ima želju da se pokaže protiv Zvezde. Blok, individualni kvalitet, visok presing i brza reakcija - tako se rešava "bunker", a mi takve mečeve igramo u 85 posto utakmica u sezoni, racunajuci i Evropu", objasnio je šef stručnog štaba crveno-belih.

Zvezda će biti hendikeparana u ovom susretu, jer će zbog kazne protiv Milana na tribinama imati podršku isključivo dece.