PARNI VALJAK NE PRESTAJE DA MELJE! Partizanova uspešna generalka za Gent, u Humskoj pao Radnik! VIDEO

Superliga Srbije

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Radnika rezultatom 2:0 u okviru 13. kola fudbalske Super lige Srbije

Crno-bele je u vođstvo doveo Miloš Jojić u 33. minutu, nakon što je došao do odbijene lopte u šesnaestercu.

Konačan rezultat je u 73. minutu postavio Rikardo Gomeš.

Partizan je ostao na vodećem mestu Super lige Srbije sa 34 boda, sa samo jednim nerešenim rezultatom, dok je Radnik na 14. mestu sa 10 bodova.

U sledećem kolu Super lige Srbije Partizan gostuje TSC-u, a Radnik dočekuje Voždovac.

1 / 6 Foto: Starsport

KRAJ MEČA

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je završena

85. minut - Zamalo i treći gol, ali je Natho izblokiran u izglednoj situaciji.

Partizan

82. minut- Opao je ritam utakmice

75. minut - Još dve izmene u Partizanu. Holender i Pavlović u igri umesto Jojića i Terzića.

73. minut - GOOL 2:0, Rikardo

63. minut - Iz igre je izašao Pantić, a ušao Bibras Natho.

62. minut - Pokušao je Pantić, Ranđelović opet sjajno brani.

53. minut- Nova velika prilika, Lazar Marković šutira iskosa sa desne strane sa svega 7, 8 metara od gola. Gađao je dalji ugao, ali nije pogodio, lopta odlazi zamalo pored stative.

47. minut - Velika šansa za Rikarda, ali Ranđelović sjajno brani.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Partizan

Prvo poluvreme:

45. minut - Završeno je prvo poluvreme.

39. minut - Partizan nastavlja da napada, pokušao je i Menig ali preko gola.

Partizan

33. minut - GOOL 1:0, Jojić, Nakon udarca Saničanina lopta dolazi do Jojića koji smešta odbitak u mrežu.

33. minut - Pokušao je i Rikardo sa ivice šesnaesterca, tik pored leve stative.

29. minut - Dobar pokušaj Terziča, ali zamalo neprecizan.

25. minut - Saničanin imao najbolju šansu, nakon centaršuta je usamljen na pet metara, loše zahvatio loptu i poslao je glavom preko gola.

19. minut - Menig je centrirao, ali se Terzić nije najbolje snašao

16. minut - Pokušao je mladi Terzić sa 18 metara, ali je izblokiran.

11. minut - Ista slika na terenu, Radnik se za sada uspešno brani i vreba priliku iz kontranapada

5. minut - Partizan napada, ali bez prave prilike.

1. minut - Utakmica je počela

Sastavi:

PARTIZAN: Popović – Miljković, Miletić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Jojić – Terzić, Pantić, Menig – Rikardo.

RADNIK: Ranđelović – Hodžić, Radmanovac, Simonović, Medić – Stojanović – Bogdanovski, Nedeljković, Janjić, Petrović - Dimitrov.

Sudija: Đorđe Maksimović

Partizan

Šef stručnog štaba crno-belih Aleksandar Stanojević ističe da su Surduličani izuzetno neugodan rival, koji teško prima golove, kao i da je za njega domaći šampionat prioritet:

’’Znamo šta nas čeka, naša je obaveza da pobeđujemo. Igramo protiv ekipe koja je izuzetno čvrsta i prima malo golova. Malo ih i daje, ali je teška za 'probiti', tako da moramo biti strpljivi i igrati do kraja. Radnik je na lošijem mestu na tabeli od onog što oni priželjkuju. Sa druge strane, primili su samo tri gola na strani, posle Zvezde i nas su najmanje golova primili. Čvrsta su ekipa koja ima izuzetnu tranziciju, imaju brze igrače po bokovima, mladog napadača, dobrog trenera. Moramo da idemo na pobedu. Kad bih vam rekao da je meni utakmica sa Radnikom važnija od utakmice sa Gentom, ne biste mi verovali. Lično meni, igrači to znaju, to sam im rekao. Naravno da je evropska utakmica sa Gentom važna zbog kluba, zbog svega. O motivaciji ne želim da pričam uopšte. U stanju sam da suspendujem igrača ako neko nije motivisan na treningu, a kamo li na utakmici.’’

Šef stručnog štaba gostiju Dušan Đorđević ističe da nema nameru da preti lideru šampionata, kao i da će njegov tim dati sve od sebe i pokušati da pruži snažan otpor:

’’Naravno da ne razmišljamo ni o kakvoj pretnji. Kao trener razmišljam da ekipa izgleda najbolje u ovom momentu. Šta će doneti to izdanje to ćemo videti. Da pričamo o nekom prekidu tradicije prema Partizanu, to sigurno ne, barem ne u ovom momentu. Ono što je bitno jeste sigurno da je sa Partizanom uvek nezgodan momenat. Ja i sada ne razmišljam o rezultatu, samo gledam da u mom razmišljanju budem realan i ništa više od toga. Mi i dalje nismo u nekoj sjajnoj kadrovskoj situaciji. Veliki broj igrača imaju već neko vreme problem sa povredama i mi činimo sve što možemo da ih što pre vratimo u pogon. Neki od tih igrača će i biti u konkurenciji za ovu utakmicu, ali nažalost većina neće i kažem da prilično oslabljeni odlazimo za Beograd. Znamo da je Partizan favorit, ali pokušaćemo da se prikažemo u najboljem mogućem svetlu. Pokušaćemo da pružimo dobar otpor i da damo sve od sebe, ali znamo i svesni smo da nam posle Partizana sledi serija utakmica za koje moramo da se spremamo apsolutno najbolje moguće i da nam od tih utakmica i tih bodova zavisi sudbina.’’

Meč između Partizana i Radnika igra se sa početkom u 17 časova.